مقالات / خانه شیخ سعید آل مکتوم

خانه شیخ سعید آل مکتوم

دبی، شهری غنی که در چند دهه اخیر، با کشف نفت و ارتقای زیرساخت های مختلف توانسته به جایگاه بزرگی برسد. جاذبه هایی که نگاه هر گردشگری را به خود جذب می کند و موجب حیرت همگان شده است. از جمله این جاذبه ها می توان به: برج العرب، هتل های لوکس 7 ستاره، پارک های آبی مهیج و… اشاره کرد که تنها گوشه ای از امکانات این شهر می باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی دیگر از جاذبه های توریستی امارات بپردازیم؛ پس اگر می خواهید به دبی سفر کنید و علاقه دارید تا با آثار فرهنگی و تاریخی امارات آشنا شوید ؛با ما در این مقاله همراه باشید. داماک، ابر سازنده جهان، به معرفی این اثر باشکوه می پردازد.

خانه شیخ سعید آل مکتوم

این مکان ،خانه شیخ سعید آل مکتوم ،حاکم سابق دبی، می باشد که در سال 1896 بنا شده و اکنون جزو مکان های تاریخی این شهر به شمار می رود. حاکم امارات در طی سال های طولانی در این خانه زندگی کرده و تمامی فرزندان و نوه هایش در این خانه به دنیا آمده اند، اما امروزه به موزه ای برای بازدید همگان تبدیل شده است.

معماری موزه شیخ سعید

این خانه به سبک معماری های عربی قرن بیستم ساخته شده است که محیط آن بسیار دوستانه است. چیزی که این خانه را از سایر موارد مشابه جدا می کند این است که هیچ نرده و حصاری اطراف این خانه قرار ندارد، که این امر بیانگر رابطه صمیمانه بین حاکم و مردم می باشد. این کاخ مانند: سایر خانه های دبی نیز به سمت مکه بنا شده که نشان از مذهبی بودن خانواده ها دارد. برخی دیگر از عوامل مذهبی این خانه، اتاق میهمان می باشد که یکی از اولین اتاق هایی است که در سمت راست خانه واقع شده و این امر، پیرو فرخنده ترین آیین اسلامی و احترام به مهمان به حساب می آید. این بنا به عنوان خانه ی شیخ سعید آل مکتوم در بین سال های 1912 تا زمان مرگش در سال 1958 استفاده شد.

آثار موجود در موزه شیخ سعید آل مکتوم

از جمله آثاری که در این موزه قرار گرفته می توان به : سکه های قدیمی و جواهرات تزیینی شیخ اشاره کرد.همچنین عکس ها و تمبر های متفاوتی از زندگی حرفه ای و شخصی شیخ نیز موجود است.

آدرس و ساعت بازدید از موزه

این خانه باشکوه در شهر دبی واقع شده است.

ساعات بازدید

روز های عادی از 8 صبح تا 8 شب

روز های تعطیل از از 3 ظهر تا 8 شب

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

مطالب مشابه:

میراکل گاردن دبی

موزه ای با طعم قوه در دبی

موزه مروارید دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه