مقالات / تاثیر چشم گیر صنعت گردشگری بر شرایط اقتصادی دبی

تاثیر چشم گیر صنعت گردشگری بر شرایط اقتصادی دبی

ما در این متن قصد داریم وضعیت اقتصادی شهر دبی را بررسی کنیم و در رابطه با دلایلی که باعث شده دبی رشد کند نکاتی را به شما ارائه  می دهیم

تاریخچه اقتصاد دبی

در دهه ۱۹۸۰ دبی تمرکز خود را بر ایجاد تنوع در اقتصادش قرار داد و با ایجاد مراکز حمل و نقل مانند بندر رشید، منطقه آزاد جبل علی و همچنین ساخت فرودگاه بین المللی دبی گام بزرگی در همین راستا برداشت. در همین زمان بود که اقتصاد دبی رو به پیشرفت حرکت کرد.

تمام این عوامل باعث شدند تا برخی از بازی های مهم جهانی در دبی برگزار گردد. بعد از آن نیز بازار املاک ظهور پیدا کرد و به صورت واقع بینانه تری مورد بررسی قرار گرفت و باعث شروع بسیاری از پروژه ها شد.

امروز اگر نگاهی به دبی بیندازید، به خوبی متوجه خواهید شد که تمام جاذبه هایی که در این شهر وجود دارد همه و همه از دیگر کشورهای جهان در آن گردآوری شده است. ساختمان ها، هتل ها و ماشین های لوکس به همه جا غیر از شهر دبی تعلق دارند. سرمایه گذاری بدین شکل باعث شده که دبی توجه بسیاری را به خود جلب کند.

تاثیر گردشگری بر اقتصاد دبی

امارات در طی دهه های گذشته همواره به دنبال آن بود که بتواند منابع جدید درآمدی پیدا کند. یکی از این روش ها که به خوبی توانسته وارد این کشور کند، گردشگری است.

همان طوری که اشاره کردیم اقتصاد شهر دبی به نفت وابسته نیست و جالب است بدانید که این کشور در سال ۲۰۱۴ پذیرای بیش از۵ میلیون نفر گردشگر بوده است.

همین عدد به خوبی نشان دهنده آن است که صنعت گردشگری به یکی از رکن های اصلی اقتصاد شهر دبی تبدیل شده است و قسمت قابل توجهی از تولیدات ناخالص داخلی به این قسمت اختصاص داده شده است.

آمارهای جهانی نیز اعلام می کنند که دبی در زمینه گردشگری روز به روز در حال پیشرفت و توسعه است و این امر ناشی از به کار بردن راهکارهای نوین مدیریتی است که در کل دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع برروی اقتصاد دبی تاثیرات مثبت بسیاری داشته است.

با توجه به نظر سنجی هایی که انجام شده است، گردشگران تنوع زیاد سرگرمی ها و مراکز تفریحی موجود در این کشور را یکی از دلایل اصلی شان برای بازدید از این کشور بیان کرده اند. دبی با همکاری چندین شرکت بزرگ در سطح دنیا قرار است به یکی از مراکز اصلی گردشگری در کل دنیا تبدیل شود. همین مراکز خرید موجب بهبود روز افزون اقتصاد دبی خواهند شد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه