مقالات / اقامت راحت با خرید ملک

اقامت راحت با خرید ملک

 خوشبختانه در کشور امارات روش جدیدی برای اعطای اقامت دائم به خارجی‌ها تحت عنوان « اخذ اقامت از طریق خرید ملک » مطرح شده است. در این طرح، فرد متقاضی برای گرفتن اقامت، می‌تواند اقدام به خرید ملک نماید. هر کشوری قوانینی برای اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری یا خرید ملک دارد. برای مثال ملکی که قصد خرید آن را در امارات دارید، باید دارای حداقل ارزش تعیین شده توسط دولت مربوطه باشد. در واقع از این طریق می‌توانید با یک تیر، دو نشان بزنید. از طرفی یک ملک خریداری کرده‌اید و از طرف دیگر اقامت دائم کشور بی نهایت زیبای امارات را دریافت کرده اید.

داماک ، ابر سازنده املاک و صنعت ساختمان در دبی” اقامت راحت با خرید ملک را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در امارات

این کشوردر شمال شرقی عربستان و جنوب غربی قاره آسیا واقع‌ شده و از سمت شرق با عمان، از شمال با خلیج ‌فارس و از سمت جنوب با عربستان و قطر همسایه می‌باشد. بسیاری از عزیزان این کشور پیشرفته را برای برنامه های سرمایه گذاری انتخاب می کنند، به این دلیل که این کشور مدرن در حال حاضر جزو کشورهای قدرتمند از نظر اقتصادی محسوب می شود. اگر شما ملکی را در دبی خریداری کنید و اقامت بگیرید، می توانید در هر کجای کشور امارات زندگی لاکچری داشته باشید . البته توجه داشته باشید برای معتبر نگه داشتن ویزای اقامت خود باید حداقل هر 360 روز یک بار وارد امارات متحده عربی شوید. اگر شخصی در این مدت مشخص وارد امارات نشود، ویزای اقامت وی به طور خودکار فاقد اعتبار می شود.

مدارک لازم برای خرید ملک

برای خرید ملک متقاضیان مدارک زیر را باید ارائه کنند :

1) ارائه سند اصلی ملک خریداری شده

2) یک عدد عکس پاسپورتی

3) ارائه تاریخچه ویزاهای قبلی

4) ارائه پاسپورت معتبر و کپی از پاسپورت و همچنین ارائه کپی شناسنامه

5) گواهی ازدواج

ویزای مالکین ملک

بازار جهانی مسکن امارات، قطب جدید سرمایه‌گذاری روی املاک است. برای دریافت ویزای اقامت باید ارزش ملک برابر یا بالاتر از ۱ میلیون درهم باشد. در این صورت می توانید اقامت سه ساله را دریافت کنید و هر سه سال آن را تمدید کنید زیرا ویزای اقامت در زمان انقضا قابل تمدید است. در حال حاضر با خرید ملک، کارت اقامت 6 ماهه و 3 ساله برای سرمایه‌گذاران خارجی در دبی صادر می‌گردد.

شرایط لازم برای خرید ملک

1) یکی از شرایطی  که مطرح کردیم ارزش ملک حداقل بالای یک میلیون درهم باشد.

2) سرمایه گذار باید به دولت ثابت کند که تمام مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک، از طریق وام به دست نیامده است.

3) سرمایه گذار باید ملک را حداقل به مدت 3 سال حفظ کند.

4) ملک خریداری شده نباید در دست ساخت باشد.

هزینه های متفرقه در خرید ملک

پس از خرید ملک در امارات، متقاضی ملزم به پرداخت بعضی از هزینه ها می باشد ، این هزینه ها شامل : شارژ سرویس و نگهداری ملک، هزینه تعمیر ساختمان یا برج، هزینه نگهداری باغ و فضای سبز مجتمع و هرگونه امکانات رفاهی مشترک است . البته در هنگام خرید ملک باید هزینه های ملک را پرداخت کنید که آن نیز شامل دو الی پنج هزار درهم بسته به شرکت سازنده(NOC) ، هزینه انتقال سند به میزان  ۴ درصد ارزش ملک ،کمیسون آژانس املاک به میزان ۲ درصد ارزش ملک و دو الی چهار هزار درهم هزینه دفاتر انتقال سند می باشد.

نتیجه گیری

اگر هدف شما از خرید ملک در دبی اخذ اقامت است، بهتر است شرایط آن را دقیق بدانید. متأسفانه شرکت‌های زیادی بدون هیچ‌گونه تخصصی در این زمینه، تبلیغات فراوانی کرده و سرمایه‌گذاران را ترغیب به خرید ملک در امارات، بدون هیچ‌ گونه آگاهی از شرایط آن می‌کنند.

سخن نهایی

داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود. اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه