مقالات / اعزام دانش آموز و دانشجو به امارات

اعزام دانش آموز و دانشجو به امارات

تحصیل در امارات در مقاطع قبل از دانشگاه به 3 بخش تقسیم می شود. مقطع دبستان، راهنمایی، دبیرستان

در ادامه به آن می پردازیم…

زبان تدریس در مدارس دولتی کشور امارات عربی است، ولی در مدارس خصوصی و بین المللی دروس به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود. در کشور امارات، مدارس بین المللی اکثرا از سیستم آموزشی بریتانیا پیروی می کنند. هزینه تحصیل در مدارس کشور امارات برای شهروندان داخلی رایگان است، اما شهروندان خارجی باید هزینه های تحصیل را پرداخت نمایند. هزینه تحصیل در امارات نسبت به امکانات مدارس و در شهرهای مختلف متغیر است، اما به طور میانگین هزینه این مدارس سالانه بین 30 تا 40 هزار درهم امارات می باشد.

اعزام دانشجو به امارات در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید دیپلم دوازده ساله داشته باشید، و حتما باید مورد تایید اداره آموزش و پرورش امارات باشد. برای تحصیل در این مقطع، انتخاب های زیادی پیش روی متقاضیان است چرا که دانشگاه های بین المللی که در امارات نمایندگی دارند را می توان انتخاب کرد؛ و پس از گذراندن چند ترم به شعبه اصلی آن انتقال یافت و تحصیلات را در آن کشور ادامه داد. دانشجویان براساس رزومه، توانایی های خود و سطح زبان خود، کار پاره وقت می کنند و به این شکل بخشی از هزینه های خود را تامین می کنند.

اعزام دانشجو به امارات در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، باید مدرک کارشناسی خود را به تایید مراجع ذی صلاح اماراتی برسانید و پس از آن اقدام به پذیرش و تحصیل نمایید. طی دوره تحصیل که بین یک تا سه سال است و در پایان دوره، دانشجو باید از پایان نامه خود دفاع نموده و مدرک خود را دریافت نماید. در این مقطع نیز؛ همانند مقطع لیسانس دانشجویان می توانند کار کنند و قسمتی از هزینه های خود را تامین می کنند. هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای رشته های مختلف متفاوت است اما به طور میانگین بین 9 تا 20 هزار دلار در سال می باشد.

اعزام دانشجو به امارات در مقطع دکتری

برای تحصیل در مقطع دکتری، ابتدا باید فرد متقاضی رزومه قوی از طول تحصیل خود، به خصوص در مقطع فوق لیسانس داشته باشد و پس از آن برای دریافت پذیرش مانند بیشتر نقاط جهان، توجه یک استاد راهنما را به خود جلب نماید و از سوی این استاد مجوز حضور در این مقطع را کسب نماید. در مقطع دکتری دانشجویان بیشتر روی مباحث علمی و تحقیقاتی و پروژه ها متمرکز می شوند و در پایان، این تحقیقات بخشی از پایان نامه یا از دکتری آن ها خواهد بود. مدت زمان تحصیل در این مقطع متفاوت است اما به طور عادی در حدود 3 الی 4 سال به طول می انجامد.

دانشگاه های برتر امارات

برای تحصیل در امارات و اعزام دانشجو، یکی از نکات حائز اهمیت این است که دانشگاه های موجود در امارات؛ مورد تایید وزارت مربوطه در ایران هستند یا خیر؟

در رشته های پزشکی، باید به دنبال تاییدیه دانشگاه مورد نظر در سایت وزارت بهداشت و برای رشته های مهندسی، به دنبال تاییدیه در سایت وزارت علوم باشید.

لیستی از دانشگاه های برتر در امارات

1.دانشگاه آمریکایی دبی

2. دانشگاه NYU ابوظبی

3. دانشگاه کانادایی دبی

4.دانشگاه زاید

5.دانشگاه عجمان

6.دانشگاه انگلیسی دبی

7.دانشگاه گلف

8.دانشگاه خلیفه امارات

اعزام دانشجو به امارات و زمان اعزام دانشجو به امارات

دانشگاه ها در طول سال 2 بار ورودی جدید خواهند داشت. این زمان در اول سپتامبر و اول ژانویه  خواهد بود. افرادی که قصد تحصیل در امارات را دارند، باید این زمان ها را مد نظر داشته باشند و قبل از آن برای دریافت پذیرش اقدام نمایند. چرا که پروسه بررسی مدارک تحصیلی و پروسه دریافت ویزا به این مدت زمان اضافه خواهد شد و متقاضی عملا زمان را از دست خواهد داد.

مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی در امارات

1. دوازده قطعه عکس رنگی

2. پرینت حساب

3. اصل ویزا و کپی آن

4. پرداخت هزینه تحصیل و صدور ویزا

5. اثبات فراهم بودن مکان زندگی در امارات

6. نامه پذیرش از دانشگاه

7. مدارک تحصیلی قبلی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه