مقالات / موزه تمدن اسلامی شارجه

موزه تمدن اسلامی شارجه

موزه تمدن اسلامی شارجه، همانطور که ازنامش پیدا است در شهر شارجه قرار دارد و در سال 2008 افتتاح شده است. موزه های متعددی که در شهر شارجه قرار دارند، که به عنوان گنجینه تاریخ و هنر، دارای اهمیت بالایی هستند. همچنین این موزه ها جزو مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر محسوب می شوند و شهرت جهانی دارند. موزه تمدن اسلامی شارجه، مکان مناسبی برای درک عمیق ریشه های اصیل فرهنگ عربی و اسلامی است. این موزه در خیابان کورنیش در منطقه ال ماجاره ، مقابل نهر شارجه واقع شده است.همچنین به دلیل اندازه بزرگ و گنبد طلایی مشخص آن به صورت آشکار قابل مشاهده است.

داماک، ابر سازنده املاک جهان ، موزه تمدن اسلامی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

نگاهی دقیق تر به موزه تمدن اسلامی

این موزه بیش از پنج هزار اثر اسلامی را به نمایش می گذارد که از سراسرجهان جمع آوری شده است . جالب است بدانید ،اداره موزه های شارجه همه ساله در ۶ ژوئن،سالروز افتتاح موزه تمدن اسلامی شارجه را جشن می گیرد. این موزه شامل هفت گالری می باشد ، که هر بخش یا گالری شامل مجموعه ای از منابع مختلف است که بیانگر دوره ی خاصی از تاریخ اسلام می باشد.این موزه همچنین شامل ۶ سالن است. هر سالن مربوط به یک موضوع خاص و یک دوره زمانی است. موزه‌ی تمدن اسلامی شارجه موزه‌ای منحصربه‌فرد می باشد که فرهنگ، تاریخ و تمدن اسلامی را به نمایش می گذارد.

 در موزه تمدن اسلامی، تعدادی از نسخه های خطی علمی، دینی و مجموعه ای از هنرهای اسلامی و آثار هنری را خواهید دید، که قدمتشان به قرن های هفتم تا نوزدهم برمی گردد. در موزه تمدن اسلامی شارجه ،سالانه نمایشگاه های مختلفی برگزار می شود که از آن جمله می توان به: نمایشگاه خشت، سفال، شیشه و همچنین صنایع دستی فلزی، نقره، طلا و برنج و همچنین ستارگان منبت کاری شده اشاره کرد. گالری اختصاص داده شده به تاریخ اسلام، فناوری و نوآوری اسلامی ، گالری علم و فناوری ابن الحیثام ، همگی آثاری را در رابطه با ،پیشرفت های علمی اسلامی شامل می شوند ، از جمله: ساعت های پیچیده اولیه ، کمک های ناوبری و سلاح های گوناگون. چهار گالری دیگر، هنر اسلامی را در طول اعصار و همچنین نمایشگرهای مد و قطعات مدرن به نمایش می گذارد.

امکانات رفاهی موزه تمدن اسلامی

 این موزه دارای نمازخانه ، کافه تریا ، فروشگاه سوغاتی ، پارکینگ بزرگ ، اتاق استراحت و دسترسی به صندلی چرخدار برای معلولان است.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

مطالب مشابه:

موزه آینده دبی

موزه اتحاد دبی

موزه مروارید دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه