مقالات / منطقه ساروق الحدید

منطقه ساروق الحدید

ساروق الحدید، (به عربی: ساروق الحديد Sarug Al Hadeed) یک مکان باستان شناسی در دبی است و به عنوان یکی از مهمترین و معمایی ترین مکانهای تاریخی این کشور شناخته می شود. یافته های این مکان، در موزه ای به همین نام در شهر دبی نمایش داده می شود. این مکان ، در ابتدا توسط حاکم دبی، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، هنگام پرواز با هلی کوپتر خود در صحرا کشف شد. وی با مشاهده برخی پدیده های غیر معمول بر روی تپه های شنی ، آن مکان را به شهرداری دبی گزارش داد. در نهایت ثابت شد که این مکان ، یک میدان زباله یا سرباره حاصل از ذوب مس و آهن است.

داماک برترین سایت املاک دبی” منطقه ساروق الحدید را به شما همراهان گرامی معرفی می کند:

معرفی منطقه ساروق الحدید

منطقه Saruq Al Hadid قلمداد می شود که از دوره ام النار (2600–2000 قبل از میلاد) تا عصر آهن ،(1000 قبل از میلاد) زمانی که مکانی اصلی برای ذوب برنز بود، یک مرکز ثابت سکونت انسان، تجارت و متالورژی بوده است. مسلماً مهمترین دوره شکوفایی آن به عنوان یک مرکز متالورژی ، در دوره عصر آهن (1100–600 قبل از میلاد) بوده است. یکی از هزاران یافته ای که در این بخش، ثبت شده است، یک حلقه طلای آراسته است که الهام بخش آرم Expo 2020 دبی شد.

در اولین اکتشاف، انبوهی از سرامیک ها ، مهره ها و مصنوعات مسی و برنزی، از جمله نوک پیکان، سر تبر، قلاب ماهی، دستبند، چاقو و به طرز جالب توجه ای مدل های مار به دست آمد. پس از پنج فصل کاوش به رهبری اداره آثار باستانی اردن، “مجموعه ای خارق العاده از آثار عصر آهن، کشف شد. با بررسی های انجام شده در این زمان، همچنین منطقه ام النار در نزدیکی العوشوش کشف گردید. به دنبال آن یک سری کاوش در سالهای 2008-2009 توسط نظرسنجی کویر دبی انجام شد، یک پروژه مشترک بین گروهی از محققان آمریکایی و دپارتمان بازاریابی گردشگری و بازرگانی دبی. این پروژه، نشان داد که این منطقه، فقط یک شهرک درعصر آهن نبوده است، بلکه یک منطقه چند دوره ای با عملکردهای مجزا در بیش از سه هزار سال است. در مجموع، بیش از 12000 شی منحصر به فرد در محل کشف شده است.

تعدادی از یافته های کلیدی در موزه باستان شناسی Saruq Al Hadid دبی، در الشیندغا ،در معرض دید عموم قرار گرفته که در یک ساختمان سنتی (برج بادی) ساخته شده در سال 1928، واقع شده است. این منطقه ، قطب هزار ساله تولید و تجارت، با نقش فعلی دبی به عنوان یک مرکز تجارت جهانی مرتبط شده است.

سخن آخر

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

موزه آینده دبی

موزه ای با طعم قهوه در دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه