مقالات / موزه دریایی شارجه

موزه دریایی شارجه

شارجه سومین شهر بزرگ امارات متحده عربی است که هم در خلیج فارس و هم در دریای عمان دارای ساحل می باشد. هزینه های زندگی در این شهر بسیار کمتر از دبی است ؛ بنابراین خیلی‌ها ترجیح می‌دهند در این شهر زندگی کنند و در عوض در دبی که نزدیک است، به تفریح و کار می پردازند . مساحت شارجه ۲۶۰۰ کیلومتر مربع است و طبق سرشماری سال ۲۰۰۸ میلادی، جمعیت ۸۹۰٬۶۶۹ نفر است. شارجه از سال ۱۹۹۸ به عنوان «پایتخت فرهنگی» مشهور شده‌ است و علت آن ، وجود آثار باستانی و فعالیت های فرهنگی در شارجه نسبت به دیگر امارت‌ها است. شهر شارجه که با نام پایتخت هنری امارات متحده عربی هم شناخته  شده، یکی از مقاصد مورد علاقه هنرمندان و گردشگران محسوب می‌شود. یکی از موزه های جذاب برای نشان دادن و معرفی تاریخ دریایی امارات موزه دریایی شارجه است که شما می‌توانید در آنجا، از تجهیزات ماهیگیری و صید صدف دیدن کنید و برای نیم ساعت و یا بیشتر در تخیلات خود غرق شوید.

داماک، ابر سازنده جهان ، موزه دریایی شارجه را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

ویژگی های موزه دریایی شارجه

همانطور که گفتیم موزه دریایی شارجه از جذاب ترین موزه ها برای نشان دادن تاریخ دریایی امارات است. در این موزه نمایشگاه‌های جذابی در قایق‌های چوبی سنتی تشکیل می‌شود. در گوشه ای از این موزه، نمایشگاه های مروارید و ماهی گیری را می بینید که زمانی در اقتصاد شهر نقش مهمی را ایفا می کرده اند. در موزه دریانوردی ماکت های مختلفی از قایق های قدیمی و ابزارآلات ماهیگیری را می بینیم که همگی حاکی از نقش بسزایی است که دریا و صیادی در رشد و توسعه اقتصادی این شهر ایفا کرده است. همچنین جالب است بدانید دراین موزه می توانید از مجموعه ی مرواریدهای درخشان شامل : قدیمی ترین مرواریدی که تاکنون در جهان جمع آوری شده است دیدن کنید.

کشتی شگفت انگیز

در بیرون از موزه دریایی یک قایق برای نزدیک شدن به موجودات دریایی وجود دارد که می توانید از ساحل غربی و شرقی وارد آن شوید ، بدون اینکه پایتان خیس شود. در آنجا از انواع جانوارن دریایی مانند: عروس دریایی، کوسه ، طبیعت موجود در زیر آب مانند تپه های مرجانی ، مانگروها و دیگر زیستگاه های آبزی محلی دیدن می‌کنید که برای هر بیننده‌ای بسیار تماشایی است . بسیاری از توریستان و گردشگران سالانه از این کشتی زیبا دیدن می کنند.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است. اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

مطالب مشابه:

پارک واقعیت مجازی دبی

پارک های موضوعی دبی

پارک قرآنی دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه