مقالات / اقامت در دبی با خرید ملک

اقامت در دبی با خرید ملک

امارات از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌باشد که با توجه به پیشرفت چشمگیری که در سال‌های اخیر داشته، بسیار مورد توجه جهانیان قرار گرفته است. با توجه به ذخایر غنی نفتی و درآمدزایی امارات از طریق صادرات نفت، این کشور دارای شرایط مناسبی برای اقامت و کار می‌باشد. اما لازم به ذکر است که دریافت اقامت دائم و کسب تابعیت و شهروندی امارات بسیار دشوار بوده و فقط کسانی موفق به دریافت اقامت دائم امارات می‌شوند که ۳۰ سال در این کشور زندگی کرده‌ باشند.

داماک، ابر سازنده املاک لوکس در جهان و دارنده معتبرترین وب‌سایت صنعت املاک و مستغلات در امارات، توجه شما همراهان گرامی را به نکاتی در خصوص نحوه اخذ اقامت در امارات و شهر زیبای دبی جلب می‌نماید.

کشور امارات متحده عربی در سالیان اخیر تسهیلاتی را جهت اخذ اقامت این کشور برای شهروندان سایر کشورها فراهم نموده که از آن میان می‌توان به سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت، جذب استعدادهای درخشان و نظایر آن اشاره نمود.

اخذ اقامت امارات از طریق خرید ملک

در سالیان اخیر، کشور امارات و خصوصاً شهر مدرن و جذاب دبی اقدامات موثری را جهت جذب سرمایه انجام داده و با احداث پروژه‌های عظیم ساخت و ساز و همکاری با شرکت‌های معتبر بین‌المللی و صاحبان برندهای معروف جهانی، تلاش فراوانی در راستای شکوفایی اقتصادی و حفظ امنیت سرمایه‌گذاری به عمل آورده است.

پیش از تصویب قانون اعطای اقامت دائم به شهروندان سایر کشورها از طریق خرید ملک در امارات، اخذ اقامت در این کشور بسیار دشوار بود ولی، با تصویب این قانون، که با خرید ملک به ارزش حداقل 750,000 درهم امارات، امکان اخذ اقامت این کشور فراهم گردیده و کسانی که تمایل به خرید ملک به منظور سرمایه‌گذاری یا اقامت در دبی را دارند، می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند گردیده و ضمن کسب اقامت این کشور، از سود سرشاری در دراز مدت برخوردار شوند.

ویژگی‌های خاص ویزای اقامت امارات

ویزای اقامت امارات برخلاف ویزای توریستی برای مدت طولانی‌تر (از 6 ماه تا 2 سال) صادر گردیده که مدت آن بستگی به میزان مبلغ سرمایه‌گذاری شده دارد و پس از انقضای اعتبار، می‌توان آن را به تعداد دفعات نامحدود تا زمانی که ملک خریداری شده در تملک دارنده ویزا باشد، تمدید نمود. با اخذ ویزای اقامت امارات متحده عربی از این طریق، حق اقامت در این کشور به خریدار، همسر و فرزندان زیر 18 سال وی تعلق خواهد گرفت. ضمناً پس از اخذ اقامت، شخص مجاز به افتتاح حساب بانکی در امارات نیز خواهد بود.

شرایط خرید ملک در داماک (اقامت شش ماهه)

1- متقاضی می‌بایست حداقل 750.000 درهم جهت خرید ملک هزینه نماید .

2- در خصوص املاکی که دارای چندین مالک می‌باشند، میزان سهم هر یک از سهامداران باید حداقل 750.000 درهم باشد.

3- برای اخذ اقامت، فقط املاک دارای پایان کار قابل خرید و فروش می‌باشند. ( به عبارت دیگر، با شرایط پیش فروش نمی‌توان تقاضای صدور اقامت امارات را نمود).

4- ویزای 6 ماهه‌ای که به خریدار ملک داده می‌شود، هر 6 ماه یکبار تمدید شده و قابل تبدیل به اقامت دائم نمی‌باشد. ضمن این‌که با دریافت این نوع ویزا، نه خریدار و نه همراهان وی مجوز کار در دبی ندارند.

5- ملک مورد نظر نبایستی در رهن یا وثیقه بانک باشد.

6- تمام مبلغ پرداختی جهت خرید ملک نباید از طریق اخذ وام بانکی حاصل شده باشد.

انواع ویزای اقامت برای مالکین

  1. اقامت 6 ماهه (چندبار ورود)
  2. اقامت دو ساله (چندبار ورود)

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اقامت از طریق خرید ملک

  1. سند ملک
  2. ارائه قرارداد خرید و فروش اخذ شده از آژانس املاک
  3. کپی پاسپورت خریدار
  4. شش قطعه عکس پاسپورتی جهت صدور ویزا

چه کسانی می‌توانند اقامت امارات را درخواست نمایند؟

به غیر از افرادی که اقدام به سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در امارات می‌نمایند، کارآفرینان، متقاضیان ثبت شرکت، کارجویان، ورزشکاران دارنده مدال‌های جهانی، هنرمندان و نخبگان برجسته و استعدادهای درخشان از جمله افرادی هستند که می‌توانند از طرق قانونی و با ارائه اسناد و مدارک مربوطه، نسبت به درخواست اقامت در کشور امارات اقدام نمایند.

به همین منظور دولت امارات شرایطی را  تعیین نموده که براساس آنها، یک فرد خارجی می‌تواند اقامت امارات را درخواست نماید. این شرایط همچنین به ملیت متقاضی بستگی داشته و عبارتند از:

  1. شهروندان سایر ملیت‌ها به غیر از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، هنگام عزیمت به امارات باید درخواست مجوز اقامت نمایند.
  2. در صورت درخواست ویزای اقامت از طریق اشتغال، کارفرما موظف به درخواست صدور ویزا از طرف شهروند خارجی خواهد بود.
  3. ویزای اقامت برای افتتاح حساب بانکی در امارات یا خرید خودرو ضروری است.
  4. هنگام درخواست ویزای اقامت، گذرنامه فرد متقاضی باید  حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد.

ویزای اقامت امارات جهت شاغلین به صورت 3 ساله صادر گردیده و پس از منقضی شدن می‌توان آن را به دفعات نامحدود، تمدید نمود. برای کسانی که موفق به دریافت اقامت امارات می‌شوند، یک کارت شناسایی صادر می‌گردد که به منزله گذرنامه (قابل استفاده در امارات) بوده و در سراسر امارات دارای اعتبار است. برای این که اعتبار ویزای اقامت امارات حفظ گردد، شخص دارنده بایستی هر 6 ماه یک بار، به این کشور سفر کرده و وارد خاک امارات شود. در غیر این صورت ویزای وی مسدود گردیده و جهت رفع مسدودی، بایستی هزینه جداگانه‌ای پرداخت شود.

 مراحل اخذ ویزای اقامت از طریق کسب‌ و کار

جهت ثبت شرکت به منظور اخذ این نوع ویزا در امارات، ارائه مدارک ذیل ضروری می‌باشد.

1- کپی پاسپورت دارای اعتبار

2- صورت حساب بانکی

3-  مدارک مربوط به محل سکونت متقاضی

4- گواهینامه ثبت شرکت مورد نظر

نتیجه‌گیری

در پی ایجاد تسهیلات صدور ویزای اقامت کشور امارات، خرید ملک یکی از آسان‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های  اخذ مجوز اقامت در این کشور بوده که علاوه بر فراهم نمودن شرایط زندگی آسوده و بی‌دغدغه برای خریداران، سرمایه‌گذاری مطمئن و سودآوری نیز محسوب می‌گردد.

سخن نهایی

داماک، بنام‌ترین، معتبرترین و محبوب‌ترین شرکت ساختمانی جهان می‌باشد. در بزرگ‌ترین شرکت ساختمانی جهان، مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ در دفتر مرکزی داماک، آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه‌روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود. اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید، با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید تا با خیال آسوده این امر امکان‌پذیر شود.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";