مقالات / اقامت امارات

اقامت امارات

کشور امارات یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و یکی از ثروتمند ترین کشورهای پادشاهی در جنوب غربی قاره آسیا است. اخیرا تغییرات بزرگی در زندگی اجتماعی و فرهنگی مردم این کشور به وجود آمده است و همین امر باعث جذب مهاجرانی که جویای کار و سرمایه گذاری هستند به امارات شده است. درسال های اخیر سیاست های امارات برای جذب سرمایه گذاری بسیار بهبود یافته است و با کارگران خارجی به خوبی برخورد می شود. این افراد درمدت زمان کار خود و اقامت در امارات درآمد قابل ملاحظه ای دارند اما مهاجران هرگز نمی توانند بخشی از جمعیت بومی و دائم امارات شوند و جمعیت کشور امارات 8106000 و مساحت آن 83600 کیلومتر مربع می باشد.

اقامت امارات از طریق کار

عناصر مهمی که اهمیت بالایی دارند از جمله سن ، تحصیلات ،سابقه کاری و اوضاع جسمانی شما خواهد بود. در صورتی امکان کار در کشور امارات را پیدا می کنید که کارفرما پیشنهاد کاری برای شما ارسال کند. کارفرما برای شما درخواست الکترونیکی امضا شده ی خود را ارسال می کند و شما با استفاده از آن، درخواست اشتغال می کنید و طی دو ماه اجازه ی کار را دریافت می کنید. روند استخدام و هزینه های آن به عهده ی کارفرما خواهد بود.

اقامت تحصیلی امارات

یکی از بالاترین اولویت های کشور امارات همیشه آموزش بوده و سطح آموزش در این کشورازکیفیت بالایی برخوردار است. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور امارات را دارند می توانند ازطریق اقامت تحصیلی ویزای کشورامارات را بدست آورند. امارات تعداد زیادی دانشگاه های دولتی و خصوصی دارد که دانشگاه های دولتی اش مختص شهروندان اماراتی می باشند و دانشگاه های خصوصی و بین المللی برای دانشجویان خارجی است.

 دانشگاه های آمریکایی شارجه و دبی، دانشگاه علم و صنعت عجمان و دانشگاه ابوظبی که در ابوظبی والعین شعبه دارد. دانشگاه الحسن و دانشگاه علم و صنعت خلیفه از دانشگاه های خصوصی کشور امارات هستند که رنکینگ بالایی دارند و بعضی از دانشگاه های کشورهای دیگر که در دبی شعبه دارند مانند دانشگاه سوربن که براساس استانداردهای دانشگاه سوربن فرانسه هدایت می شود.

اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

کشور امارات متحده عربی به دلیل موقعیت استراتژیک مهمی که دارد ، زیرساخت های پیشرفته ، اقتصاد آزاد ، ارتباطات و فناوری های قوی و وجود منابع طبیعی فراوان مانند نفت و گاز، به بستر مناسبی برای کسب وکار تبدیل شده است.

سه نوع ویزای اقامتی برای سرمایه گذاران وجود دارد:

  1. بازرگانی ( شامل تجارت عمده فروشی و خرده فروشی، ساخت و ساز، حمل و نقل، ذخیره سازی و ارتباطات، واسطه مالی ، املاک و اجاره)
  2. حرفه ای ( شامل کشاورزی، ماهیگیری، آموزش و پرورش، بهداشت و کار اجتماعی، فعالیت های اجتماعی و شخصی)
  3. صنعتی ( شامل صنایع تولیدی، معدن، برق، گاز و آب)

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه