مقالات / آداب و رسوم ماه رمضان در امارات

آداب و رسوم ماه رمضان در امارات

ماه رمضان و فرهنگ روزه داری از جمله رسومی است که کشور هایی مسلمان هر ساله ، با آن رو به رو هستند. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که می خواهید در این ماه به امارات سفر کنید، باید این قضیه را مدنظر قرار دهید که حال و هوای امارات دراین دوره چگونه است.داماک ، معتبرترین و بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان، شمارا در این مقاله همراهی می کند.

قوانین سخت گیرانه امارات در ماه رمضان

امارات در طول ماه رمضان قوانینی هم چون سایر کشور ها دارد، برای مثال بارز ترین آنها پرهیز از خوردن، نوشیدن و سیگار کشیدن در ملاء عام می باشد . این قوانین علاوه بر این که مختص اعراب آن کشور می باشد، توریستان نیز ملزم به رعایت آن هستند. اگر گردشگری در طول سفر در حضور همگان به نوشیدن و خوردن بپردازد ، باید جریمه نقدی بپردازد. البته هتل های مختلفی که میزبان گردشگران هستند ، ناهار و شام و صبحانه سرو می کنند و از این نظر مشکلی وجود ندارد.

نحوه رفتار اجتماعی در این ماه مبارک

در این ماه علاوه بر قوانینی که  در رابطه با خوردن و آشامیدن وجود دارد ، قوانینی در رابطه با رفتار های اجتماعی نیز وضع شده است. برای مثال موسیقی های بلند که در دیگر ایام سال در مراکز خرید و مراکز تفریحی پخش می شود، در این ماه ممنوع است . پوشش نا مناسب نیز ، مورد نکوهش واقع می شود.

برنامه و فستیوال های دبی برای ماه رمضان

همانطور که می دانید دبی از توریستی ترین شهر های  جهان می باشد و هرساله ، گردشگران زیادی از سراسر جهان برای بازدید به این شهر می آیند. با دانستن قوانین سخت گیرانه امارات در ماه رمضان امکان دارد که توریست کمتری در این شرایط به دبی سفر کند ، اما دولت این کشور برای این قضیه نیز تدابیری اندیشیده است و فستیوال های مختلفی بین ساعت افطار تا سحر برگزار می کند. تفریح و گردش در شب و لذت بردن از برنامه های تفریحی مختلف ، چه برای ساکنان چه برای گردشگران اوقات خوشی را فراهم می آورد.

بازارهای شبانه دبی به عنوان نمایشگاه یا فستیوال خرید سالانه در ماه مبارک رمضان برگزار می شود که هر شب از ساعت 8 شب تا 2 صبح برپاست.

همچنین شما می ‌توانید به رستوران ‌هایی که در مناطق مختلف هستند بروید و غذاهای مخصوص افطار را امتحان کنید. در منطقه‌ دیره، رستوران ‌های خوبی وجود دارد که در ماه رمضان حلیم ، انواع آش و نان زعتر که یک نوع نان ‌روغنی و مخصوص ایام رمضان است، سرو می‌ کنند.

یکی دیگر از اقداماتی که دولت این کشور انجام داده تا جلوی کاهش توریست در ماه رمضان را بگیرد ، انواع تخفیفات بر روی مکان های تفریحی و پارک ها می باشد. برای مثال پارک سرپوشیده ی کیدزانیا، از کودکان زیر 9 سال ، بجای 180 درهم 90 درهم، هزینه می گیرد. همچنین ترانک شوی ماه رمضان در Grand Hotel برگزار می شود. در این هتل Ladyz Fusion میزبان شوی نمایش محصولات به مناسبت ماه رمضان است.

مطالب مشابه:

مراکز خرید دبی

پارک های تفریحی دبی

جاذبه های گردشگری دبی

.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه