مقالات / اقامت امارات

اقامت امارات

همانطور که می دانیم کشور امارات یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و یکی از ثروتمند ترین کشورهای امیر نشین در جنوب غربی قاره آسیا است. اخیرا تغییرات بزرگی در زندگی اجتماعی و فرهنگی مردم این کشور به وجود آمده است و همین امر باعث جذب مهاجرانی که جویای کار و سرمایه گذاری هستند به امارات شده است. درسال های اخیر سیاست های امارات برای جذب سرمایه گذاری بسیار بهبود یافته است و با کارگران خارجی به خوبی برخورد می شود. این افراد درمدت زمان کار خود و اقامت در امارات درآمد قابل ملاحظه ای دارند، اما مهاجران هرگز نمی توانند بخشی از جمعیت بومی و دائم امارات شوند و جمعیت کشور امارات 8106000 و مساحت آن 83600 کیلومتر مربع می باشد.

اقامت امارات از طریق کار

عناصر مهمی که در این کشور دارای اهمیت بالایی هستند از جمله سن، تحصیلات ،سابقه کاری و اوضاع جسمانی شما خواهد بود. شما در صورتی امکان کار در کشور امارات را پیدا می کنید که کارفرما پیشنهاد کار برای شما ارسال کند. کارفرما برای شما درخواست الکترونیکی امضا شده ی خود را ارسال می کند و شما با استفاده از آن، درخواست اشتغال می کنید و طی دو ماه اجازه ی کار را دریافت می کنید. لازم بذکر است که روند استخدام و تمامی هزینه های آن به عهده ی کارفرما خواهد بود.

اقامت تحصیلی امارات

همیشه یکی از اولویت های کشور امارات امر آموزش بوده و همواره سطح آموزش در این کشور از کیفیت بالایی برخوردار است. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور امارات را دارند می توانند ازطریق اقامت تحصیلی ویزای این کشور مدرن را بدست آورند. همچنین کشور امارات تعداد زیادی دانشگاه های دولتی و خصوصی را در خود جای داده است که دانشگاه های دولتی آن فقط مختص شهروندان اماراتی می باشند و دانشگاه های خصوصی و بین المللی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است.

اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

کشور امارات متحده عربی به دلیل موقعیت استراتژیک مهمی که دارد، زیرساخت های پیشرفته، اقتصاد آزاد، ارتباطات و فناوری های قوی و وجود منابع طبیعی فراوان مانند نفت و گاز، به بستر مناسبی برای کسب وکار تبدیل شده است.

سه نوع ویزای اقامتی برای سرمایه گذاران وجود دارد:

  1. بازرگانی ( شامل تجارت عمده فروشی و خرده فروشی، ساخت و ساز، حمل و نقل، ذخیره سازی و ارتباطات، واسطه مالی، املاک و اجاره)
  2. حرفه ای ( شامل کشاورزی، ماهیگیری، آموزش و پرورش، بهداشت و کار اجتماعی، فعالیت های اجتماعی و شخصی)
  3. صنعتی ( شامل صنایع تولیدی، معدن، برق، گاز و آب)

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";