مقالات / مالکیت املاک و مستغلات در دبی

مالکیت املاک و مستغلات در دبی

آیا شما یک مهاجر خارجی هستید یا یک سرمایه گذار که قصد خرید ملک در دبی را دارد؟ قبل از این که سریع تصمیم بگیرید و پول خود را برای خرید یک خانه خرج کنید، باید درک درستی از انواع مختلف مالکیت املاک در دبی داشته باشید. صاحبان خانه ها و سرمایه گذاران احتمالی باید تفاوت بین مالکیت اجاره و مالکیت در دبی را بدانند تا در مورد خرید خود آگاهانه تصمیم بگیرند. درباره قوانین مالکیت املاک در دبی ، شما باید جوانب مثبت و منفی گروه‌های مختلف مالکیت و مناطق محبوب این نوع املاک را بیشتر بیاموزید. پس اگر می خواهید تفاوت این دو را بدانید با داماک برترین شرکت سازنده جهان همراه شوید.

تفاوت بین اجاره نامه و مالکیت ملک آزاد در دبی چیست؟

دبی، اولین شهر در امارات متحده عربی بود که به خارجی ها و مهاجران اجازه داده تا در مناطق تعیین شده مالکیت ملک خود را داشته باشند. در حالی که حکم خرید ملک در دبی به صورت سهام آزاد در سال 2002 تصویب شد ، دولت دبی به خارجیان حق مالکیت املاک را به عنوان اجاره اعطا کرد. تفاوت بین املاک آزاد و اجاره در دبی در حقوقی است که به خریدار اعطا می شود. در اینجا نگاهی می اندازیم به این دو نوع مالکیت در دبی:

  • مالکیت اجاره: اگر شخصی ملکی را به صورت اجاره خریداری کند ، به وی حقوق ملک برای مدت معینی که حداکثر 99 سال است ، تعلق می گیرد. با این حال ، آنها مالک زمینی که ملک در آن ساخته شده است، نمی باشند. مالکیت نهایی زمین به دارنده آزاد برمی گردد.
  • مالکیت ملک آزاد: اگر کسی ملک را به صورت آزاد خریداری کند ، از مالکیت مطلق ملک و زمینی که در آن ساخته شده برخوردار است. سپس می تواند به خواست خود آن ملک را به فروش برساند یا آن را اجاره دهد.

اکنون که از تفاوت اساسی این دو نوع مالکیت املاک در دبی آگاه شدید ، بیایید نگاهی دقیق به مزایا و معایب اجاره در مقابل خانه های آزاد داشته باشیم.

دارندگان ملک اجاره ای در دبی

خرید ملک اجاره ای در اصل به معنای خرید حق تصرف در ملک برای مدت معین مانند اجاره بلند مدت است. این مدت اجاره به طور کلی برای 99 سال است اما در موارد خاص می تواند کمتر باشد. این شکل از مالکیت املاک در دبی فقط حق خریدار را به واحد اعطا می کند نه زمینی که ملک در آن ساخته شده است. در پایان دوره اجاره ، مالکیت واحد ملک خریداری شده به دارنده آزاد برگردانده می شود.

مزایای خرید ملک اجاره ای در دبی

با مالکیت املاک اجاره ای ، می توان در پایان مدت اجاره نامه را تمدید کرد ، بنابراین مستاجر می تواند به زندگی در خانه ادامه دهد. در مالکیت یک ملک اجاره ای در دبی ، هنگام انجام تعمیرات ، دارنده اجاره با مسئولیت محدود مواجه خواهد شد. در بیشتر اوقات ، مسئولیت مراقبت از تعمیرات به عهده مالک است ، به ویژه اگر بر ساختار ملک تأثیر بگذارد.

نکات خرید ملک اجاره ای در دبی

یکی از معایب مالکیت ملک اجاره در دبی این است که هرگونه بهبود در ملک مانند: بازسازی یا تغییرات، معمولاً به تأیید کتبی مالک احتیاج دارد. دارندگان اجاره نامه همچنین ممکن است با محدودیت های دیگری از جمله : اجاره دادن ملک یا داشتن حیوانات خانگی روبرو شوند.

در کدام مناطق دبی می توان املاک اجاره ای را خریداری کرد؟

خرید املاک اجاره ای یک کار معمول نیست زیرا اکثر خریداران و سرمایه گذاران مالکیت کامل ارائه شده توسط املاک آزاد را ترجیح می دهند. با این حال ، خریداران احتمالی می توانند چنین مناطقی را از جمله  Dubai Silicon Oasis وGreen Community جستجو کنند. همچنین امکان خرید ملک به صورت اجاره در سایر مناطق تعیین شده برای مالکیت خارجی وجود دارد.

مالکیت رایگان

این شکل از مالکیت ملک ، بدون محدودیت زمانی ، مالکیت مطلق خریدار را بر هر دو واحد و زمینی که در آن قرار دارد، می دهد. طبق قوانین مالکیت املاک در دبی ، نام خریدار آزاد است و آن را به عنوان “مالک زمین” ثبت می کنند و سند مالکیت ملک را به او اعطا می کنند. قرارداد مالکیت دائمی است و وقتی مالک از دنیا می رود ، یک وارث می تواند آن را به ارث ببرد. بنابراین در اصل ، این ملک در همان خانواده باقی خواهد ماند.

جدا از مهاجران ، اتباع خارجی مقیم خارج از کشور همچنین می توانند املاک آماده یا خارج از برنامه را به صورت آزاد در مناطق تعیین شده خریداری کنند. با این حال ، مهم است که فقط املاک آزاد را از آژانس های املاک یا توسعه دهندگان مورد تأیید دولت خریداری کنید.

نکات مثبت خرید ملک بصورت کاملاً آزاد در دبی

خرید مالکیت آزاد در دبی کنترل کاملی بر واحد و زمین را در اختیار مالک قرار خواهد داد. بنابراین ، مالکین املاک مستقل در دبی می توانند در ساختار خود تغییراتی ایجاد کرده و ملک را نوسازی کنند ، به شرط آنکه از دستورالعمل های تعیین شده توسط سازنده پیروی کنند. این مالکیت آزاد در خانواده باقی خواهد ماند و با فوت مالک به یک وارث منتقل می شود.

صاحب املاک آزاد در دبی و خانواده آنها نیز مشروط به داشتن ویزاهای اقامتی امارات متحده عربی واجد شرایط هستند. با معرفی ویزای اقامت طولانی مدت در امارات متحده عربی ، صاحبان املاک مستقل نیز می توانند ویزاهای پنج و ده ساله را داشته باشند.

یکی دیگر از مزایای مالکیت آزاد ، انتخاب املاک موجود برای خریداران احتمالی است. مناطق تعیین شده در دبی دارای مجموعه گسترده ای از املاک آزاد است که با توجه به بودجه ها ، سلیقه ها و نیازهای مختلف پذیرایی می کند.

صاحبان املاک مستقل همچنین می توانند از سود بالای سرمایه گذاری در آپارتمان با بازده 9٪ بهره مند شوند. صاحبان مشاغل آزاد در دبی مسئول نگهداری از املاک خواهند بود. به عنوان مثال: اگر مالک، ملک را به مستأجر اجاره داده باشد ، مسئولیت تعمیرات یا تغییرات اساسی بر عهده مستاجر خواهد بود.

کجا می توانید در دبی املاک و مستغلات رایگان را خریداری کنید؟

خریداران و سرمایه گذاران علاقه مند به مالکیت ملک آزاد، می توانند املاک زیادی را انتخاب کنند. مناطق آزاد دبی محل پیشرفت ها و پروژه های مختلفی است ، از برج های آپارتمانی گرفته تا خانه های ویلایی و خانه های شهری.

املاک Freehold محبوب ترین انتخاب برای خریداران خارجی است و در بسیاری از محله های معروف امارات از جمله : دبی مارینا ، مرکز شهر دبی ، JBR ، The Meadows و The Springs در دسترس است. در سال های اخیر شاهد توسعه برخی پروژه های آزاد مانند: City Walk و La Mer بوده اند که گزینه های خریداران آزاد را گسترش داده اند.

اجاره ای یا رایگان؟ کدام نوع مالکیت در دبی برای شما مناسب است؟

هنگام بررسی خرید سهام آزاد در مقابل اجاره ، درک حقوق و مسئولیت های قانونی برای هر نوع مالکیت مهم است. برجسته ترین تفاوت بین مالکیت آزاد و مالکیت اجاره عنصر کنترل است. مالکان آزاد می توانند کنترل بیشتری بر واحد املاک و زمین خود داشته باشند و آنها را قادر می سازند تا بنا به دلخواه خود اقدام به بازسازی و تغییر ساختار کنند. با این حال ، از نظر عملی ، 99 سال نیز طولانی است و صاحبان اجاره را کنترل می کنند. ایده خوبی است که تعیین کنید هنگام خرید اجاره در مقابل خانه مستقل چقدر به آینده نگاه می کنید.

سایر مواردی که باید در نظر گرفت شامل: نیازهای طولانی مدت شما ، استفاده از دارایی و بودجه شما است. در تصمیم شما بین حق آزاد در مقابل اجاره نیز لازم است خود ملک و مناطق اطراف آن در نظر گرفته شود.

نتیجه گیری

همانطور که متوجه شدید ، هر دو گزینه امتیازات خود را دارند. انتخاب گزینه مناسب،به آنچه شما از سرمایه گذاری در دارایی خود نیاز دارید، برمی گردد. بنابراین دقت و تحقیق کافی انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که تصمیم درستی گرفته اید! تصمیم برای خرید خانه در دبی تعهد مالی بزرگی است و مهم است که مطمئن شوید بودجه کافی برای پیش پرداخت دارید. برای مقالات بیشتر در مورد بازار املاک امارات متحده عربی با داماک برترین شرکت سازنده جهان همراه باشید!

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";