مقالات / انواع ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن دارای مدل های مختلفی است که هریک  از آن‌ها برای اهدف خاصی در نظر گرفته شده و مدت تایم اجازه اقامت بر اساس مدل های مختلفی، بایکدیگر فرق می کند. به صورت خلاصه وار مدل های ویزای شینگن در ادامه به آن اشاره شده است.

1- ویزای تزانزیتی شینگن 

2- ویزای توریستی شینگن

3- ویزای شینگن جهت دیدار با خانواده و دوستان

4- ویزای  تحصیلی شینگن

5- ویزای پزشکی شینگن

آیا هزینه ویزای شینگن در کشورهای مختلف فرق دارد؟

 با توجه به این که با اخذ ویزای شینگن از هر یک از ۲۶ کشور عضو این حوزه، امکان رفت‌وآمد در کلیه کشورهای دیگر را خواهید داشت بنابراین شرایط و قوانین مربوط به اخذ ویزای شینگن در تمامی این کشورها تقریبا یکسان است. هزینه ویزای شینگن نیز در کلیه کشورها به یک میزان بوده و تنها برخی استثنائات در این رابطه وجود دارد. هزینه ویزای شینگن بر اساس کشورهای مختلف و شرایط افراد متقاضی  متفاوت است هزینه‌های مذکور و بر اساس هزینه ویزای شینگن برای بزرگسالان به ۸۰ یورو و برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال به ۴۰ یورو افزایش پیدا خواهد کرد.

مراحل اخذ وهزینه ویزای شینگن چیست؟

1-انتخاب کردن کشور مورد نظر

باید کشور مقصد را مشخص کنیم پس از اینکه مشخص شد برای گام بعدی اقدام لازم را انجام دهید. برای اینکه بدانید کدام یک کشور، شانس شما را برای ویزا دار شدن افزایش می دهد.

2- گرفتن  وقت از سفارت

  برای هر یک از کشوری که شما بخواهید وقت سفارت بگیرید، و زمان سفر خود را آغاز کنید در بعضی ازموارد در تاریخ مشخص وارد خاک ی کشور بخواهید شوید باید وقت سفارت فوری بگیرید.

 در انتها آماده کردن و تکمیل مدارک

اسناد و مدارک خود را حاضر کنید و با توجه به آنچه که سفارت می خواهد انجام دهد  برنامه خود را کنار هم متصل کنید، دقت داشته باشید که مدارک شما باید کامل و بدون هیچگونه عیب و نقصی باشد.

.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه