مقالات / اجاره ملک در دبی

اجاره ملک در دبی

اگر می خواهید ملک خود را در دبی اجاره بدهید ابتدا باید ملک خود را به یک مشاوراملاک بسپارید و مشاور املاک طبق قوانین RERA قبل ازهرگونه بازاریابی باید کپی مدارک مالکیت را نزد خود داشته باشد که شامل: کپی پاسپورت، کپی سند و نامه ایست که درآن مالک به طور کتبی از مشاور املاک خواسته است تا برای ملک او مستاجر معرفی کند.

مشاورین املاک به طور کل قبل از هرگونه آگهی اجاره در روزنامه ها و پرتال های دبی برای هر ملک باید از RERA استعلام گرفته و مجوز تبلیغات دریافت کنند.

کشور امارات متحده عربی به دلیل بالا بودن تنوع ملیتی اش قوانین بخصوصی درمورد خرید و فروش املاک قرار داده است . اجاره ملک در کشور امارات بصورت سالیانه است و مالک با توجه به میل خود می تواند تمام مبلغ اجاره یک سال آپارتمان را در همان ابتدا مطالبه یا در دو و چهار قسط تقسیم بندی کند و مستاجر در هرحالتی باید بابت تمام پرداخت هایش چک صادر کند.

مستاجر باید مبلغی حدود 5 درصد کل اجاره یک سال را بابت بیعانه به مالک پرداخت کند که هنگام تخلیه آپارتمان اگر خسارتی مشاهده نشود این مبلغ به طور کل به مستاجر برگردانده می شود .

در دبی مدت قرارداد اجاره حداقل شش ماه یا یک سال می باشد و هنگامی که مدت قرارداد مستاجر تمام شد، مستاجرمی تواند قرارداد خود را تمدید کند. وقتی که مستاجر بخواهد آپارتمان را تخلیه یا تمدید کند باید حداقل قبل از دوماه مالک را در جریان بگذارد وهمچنین اگر مالک با درخواست مستاجر(تخلیه ، تمدید) موافقت کند باید مستاجر را حداقل 12 ماه قبل از طریق نامه رسمی دادگاه مطلع سازد.

شرایط خاص نامه دادگاه

  1. مالک قصد فروش داشته باشد.
  2. مالک آپارتمان را برای استفاده شخص خود بخواهد.

اگر مستاجر بخواهد آپارتمان را تخلیه کند باید چک های اجاره را تحویل مشاور املاک بدهد، سپس مالک پس از امضاء قرارداد، چک های اجاره را به همراه یک نسخه از قرار داد از مشاور املاک تحویل می گیرد.

باتوجه به قانون RERA پرداخت تمام قبوض آپارتمان بر عهده مستاجر و پرداخت شارژ ساختمان بر عهده مالک است. Damac یکی از معروف ترین نهادهای ساخت و ساز، املاک دبی می باشد که بسیار قابل اعتماد است.

مالکین موظف به ارائه تصفیه حساب آب، برق، سیستم خنک کننده و گواهی عدم بدهی شارژ ساختمان، به مشاور املاک می باشند تا مستاجر جدید با مشکلی روبرو نشود.

اگر قصد اجاره آپارتمان یا ویلای دبی را دارید می توانید طبق شماره ای که درسایت داماک گروپ قرار دارد با مشاورین بخش فارسی زبان شرکت داماک تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید. شرکت داماک بهترین آپارتمان ها را در بهترین نقاط شهر به صورت اقساط بلند مدت بدون بهره در اختیار شما قرار می دهد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";