مقالات / طراحی ویلا خاص

طراحی ویلا خاص

همانطور که می دانید این روزها اکثر ساختمان ها از شکل ویلایی و قدیمی در آمده و تبدیل به مجتمع های مسکونی و یا تجاری شده اند. اما هنوز هم هستند افرادی که علاقمند به داشتن و نگهداری ویلاهای خود هر چند کوچک هستند. برای ساخت یک ویلا اولین قدم پیش از هر کاری انجام طراحی ویلا می باشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

ویلای مدرن

طراحی ویلاهای مدرن شامل موارد زیر می شود:

  • طراحی پلان ویلا
  • طراحی سازه
  • طراحی داخلی ویلا
  • طراحی نمای ویلا
  • طراحی حیاط

اهمیت طراحی ویلای مدرن جدای از به وجود آوردن یک سقف برای افراد ساکن در خانه، ایجاد یک مکان آرام بخش جهت زندگی می کند. در بین همه ی سبک های گوناگونی که جهت انتخاب برای طراحی ویلا موجود است، خانه های ویلایی که به صورت مدرن طراحی و ساخته شده اند بیشتر از هر نوع دیگری مورد توجه واقع شده اند و امروزه این سبک خانه ها طرفدارهای فراوانی دارند به همین خاطر است که شرکت داماک از این نوع طراحی لاکچری  و مدرن استفاده کرده است.

طراحی ویلا مدرن

اولین قدم در طراحی ویلای به سبک مدرن در نظر گرفتن متراژ زمین، متریال های منطقه، بودجه مورد نظر و همینطور نحوه ی عملکرد می باشد. در سبک مدرن، تکنولوژی جایگاه بسیار مهمی دارد، در اصل قرار دادن تکنولوژی برای ساخت و طراحی یک ویلا مثل استفاده از اسکلت های فلزی و یا بتنی، استفاده از پنجره های بزرگ به صورت سرتاسری و… از موارد بسیار تاثیر گذار و مطرح در طراحی مدرن می باشد.

عملکرد در طراحی ویلا مدرن

همانگونه که گفتیم عملکرد در طراحی ویلا جایگاه بسیار ویژه و مهمی دارد. به همین جهت، قبل از آغاز طراحی ویلا مدرن باید همه ی نیاز های ساکنین را به صورت کلی و جزیی مشخص نمود. اینکه دقیقا به چه چیزی احتیاج است با توجه به آن موارد طراحی را پیش برد. جذاب بودن و شکل ویلا در طراحی مدرن در جایگاه دوم قرار دارد.

هنگامی می شود گفت یک طراح ویلا موفق است که، تمامی مکان ها را مناسب با احتیاجات ساکنین مطابقت دهد و با توجه به سبک زندگی افراد ساکن و همینطور سلایق آن ها، طراحی ویلا مدرن را انجام داده باشد.

انتخاب درست رنگ

در یک طراحی مدرن برای ویلاهای کوچک دقت در انتخاب رنگ بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا انتخاب یک رنگ نامناسب می تواند فضای ویلا را کوچکتر از حد ممکن نشان دهد و برای ساکنین ناراحتی و نارضایتی ایجاد کند. برای ویلاهای کوچک به طور معمول از رنگ های روشن، خنثی و یا غنی استفاده می شود.

ترکیب و قرار گیری رنگ ها در کنار هم باید به گونه ای باشد که تعادل بصری به وجود بیاورد.

طراحی درب و پنجره ها

یکی از موارد دیگری که در طراحی ویلا بسیار تاثیر گذار و مهم می باشد استفاده از درب و پنجره های مناسب و وسیع در ساختمان است. توصیه می شود شما هم در طراحی ویلای خود و یا هر نوع ویلای دیگری پنجره های سرتاسری به کار ببرید که هم نمایی زیبا ایجاد می نماید هم کوچکی ویلا خیلی به چشم نمی آید.

نورپردازی

در انجام طراحی ویلا به هر نوع سبکی باید به نورپردازی توجه ویژه ای داشت.

البته پیشنهاد ما به شما این است که برای این منظور به داماک گروپ damacgroup.org مراجعه نمایید و از مشاوره های تخصصی و حرفه ای گروه املاک و کارشناسان مجموعه  داماک بهره مند گردید. این مجموعه برگزیده ترین سایت املاک در کشورامارات بوده و سابقه درخشانی در این زمینه و همچنین ویلاهای  شیک و مدرن دارد.

Damac group بزرگترین و معتبرترین سایت املاک کشور دبی است، ارائه دهنده انواع ویلاهای لوکس در دبی. تیم متخصین داماک در هر لحظه از شبانه روز فایل های بروز شده ای در اختیار مشتریان قرار می دهند تا از سرمایه گذاری مطمئن شوند.

 اقامت شما و خانوادتان را در عرض 40 دقیقه  با خرید ملک از شرکت داماک بخواهید، مهاجرت رویایی در عین حال واقعی داشته باشید . داماک damac  در نظر دارد با وام هایی با بهره بسیار کم، خانه ای لوکس، لاکچری و فول فرنیش با دکوراسیون کامل تحویل مشتریان عزیز دهد.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی در ارتباط  باشید.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";