مقالات / اقامت از طریق کار

اقامت از طریق کار

متقاضیانی که قصد کار در امارات را دارند، به فکر این هستند که بتوانند به یک موقعیت شغلی مناسب دست یابند که از نظر موضع حقوقی به نفع آنها باشد و حداقل حقوقی که دریافت می کنند از حداقل حقوق کشور خودشان بالاتر باشد.

 کشور امارات، کشور ثروتمندی محسوب می‌شود و معمولاً حداقل حقوقی که برای افراد متخصص در نظر می‌گیرد بسیار مناسب است و افرادی که بتوانند به موقعیت های شغلی خوبی در این کشور برسند، می توانند به راحتی خود را از نظر مالی تامین کنند و موقعیت بسیار خوبی را برای خود رقم بزنند. 

دولت امارات هرساله یک لیستی اعلام می کند که در آن شغل های مورد نظر این کشور اعلام شده است. این شغل ها بر اساس نیازهای کاری که کارفرما ها به اداره ی کار این کشوراعلام می‌کنند مشخص می‌شود. این شغل ها به صورت سالیانه آپدیت می شود و اگر صنعت جدیدی در این کشور شکل بگیرد و به نیروی ماهر احتیاج داشته باشند در آن لیست اضافه می شود.

سیاست کاری کشور امارات به این گونه است که سعی می کند در هر حوزه از نیروهای متخصص و ماهر خارجی استفاده نماید تا بتواند از تجربه و دانش مهاجرین در این زمینه استفاده کند.

دبی به تعداد زیادی از کارکنان خارجی اجازه ورود انحصاری و اقامت به این کشور را می دهد. مهاجران به طور کلی نمی توانند اقامت دائم داشته باشند. لازم به ذکر است که با کارگران خارجی به خوبی و عادلانه رفتار می شود، دستمزد کافی به آنان تعلق می گیرد و در پایان حضور در امارات به سبب تلاش های خود مورد تقدیر و تشکر قرار می گیرند.

برخی ازمهم ترین رشته ها وشغل های مورد نیاز در دبی شامل: طراح آی تی، معلم، پرستار، تکنسین اتاق عمل، برنامه نویس کامپیوتر و مهندسی سازه عمران می باشد.

دریافت اقامت امارات ازطریق کار

به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری در کشور امارات این کشور به مقصد مناسبی برای افراد جویای کار تبدیل شده است. جالب است بدانید نرخ بیکاری در کشور امارات 7/1 درصد می باشد.

برای مهاجرت کاری به امارات، در ابتدا فرد باید توانایی و تخصص خود را ارزیابی کند ، سپس شرایط کشور امارات برای جذب مهاجراز جمله: میزان تحصیلات، شرایط کار وکاریابی را مورد بررسی قرار دهد.

به طور کلی مواردی که برای مهاجرت کاری به کشور امارات باید درنظر داشته باشید شامل: شرایط جسمی، تحصیلات، مهارت و سابقه کاری خواهد بود. البته این ها همه در حالی است که فرد متقاضی از طرف یک شرکت و یا کارفرمای اماراتی پیشنهاد کاری داشته باشد.

طبق قوانینی که در کشور امارات وجود دارد کارفرما درصورتی می تواند نیروی کار خارجی بگیرد که نیروی داخلی توانایی انجام آن کار را نداشته باشد که در این صورت کارفرما بصورت کتبی از نیروی خارجی درخواست همکاری می کند و کارگر خارجی می تواند با توجه به آن درخواست از اداره ی کار در امارات مجوز بگیرد.

مجوز کار در امارات  معمولا در ابتدا 2 ماهه صادر می شود. مراحل استخدام و هزینه های مربوط به اخذ مجوز کار در امارات به عهده کار فرما است و دیگر کارها مانند: معاینات پزشکی، تکمیل مدارک و کارت شناسایی متقاضی برعهده کارجو می باشد.

لازم به ذکر است که بر اساس تصویب یک قانون جدید، امارات متحده عربی ورود اتباع 13 کشور را به خاکش ممنوع کرده است . این کشور ها که عمدتا اسلامی هستند عبارتند از: ایران، افغانستان، لیبی، یمن، الجزیره، کنیا ، عراق، پاکستان، ترکیه، سومالی، تونس، سوریه و لبنان.

طبق قوانین و ضوابط تصویب شده جدید که محدودیت های سختی را برای کشور های تعیین شده مشخص کرده است، مهم است بدانید مهاجران فقط درصورتی می توانند ویزای امارات را دریافت کنند که ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک درا اخذ نمایند .

مطالب مشابه