مقالات / موزه ملی زاید کشور امارات

موزه ملی زاید کشور امارات

یکی از بهترین و برترین موزه های کشور امارات ، موزه زاید می باشد که هنوز افتتاح نشده است. موزه ملی زاید به عنوان یک بنای یاد بود از مرحوم شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، رئیس بنیانگذار امارات متحده عربی در حال احداث می باشد. همچنین این سازه بخش اصلی منطقه فرهنگی جزیره سعدیات خواهد بود و تاریخ، فرهنگ و تحولات اجتماعی و اقتصادی کشور امارات را بیان می کند.

“داماک برترین سایت املاک دبی” موزه ملی زاید کشور امارات را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

معرفی موزه زاید

هدف از ساخت این سازه(از نظر معماری) این بوده است که یک فرم بسیار کارآمد و معاصر، با عناصر طراحی سنتی و مهمان نوازی عربی ترکیب شود .موزه زاید با بزرگداشت میراث شیخ زاید و عشق به طبیعت، براساس جدول زمانی زندگی وی در یک باغ واقع شده است.

گالری ها از ارزش های شیخ زاید مانند: اعتقاد پرشور به آموزش، حفاظت از محیط زیست، فرهنگ غنی امارات و … الهام گرفته شده اند و به انسان دوستی و ایمان قوی وی تکیه دارد. این گالری ها در داخل تپه ای قرار دارند که شکل آنها انتزاعی از توپوگرافی امارات است. همچنین ، پنج سازه فلزی سبک وزن ، مجسمه سازی آیرودینامیکی برای نقش برجهای حرارتی خورشیدی در نظر گرفته شده است. گرمای بالای برج ها، به دلیل اثر پشته گرمایی هوا را به صورت عمودی از داخل گالری ها بالا می کشد. دریچه های هوا در بالای برج های بال شکل باز می شوند و از فشار منفی وارد شده به قسمت پروفیل بال برای بیرون کشیدن هوای گرم استفاده می کنند. هوای تازه نیز در سطح پایین گرفته شده و از طریق لوله های خنک کننده خاک دفن می شود و سپس به لابی موزه رها می شود.

با ایجاد تعادل در ساختارهای سبک فولادی با یک تجربه داخلی جذاب تر ، گالری های غلاف شکل بیش از یک لابی مرکزی با نور بالا، که برای بهره برداری از ویژگی های حرارتی آن در زمین حفر شده و فروشگاه ها، کافه ها و مکان های غیر رسمی برای اجرای شعر و رقص در نظر گرفته شده اند. در تمام طول مدت، درمان نور و سایه ، متداول بر روشی متشکل از دهانه های محتاطانه و با موقعیت دقیق است که نور شدید خورشید منطقه را برای روشنایی بخشیدن به این فضاهای داخلی مجسمه سازی هدایت می کند.

بازدیدکنندگان در مورد تغییرات محیط در طی میلیون ها سال و شکل گیری منابعی که در طول زمان بر جامعه، تجارت و اقتصاد تأثیر داشته ، آگاهی خواهند یافت. آنها شواهدی را برای افراد ساکن در این منطقه از 200000 سال پیش تاکنون کشف خواهند کرد.

این موزه برای عموم از جمله شهروندان امارات متحده عربی و بازدید کنندگان بین المللی تأسیس شده است. با روحیه کاری شیخ زاید و صمیمیتی که وی با اقشار مختلف جامعه داشت ، موزه ملی زاید یک ساختمان عمومی و مدنی، مرکز یادگیری و بحث و گفتگو خواهد بود.

سخن آخر

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

موزه آینده دبی

شهر شناور دبی

شهر کودکان دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";