مقالات / دلایل پیشرفت چشمگیر دبی

دلایل پیشرفت چشمگیر دبی

شهر دبی، یکی از شهر های امارات متحده عربی می باشد، که برخلاف تصورعموم تنها 6 درصد از کل درآمدش از صادرات نفت است ؛اکثر درآمد امارات از مناطق جبل علی یا JAFZ و همچنین از صنعت گردشگری و دیگر خدمات تجاری می باشد. یکی از مهم ترین اقدامات امارات این بود که، در سال ۲۰۱۳ پروژه هوشمندسازی دبی را آغاز کرد تا از دبی ،بزرگ ترین شهر امارات ،یک مرکز مهم برای زیست‌پذیری، پایداری و نوآوری بسازد.  دراین طرح خدمات اجتماعی، اقتصادی و محیط زیست شهری با هدف بهبود تجربه زندگی ساکنان و گردشگران دبی مورد بررسی قرار می گیرند.این پروژه یکی از بهترین استراتژی‌ها است چرا که میزان رضایتمندی شهروندان را از زندگی در دبی، در هر روز، مشخص می‌کند. همچنین دولت امارات در راستای برنامه های توسعه دبی، به عنوان یکی از قطب های گردشگری با شرکت های بزرگی دست به همکاری زده است تا بتواند دبی را به بزرگ ترین قطب گردشگری جهان تبدیل کند.

نگاهی دقیق تر به این پدیده

از دبی با عنوان پدیده‌ای نوظهور یاد می‌شود، اما دبی همان شهر قدیمی با ظاهری جدید است. ۳۰۰ سال است که کشور های عربی، جسورانه تلاش کرده‌اند خود را با دنیای مدرن تطابق دهند ،که تا به الان هیچ شهر و کشوری به این امکانات بی نظیر و چشم گیر نرسیده است. پروژه هوشمندسازی دبی ،در اقتصاد امارات بسیار تاثیر داشته است، چرا که از روز اول با اهداف مشخص و برنامه ریزی دقیق پیش رفتند. به عنوان مثال: از طریق یکپارچه‌سازی تکنولوژی‌ها و زیرساخت‌های آب و برق، آن‌ها را مدیریت کردند ؛ که این امر سبب شد با ارائه تکنولوژی ارتباطات، واکنش مقامات رسمی و شهروندان به فوریت‌ها را هماهنگ ‌کنند. بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۸، جمعیت دبی دو برابر و وسعت مناطق شهری آن چهار برابر شد. جالب است بدانید دبی فقط برای گردشگران جذاب نبوده بلکه برخی از تاجران و سرمایه‌گذاران خارجی،به دلیل معافیت مالیاتی برای کسب و کارشان ، پس از بازدید این شهر، در آن ماندگار شدند.اما باید بدانید اگرچه افراد زیادی با هدف کار و فعالیت به این کشورغنی مراجعه کرده و برای سال هایی طولانی در آن اقامت می‌کنند؛ اما معمولا این افراد پس از پایان زمان کار خود باید امارات را ترک کرده و به کشور خود بازگردند، مگر این که اقامت دائم امارات را داشته باشید.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

مطالب مشابه:

رفاه مردم در دبی

روش های اقامت در دبی

روش های مهاجرت چیست؟

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه