مقالات / دریافت پاسپورت

دریافت پاسپورت

در قدم اول باید به یک آتلیه نزدیک مراجعه کنید. عکاسی ها خودشان اندازه عکس پاسپورت را میدانند اما برای این که مشکلی ایجاد نشود شما نیز یاد آوری کنید. آقایان باید برای عکس پاسپورتی با لباس یقه دار ، موی سر بدون مدل باشند گوش ها و پیشونی کاملا مشخص باشد و بدون ادیت سنگین و همچنین برای خانم ها کاملا باید بدون آرایش باشند و حجاب کامل و بدون زیور آلات سنگین باشند. افرادی که دارای عمل های زیبایی هستند  وعکس پاسپورت آن ها با کارت ملی و شناسنامه فرق زیادی داشته باشد باید گواهی پزشک جراح داشته باشند.

برای دریافت پاسپورت کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی واجب است. آقایان باید کپی و اصل کارت پایان خدمت هوشمند و برای خانم ها برخی موارد به خصوص لازم است. خانم ها برای گرفتن پاسپورت نیاز به موافقت همسر خود به صورت نامه دارند که باید به دفتر خانه های رسمی بروند و یک اجازه محضری از همسر خود دریافت کنند.

خانم هایی که طلاق گرفته اند باید اصل طلاق نامه خود را ارائه دهند و همچنین این اجازه فقط برای بانوان نیست؛ بلکه برای افراد زیر 18 سالی که احتیاج به اجازه محضری از سوی پدر یا قیم قانونی دارند نیز وجود دارد.

شما میتوانید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید و درخواست دریافت پاسپورت را ارائه دهید.

شما برای دریافت پاسپورت خود باید هزینه هایی را متقبل شوید این هزینه ها  معمولا همه ساله تغییرمیکند قسمتی ازاین هزینه ها شامل عوارض شهرداری، هزینه های پستی، عوارض نیروی انتظامی وهزینه های دفاتر پلیس10+ است. این هزینه ها به هنیچ عنوان نباید توسط بانک و اینترنت پرداخت شود چون قابل قبول نیست ، تنها فقط باید در دفترهای پیشخوان با کارتخوان صورت بگیرد.

 پس از انجام موارد گفته شده ، باید منتظر پست شدن پاسپورت خود یا گذرنامه باشید ، بسته پستی شما به آن نشانی که در فرم نوشته اید ارسال میشود که حدود 1هفته طول میکشد.

امکان دارد که اداره گذرنامه برای شما استعلام هایی بگیرد که مشکل ساز شود البته اگرمشکلی پیدا شد ، به شما گزارش داده میشود.

گرفتن پاسپورت دانشجویی و مراحل خارج شدن از کشور:

1. دریافت کد سخا و مراجعه به شعب پلیس+10

2. گرفتن تاییدیه تحصیلی از دانشگاه یا مدرسه خود

3. پر کردن فرم برای دریافت پاسپورت

4. ورود کردن به سایت خدمات الکترونیک انتظامی توسط کد ملی و کد سخا و ثبت درخواست

5. قرار دادن وثیقه برای خروج از کشور و مراجعه کردن به سایت

شما باید وارد سایت خدمات الکترونیک انتظامی شوید و نام کاربری و شماره ملی خود را وارد کنید و درآخر پسورد خود را که همان کد سخا است ( قبل تر از دفتر پلیس+10دریافت کرده اید ) را نیز در سایت وارد کنید.

مدارک لازمه برای کد سخا:

1. داشتن کپی از هر دو صفحه  کارت ملی

2. هزینه تشکیل دادن پرونده

3. یک عدد عکس 4×3 یا 4×6

4. داشتن اصل شناسنامه عکس دار

5.داشتن اصل کارت ملی (قدیمی یا هوشمند)

بعد از دریافت این مدارک لازم است که به دفتر پلیس +10 مراجعه  کنید و اطلاع دهید که درخواست کد سخا داده اید. بعد از پرداخت هزینه ها یک برگه پرینت شده تحویل شما میدهند که داخل آن برگه، کد سخا شما وجود دارد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه