مقالات / باغ وحش سافاری در دبی (safari land)

باغ وحش سافاری در دبی (safari land)

داماک برترین سایت املاک دبی امروز میخواهد شما را با یکی ازجذاب ترین باغ وحش های دبی آشنا کند.

 سافاری لند دبی، یکی دیگر از جدیدترین جاذبه های گردشگری سال 2018 این شهر می باشد که در ژانویه امسال افتتاح شد. انواع حیواناتی که به ندرت در صحرای عرب دیده می شوند به این پارک آورده شده اند. این گونه های نادر در محلی به مساحت 119 هکتار نگهداری می شوند. دنیایی از عجایب در سافاری لند دبی به معرض نمایش گذاشته شده است تا بازدیدکنندگان را در تور دبی شگفت زده کند.

این باغ بیش از 2500  حیوان از همه گونه های جانوری وهمه جای جهان را دارد. باغ وحش دبی یکی از باغ وحش های معتبر است که قصد دارد در طبقه بندی 10 باغ وحش برتر جهان جایگاهش را ثابت کند. میتوان گفت باغ وحش سافاری دبی از جاذبه های گردشی پیشرو در امارات است که بهترین شرایط نگه داری را برای حیوانات فراهم آورده. مساحت این باغ وحش 119 هکتار است که بهترین سکونت گاه های زندگی وحش و آب وهوا را به حیوانات مختلف میدهد. باغ وحش از بخش های زیادی تشکیل شده، دهکده عربی، دهکده آسیایی، دهکده آفریقایی به علاوه، تور های سافاری دبی، مزرعه بچه ها، دره ها، آبشار هاو…. سایت فارسی داماک این امکان را به شما میدهد تا اطلاعات مفیدی را درباره این باغ وحش شگفت آور کسب کنید.اکنون میخواهیم بخش هایی از این باغ وحش را به شما معرفی کنیم.

1سافاری ویلیج دبی

نخستین بخش مجموعه تفریحی پیش رو به سافاری ویلیج دبی (safari village) اختصاص داده شده است. از آنجایی که دبی حیات جانوری غنی و جذابی نداشت، بسیاری از جاندارانی که در سافاری ویلیج وجود دارند، از سایر کشورهای آسیایی و آفریقایی به این مکان آورده شده اند اما با این حساب باز هم تلاش شده که جانداران بومی امارات در اولویت باشند. حالا بازدیدکنندگان می توانند به راحتی در سافاری ویلیج از تماشای پلنگ یا شیر و… لذت ببرند.

محوطه سافاری ویلیج به گونه ای است که هر گونه جانوری محدوده وسیعی مخصوص به خود دارد اما بازدیدکنندگان می توانند وارد محوطه آنها شده و برای مثال از نزدیک شاهد آفتاب گرفتن شیر زیر نور خورشید باشند. نکته دیگری که در رابطه با این مجموعه تفریحی وجود دارد، اهمیت سازندگان به جزئیات در محوطه هاست به این معنا که برای حیوانات امکاناتی چون آبشار فراهم کرده اند. از مشهورترین جانورانی که در سافاری ویلیج قابل مشاهده هستند شیر، پلنگ و کروکودیل، اسب آبی، گوره خر، بوفالو، خرس، چیتا و بوفالوی سفید می باشند.

2-بخش مخصوص عربستان

عربین ویلیج یا قسمت مخصوص حیوانات عربی (arabian village) هم در دبی سافاری لند وجود دارد. وقتی به دبی سفر می کنید، با وجود پیشرفت روزافزون این شهر، همواره سرزمینی با شن های طلایی را خواهید دید. در بخش مخصوص حیوانات عربی تلاش شده که دید توریست ها به دبی از سرزمینی بی آب و علف به دیاری با حیوانات وحشی متعدد تغییر کند.

3-بخش مخصوص آفریقا

افریکن ویلیج (african village) یکی از مشهورترین قسمت های سافاری لند دبی است که زیاد در رابطه با آن صحبت می شود. حتما می دانید که آفریقا قاره ای بی نظیر از نظر حیات جانوری به شمار می آید زیرا هم دارای محیطی خشک و کویری و هم محیطی جنگلی با پوشش گیاهی انبوه است. در قسمت افریکن ویلیج سافاری لند دبی می توانید تماشاگر زندگی حیواناتی چون شیر، شامپانزه، گوریل، زرافه گردن کوتاه، لمور، شاخ درازان و لاکپشت غول پیکر و سگ های وحشی باشید.

4-قسمت آسیایی دبی لند

لذت قدم زدن در بخش آسیایی دبی لند با هیچ یک از بخش های دیگر این مجموعه تفریحی قابل مقایسه نیست زیرا مملو از درختان متراکم می باشد و شما را از محیط خشک و گرم دبی به دنیایی سرسبز می برد. در حین قدم زدن در محوطه این مکان می توانید تماشاگر زندگی میمون های درازدست، خرس سیاه آسیایی، اژدهای کومودو و ده ها گونه پرنده باشید.

5-مزرعه مخصوص کودکان در دبی سافاری لند

در سافاری لند دبی یک بخش فقط ویژه کودکان و خردسالان ساخته شده است که کیدز فارم یا همان مزرعه کودکان (kids farm) نام دارد. هدف از افزودن این قسمت به سافاری لند دبی، بالا بردن سطح علمی کودکان در رابطه با حیوانات اهلی است. در اینجا فرزندان شما می توانند در رابطه با زندگی مرغ و خروس ها، بز و گوسفندان و گاوها مطالب علمی متعددی یاد بگیرند. همه چیز در مزرعه کودکان دبی به صورتی طراحی شده تا بازدیدکنندگان با طبیعت در ارتباط باشند و کمی از زندگی مدرن شهری دور شوند. نکته جالب در رابطه با مزرعه مخصوص کودکان در دبی این است که امکان دوشیدن شیر گاوها و برداشت تخم مرغ از مرغ ها را نیز برای کودکان فراهم کرده اند.

6-قسمت وادی ویلیج

با وجود این که هدف از ساخت دبی سافاری لند معرفی حیوانات مختلف به بازدیدکنندگان و همچنین ساخت محیطی جالب برای تفریح است اما نمی توان انکار کرد که صحرانشینی بخشی جدانشدنی از فرهنگ و آداب اعراب به شمار می رود. در قسمت وادی ویلیج کمی از زندگی حیوانات دور می شوید و در محیطی روباز با چند رستوران مواجه خواهید شد که غذاهایی سبک در اختیار شما قرار می دهند. سبک و سیاق رستوران های این قسمت لوکس نیست بلکه این غذاخوری ها در مینی بوس هایی رنگارنگ واقع شده اند که سبکی سیار دارند و هرکدام خوراکی مخصوص را در اختیار میهمانان قرار می دهند. محیط پر از آرامش وادی ویلیج ستودنی است.

دبی جاذبه های گردشگری متنوعی دارد که بارها در مقاله های گوناگون به معرفی آن ها پرداخته ایم.در این مقاله، باغ وحش سافاری را به شما عزیزان معرفی کردیم؛ امید است مورد قبولتان واقع شود.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه