مقالات / راس الخیمه امارات

راس الخیمه امارات

در سال 1971، هفت شهر کوچک عربی، تصمیم گرفتند که با هم تشکیل کشوری متحد و بزرگ بدهند ، در حالی که هر کدام حاکم و قوانین مستقل خود را داشتند. بر این اساس در سال 1971 امارات متحده عربی شکل گرفت. راس الخیمه که یکی از این شهرها است ،هم اکنون به شیخ نشین (امیر نشین) راس الخیمه معروف می باشد. راس الخیمه در میان کوه حجر و خلیج همیشه فارس واقع شده و یکی از زیباترین و جالب ترین امیرنشین های امارات متحده عربی به حساب می آید. میراث تاریخی غنی و حال و هوای آرام این منطقه، آن را به مقصدی ایده آل برای تعطیلات آخر هفته تبدیل نموده است. منطقه کمتر شناخته‌شده رأس‌الخیمه در امارات بیابانی جذاب و دیدنی است که از یک‌طرف ساحل خلیج‌فارس و از طرف دیگر کوه‌های «حجر» (Hajar) آن را محصور کرده اند، همچنین در فاصله کمی از آسمان‌خراش‌های پر زرق‌وبرق شهر مدرن و زیبای دبی واقع شده است.

داماک، ابر سازنده املاک جهان ، راس الخیمه امارات را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

نگاهی دقیق تر به این شهر

در این شهر جمعتی حدود 263217 نفر در مساحت 1684 کیلومتر مربع زندگی می‌کنند. نام قدیمی این شهر جلفار بوده و با گذشتن رودی از وسط شهر به دو بخش شهر قدیم و شهر جدید تقسیم گردیده است. راس الخیمه به واسطه بارندگی و جریان آب‌های زیرزمینی از کوه‌های عمان، دارای بیشترین خاک بارور در کشور است. راس الخیمه دارای میراث فرهنگی غنی، مناظر متنوع و آب و هوایی معتدل است که همین موارد آن را به مکانی مناسب برای ماجراجویی، تفریح و همچنین سفرهای تجاری تبدیل نموده است. این شهر که در شمال امارات متحده عربی قرار دارد، دارای بیابان‌های ماسه‌ای، تالاب، نهر و مناظر زیبای طبیعی و گردشگری فراوانی است. روستاهای اطراف منطقه راس الخیمه شامل شعم، الرمس، العربی، النخیل، الحدیبیه بوده و شهر های اطراف آن، دبی، فجیره و خصب می باشد. اگر شما علاقه داشته باشید که با یک ماشین شاسی‌بلند لوکس در بیابان‌های شنی گردش کنید و یا در کوهستان‌های زیبا با «زیپ لاین» (Zip line) هیجان وصف‌ناشدنی را تجربه کنید راس الخیمه گزینه ی مناسبی است. به غیر از جاذبه های تاریخی، این امیرنشین طیف گسترده ای از فعالیت های فضای باز و تفریحی ، از دوچرخه سواری، کوهنوردی، قایقرانی و ماهیگیری گرفته تا گلف را به مسافران ارائه می دهد. از مهمترین و جذابترین جاذبه گردشی و تاریخی شهر راس الخیمه، قلعه ضایه بوده که قدمت ساخت و بنایش به قرن 16 میلادی باز می‌گردد. هم اکنون این قلعه به عنوان شاخص ترین نشانه تاریخی امارات متحده عربی شناخته می شود.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

مطالب مشابه:

آشنایی با محله های دبی

اشتغال در دبی

اسکای دایوینگ دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه