مقالات / هفت مورد از بهترین بناهای دبی

هفت مورد از بهترین بناهای دبی

در این مقاله همراه ما باشید تا باهم 7 مورد از بهترین بنا های دبی را ، مرور کنیم.

برج دبی (بلند ترین ساختمان در جهان)

برج دبی، در مرکز شهر دبی می باشد، که در خیابان دوحه واقع شده است. این برج عظیم در سال 2006 طراحی شده و شکل این بنا از یک گل صحرایی الهام گرفته شده است ، که در طراحی های تزئینی اسلامی هم دیده می شود؛ اما علاوه بر این ، دلیل مهندسی هم دارد ؛ شکل فنر مانند این ساختمان باعث شده است در قسمت فوقانی ، حجم بنا کمتر شده و در نتیجه استحکام آن بیشتر شود. این برج موارد استفاده اداری، تجاری و تفریحی دارد.

جزیره نخل(جزیره های دست ساز به شکل نخل)

این جزیره‌ها بزرگ ترین جزیره‌های مصنوعی در جهان می باشند. این سه جزیره به نام‌های نخل جمیره، نخل جبل، نخل دیرا معروف شده اند. هتل های مجلل، ویلا و آپارتمان های ساحلی، اسکله های تفریحی، پارک های آبی، رستوران، مراکز خرید و باشگاه های ورزشی در این سه جزیره وجود دارد.

دبی لند(بزرگ ترین پارک تفریحی در جهان)

این مرکز بزرگ ترین پارک تفریحی در جهان می باشد. این پارک عظیم یک شهر کامل با 6 بخش موضوعی را شامل می شود.

  • دنیای جاذبه در 13 کیلومترمربع
  • دنیای تفریح و سرگرمی در 4 کیلومترمربع
  • دنیای ورزش در 19 کیلومترمربع
  • دنیای گردشگری در 75 کیلومترمربع
  • بازار و مرکز شهر در8/1 کیلومترمربع

هیدور پلیس (اولین اقامتگاه زیر دریایی در جهان)

این اقامتگاه معنای تازه ای به مفهوم اقیانوس بخشیده است و دارای 220 سوئیت برای پذیرائی از مهمانان می باشد. ساختمان این اقامتگاه با بتن و دیوارهای آن از نوعی پلاستیک فشرده ساخته شده است. این سوئیت ها جلوه زیبایی از ماهی های رنگارنگ و سایر موجودات آبزی را نمایش می دهند.

جزایر جهان(جزایر مصنوعی به شکل نقشه جهان)

300 جزیره کوچک به شکل نقشه زمین این مجموعه مصنوعی را تشکیل می دهد. این مجموعه در اصل با استفاده از شن هایی که از دریا استخراج می شوند ساخته شده است و هر یک بین 23 تا 84 هزار متر مربع وسعت دارند . فاصله هریک ازهم ، بین 50 تا 100 متر مربع است . تنها وسیله حمل و نقل در این میان هلیکوپتر یا قایق می باشد.

مرکز خرید دبی( بزرگ ترین مرکز خرید)

 مساحت مرکز خرید دبی بیش از 3660 کیلومتر می باشد و از 150مرکز خرید کوچکتر تشکیل شده است. سایر جاذبه های این مرکز عبارتند از: بازار طلا، بزرگ ترین آکواریم های دنیا، زمین اسکیت روی یخ و … این مرکز خرید تا به حال 50 جایزه در زمینه های مختلف کسب کرده است. وسعت این مرکز به اندازه 50 زمین فوتبال می باشد.

دبی اسکی(بزرگ ترین پیست اسکی سر پوشیده در جهان)

 این پیست اسکی 2250 متر فضای سر پوشیده دارد . دمای این پیست به وسیله یک سیستم عایق کارآمد، در روز 1- درجه و در شب 6 – درجه سانتی گراد می باشد. این مجموعه هم اکنون به بهره بردای رسیده است.

این مطالب از سایت شرکت داماک بزرگترین و معتبرترین،شرکت ساختمانی جهان می باشد.

مطالب مشابه:

جاذبه های گردشگری دبی

جاذبه های زیست محیطی دبی

مراکز خرید دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";