مقالات / پناهگاه حیات وحش راس الخور

پناهگاه حیات وحش راس الخور

رشد و توسعه‌ی غیر قابل انکار شهردبی و فراهم کردن امکانات تفریحی بی‌نظیر در بهترین سطح، موجب شده که سالانه گردشگران زیادی شهر دبی را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب کنند. این روزها گردشگران دبی ، نه تنها به ساکنان کشورهای همسایه محدود نمی شود بلکه بسیاری از دورترین نقاط دنیا کنجکاوند تا به این شهر کویری پا بگذارند و عجایبش را از نزدیک مشاهده کنند. با اینکه شهر دبی در حقیقت در بیابان قرار گرفته و آب‌وهوای آن در بیشتر ایام سال بسیار گرم است، اما به ‌دلیل وجود امکانات گسترده و مراکز خرید و تفریحی، گردشگران از سراسر جهان، در تمام طول سال به این شهر لوکس سفرمی کنند.

پناهگاه حیات وحش راس الخور دبی شامل جنگل های حرا و تالاب های نهر دبی است. راس الخور دبی به عنوان توقفگاه بسیار مهمی در مسیرهای مهاجرت در شرق آفریقا و غرب آسیا برای فلامینگوها در زمستان است. پناهگاه حیات وحش راس الخور نمایانگر مجموعه ای از بیابان های نسبی در میان ترافیک و زیرساخت های گسترده شهری است. از زمان افتتاح پناهگاه در سال ۱۹۸۵، تغییر قابل توجهی در تعداد فلامینگو‌های منطقه ایجاد شده است. در زمستان فلامینگوها، این پرنده های صورتی زیبا به صورت دسته های عظیم به این تالاب مهاجرت می کنند. مسافرین محترم می توانند در سفر خود به دبی از این تالاب دیدن نمایند.

حیات وحش محیطی امن برای حیوانات

متأسفانه درسال‌ها و ماه‌های اخیر مواردی از شکارغیرمجاز و کشتن وحشیانه جانوران وحشی گزارش شده است که نگرانی‌های شدید کاوشگران محیط‌ زیست و مسئولان اجتماعی را به ‌دنبال داشته است. حیات وحش به کلیه جانداران ازقبیل پستانداران، پرندگان، خزندگان و دوزیستان گفته می شود، که به صورت وحشی و طبیعی و بدون دخالت یا کمک انسان بر روی کره زمین زندگی کرده و آب و خوراک خود را تأمین می کنند. البته حیات وحش شامل تمام گیاهان وجاندارن است.

ویژگی های حیات وحش راس الخور

مساحت کلی این مکان در حدود 1300 هکتار می باشد ،در این مکان تعداد بی شماری از ماهی ها، پرندگان، پستانداران و سخت پوستان در کنار هم در حال حیات هستند. فلامینگوهایی که دراین مکان وجود دارند ،دارای جثه های بسیاربزرگی هستند که این امرموجب تعجب اکثر توریست ها می شود. شهرداری دبی تلاش زیادی برای محافظت و تنوع زیستی این اکوسیستم کرده است. در حیات وحش راس الخور حدود 270 گونه جانوری و حدود 47 گونه گیاهی مختلف وجود دارد که در حال زیست هستند و تماشای آن ها برای گردشگران هیجان انگیز می باشد. در این مکان 3 پناهگاه مختص پرندگان ایجاد شده که به هنگام بازدید از آن ها آموزش های خوبی نیز به بازدیدکنندگان ارائه می شود.این مجموعه حسابی توجه شما را جلب می کند تماشای پرندگان و مناظر چشم نواز اطراف، برای هر بازدیدکننده ای آرامشی غیر قابل وصف را به همراه دارد.

اهمیت حیات ‌وحش راس الخور

امروزه حیات ‌وحش، تأمین‌کننده‌ تفریحات سالم برای اهل هنر، عکاسان، گردشگران طبیعت و… است ، به‌طوری که مردمان بسیاری به‌ ویژه در کشورهای توسعه‌ یافته مانند امارات ، بیشتراوقات فراغت خود را صرف تماشای جانوران وحشی و عکس‌برداری از آنها می‌کنند. این افراد با فعالیت‌هایی همچون گشت و‌گذار در طبیعت، مشاهده حیوانات وحشی و…،به افزایش سلامت روانی و جسمانی خود نیز کمک می‌کنند. علاوه بر آن، اثر حیات‌ وحش بر ادبیات، شعر و موسیقی را نمی‌توان انکار کرد. ضمن آنکه با مطالعه و افزایش آگاهی در مورد نحوه زندگی اجتماعی جانداران، بر میزان درک ما از این زیبایی‌ها افزوده می‌شود.

زمان ورود به حیات وحش

ورودی آزاد است و از ساعت 9:00 صبح تا 4:00 بعد از ظهر شنبه تا پنجشنبه دایر می باشد.

ادرس حیات وحش

امارات متحده عربی ،دبی خیابان راس الخور

سخن نهایی:

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد.  در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن ، موفق و سودآوری را داشته باشید.تنها هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه