مقالات / دریافت پاسپورت

دریافت پاسپورت

در  قدم اول باید به یک  آتلیه نزدیک مراجعه کنید.  عکاسی ها خودشان اندازه عکس پاسپورت را میدانند اما برای اینکه مشکلی پیش نیاد بهتر است که یاد آوری کنید. آقایان باید برای عکس پاسپورتی با لباس یقه دار ، موی سر بدون مدل باشند گوش ها و پیشونی کاملا مشخص باشد و بدون ادیت سنگین و همچنین برای خانم ها کاملا باید بدون آرایش  باشند و حجاب کامل و بدون زیور آلات سنگین باشند. اگر کسی جراحی  زیبایی انجام داده است  وعکس پاسپورتش  با کارت ملی و شناسنامه فرق  زیادی داشته باشد باید گواهی پزشک جراح داشته باشد. (کسانی که دارای عمل های زیادی  هستند)

برای دریافت پاسپورت کپی واصل شناسنامه و کارت ملی واجب است. آقایان باید کپی و اصل کارت پایان خدمت هوشمند و برای خانم ها یکسری موارد به خصوص  لازم است. خانم ها برای گرفتن پاسپورت نیاز به موافقت همسر خود به صورت نامه دارند که باید به دفتر خانه های رسمی بروند یک اجازه محضری از همسر خود دریافت کنند.

خانم هایی که طلاق گرفته اند  باید اصل طلاق نامه خود را ارائه دهند و اینکه این اجازه فقط برای بانوان نیست؛برای افراد زیر 18 سال احتیاج به اجازه محضری از سوی پدر یا قیم قانونی دارد.

شما میتوانید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید و درخواست دریافت پاسپورت را ارائه دهید.

شما برای دریافت پاسپورت خود باید هزینه هایی را متقبل شوید این هزینه ها  معمولا همه ساله تغییر میکند قسمتی ازاین هزینه ها شامل عوارض شهرداری، هزینه های پستی، عوارض نیروی انتظامی و هزینه های دفاتر پلیس10+ است. این هزینه ها به هنیچ عنوان نباید توسط بانک و اینترنت پرداخت شود چون قابل قبول نیست تنها فقط باید در دفترهای پیشخوان با کارتخوان صورت بگیرد.

 حالا که شما تمامی این کارا هارا انجام داده اید باید منتظر پست شدن پاسپورتتان یا همان گذرنامه باشید بسته پستی شما به همان نشانی که در فرم نوشتید ارسال میشود که حدود 1هفته طول میکشد.

امکان دارد که اداره گذر نامه برای شما استعلام هایی بگیرد که  مشکل ساز شود و اگرمشکل پیش آمد به شما گزارش داده میشود.

گرفتن پاسپورت دانشجویی و مراحل خارج شدن از کشور:

1. دریافت کد سخا و مراجعه به شعب پلیس+10

2. گرفتن تاییدیه تحصیلی از دانشگاه یا مدرسه خود

3. پر کردن فرم برای دریافت پاسپورت

4. ورود کردن به سایت خدمات الکترونیک انتظامی توسط کد ملی و کد سخا و ثبت درخواست

5. قرار دادن وثیقه برای خروج از کشور و مراجعه کردن به سایت

شما باید وارد سایت خدمات الکترونیک انتظامی شوید و نام کاربری خودتون رو وارد کنید و همینطور شماره ملیتون و درآخر پسوردتون که همان کد سخا است که قبل تر از دفتر پلیس+10 گرفتید و در سایت، کارهای مربوط به خارج رفتنتان را کامل میکنید.

مدارک لازمه برای کد سخا:

1. داشتن کپی  از هر دوطرف  کارت ملی

2. هزینه تشکیل دادن پرونده

3. یک عدد عکس 4×3یا4×6

4. داشتن اصل شناسنامه عکس دار

5.داشتن اصل کارت ملی (قدیمی یا هوشمند)

بعد از داشتن این  مدارک لازمه به دفتر پلیس +10مراجعه  کنید و اطلاع بدین که درخواست کد سخا داده اید. بعد از پرداخت هزینه ها یک برگه پرینت شده تحویل شما میدهند که داخل برگه کد سخاتون است.

مطالب مشابه