مقالات / ویزای شینگن بلند مدت

ویزای شینگن بلند مدت

شینگن چیست؟

شینگن قرار دادی است که در سال 1985 میلادی جهت رفت و آمد آزاد ساکنین کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا و کمتر شدن مشکلات رفت و آمد به توافق 5 کشور رسید از جمله: آلمان، فرانسه، بلژیک و لوکزامبورگ و هلند که در اکتبر سال 1990 میلادی پس از تائید اتحاد آلمان شرقی تکمیل شد.

  • ویزای شینگن بلند مدت، افرادی که به صورت مداوم به کشورهای  اروپایی سفر می کنند اگر در این نوع سفرها از ویزای کوتاه مدت شینگن استفاده کنند، باید هر بار برای گرفتن ویزا هزینه های خیلی زیادی برای ترجمه مدارک خود بپردازند، و زمان بسیار زیادی را برای گرفتن وقت سفارت صرف کنند و در بعضی از مواقع این امکان هم وجود دارد که سفارت کشور مربوطه با تو جه به شرایط روز کشور مقصد، ویزای فرد متقاضی را صادر نکند.

متقاضیانی که هدف های بلند مدت دارند، ویزای بلند مدت شینگن چند بار ورود نوع C  میتوانند استفاده کنند که اعتبار بالای شش ماه دارد و ویزاها به صورت یک ساله، دوساله، سه ساله و چهار ساله را در بر می گیرد.

گرفتن ویزای بلند مدت شینگن می تواند نقش بسزایی در بالا بردن اعتبار پاسپورت شما داشته باشد.

 متقاضیانی که خواهان این نوع ویزا هستند می توانند با خواندن این مطلب، اطلاعات بیشتری در خصوص ویزای شینگن بلند مدت و نحوه دریافت آن کسب کنند.

مدارک لازم جهت گرفتن ویزای شینگن

  • ترجمه کامل و رسمی کارت ملی به زبان انگلیسی فرد متقاضی ویزای شینگن
  • ترجمه رسمی شناسنامه به زبان انگلیسی فرد متقاضی
  • مدارک شغلی فرد متقاضی
  • کلیه مدارک مالی و بانکی فرد متقاضی ویزای شینگن
  • سه قطعه عکس رنگی- زمینه سفید – 3.5*4.5
  • پاسپورت با حداقل اعتبار به میزان مدت درخواست ویزای شینگن
  • گواهی تمکن مالی متقاضی

نکات قابل توجه برای متقاضیان ویزای شینگن بلند مدت

کلیه مدارک فوق باید ترجمه رسمی شوند و به تائید دادگستری و وزارت امور خارجه برسند.

در صورت سفر کودک  موافقت نامه محضری از سرپرسرت کودک الزامی می باشد.

برای ویزای شینگن بلند مدت در صورت بررسی و احراز هویتی مدارک چک ضمانتی بازگشت فرد متقاضی الزامی است.

کشورهای عضو اتحادیه شینگن

فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، لیتوانی، مالتا هلند، نروژ، ایسلند، جمهوری چک اسلوونی، سوییس، اسلواکی، پرنقال، لهسان، لوکزامبورگ، فنلاند، سوئد.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن در ۴ نوع صادر می شود :

ویزای شینگن نوع A:

ویزای ترانزیتی یعنی، مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند  فقط در یکی از فرودگاههای حوزه شینگن پرواز خود را عوض کند و به کشوری دیگری در حوزه شینگن وارد شود.

ویزای شینگن نوع B:

ویزای عبوری است یعنی مسافر حق خارج شدن از فرودگاه  را دارد و می تواند از محدوده شینگن  به عنوان منطقه عبوری استفاده کند تا از طریق زمینی به کشورهای خارج از محدوده شینگن خارج شود.

ویزای شینگن نوع D:

ویزای بلند مدت ملی ( نشنال ) است که تاجرها و بازرگانان و یا کسانی که درخواست اقامت داشته اند می توانند استفاده کنند تا بتوانند در طول سال بارها به حوزه شینگن وارد و خارج شوند.

سخن آخر

مسافر ورودی به شینگن باید همیشه  خودش را در برابر یکسری سوالات احتمالی آماده کند از جمله هدف سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی که نشان دهد توان پرداخت هزینه های اقامت را دارد.

داماک بزرگترین ، معتبرترین و محبوب‌ترین شرکت ساختمانی جهان می‌باشد. در بزرگترین شرکت ساختمانی جهان ، مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود . اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید ، با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه