مقالات / قوانین خریداری ملک در دبی

قوانین خریداری ملک در دبی

رعایت قوانین خریداری ملک درامارات برای تمامی اتباع خارجی، مهاجران و سرمایه گذاران ملکی بین الملل الزامی می باشد.

نکات حقوقی سرمایه گذاری املاک دبی

موارد حقوقی سرمایه گذاری از طریق ملک در دبی و امارات متحده باید اجرا شود، با توجه به ساخت و ساز و معماری مدرن و در حال توسعه ساختمان های دبی، این شهر به یکی از پرطرفدارترین مکان ها در خاورمیانه برای سرمایه گذاری ملک، شده است. بسیاری از خریداران و سرمایه گذاران بین المللی تمایل زیادی به سرمایه گذاری و خرید ملک در این شهر دارند و به همین علت دولت قوانینی را برای سرمایه گذاری ملکی وضع کرده است که بسیاری از این قوانین برای فروش ملک در دبی نیزهستند.

دبی تبدیل به قلب اقتصاد بین المللی برای سرمایه گذاری و خرید ملک شده و رشد بسیار سریعی در بازار املاک دارد، اعمال مطلب های حقوقی سرمایه گذاری ملکی در دبی منجر به ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران بین المللی ملکی شده است. اگر قصد مهاجرت به دبی را دارید با خرید ملک می توانید فرصت های خوبی در رابطه با سرمایه گذاری داشته باشید و بهتر است به دریافت اقامت دبی از طریق خرید ملک نیز بیاندیشید.

نکات حقوقی خرید ملک دبی

نکات حقوقی خرید ملک در دبی براساس آخرین تغییرات این است که سرمایه گذاران خارجی می توانند ملک اجاره به شرط استملاک برای 10 تا 99 ساله و مدت نامحدود خریداری نمایند همچنین در بعضی از مناطق خاص می توانند مالکیت خود را نیز به شخص دیگری انتقال دهند، برای اقدام به خرید این نوع املاک، سرمایه گذاران باید از دولت مجوز بگیرند.

هر شخص و یا شرکتی می تواند در دبی ملک خریداری نماید اما با رعایت نکات حقوقی، سرمایه گذاری ملکی باید بتواند خرید ایمن و مطمئن انجام دهد، برای گرفتن مجوز اقامت برای زندگی در امارات حتما باید ملک مسکونی یا تجاری خریداری نمود، مجوز اقامت و سکونت در دبی به این معنا نیست که برای کار مجاز هستید. رعایت تمامی نکات حقوقی سرمایه گذاری  خرید ملک دبی به سود خریداران و سرمایه گذاران ملکی می باشد.

برای خرید ملک باید قرارداد انعقاد و امضا شود و 10 تا 20 در صد ارزش کل ملک را به عنوان ودیعه پرداخت کنند، اگر خانه پیش فروش خریداری می کنید می توانید به صورت اقساطی مبلغ های خرید را پرداخت نمایید، بهتر است بدانید اگر خریدار مبلغ را از طریق شخص ثالث یا فروشنده ثانویه پرداخت کند باید 2 درصد از ارزش کل خرید را به ایشان پرداخت نماید.

دبی شهری مدرن در امارات متحده عربی است که اقتصادش متکی به نفت نیست بلکه درآمد این شهر حاصل از بازار املاک، صنعت توریسم و خدمات مالی می باشد. 

موارد مهم حقوقی سرمایه‌گذاری دبی

  • براساس قانون شماره هفت املاک و مستغلات، دولت ممنوعیت خرید ملک توسط خارجیان را کاهش داد و مالکیت را با اجاره 99 ساله میسر نمود.
  • برای اجاره ملک مانند آپارتمان و دیگر املاک مسکونی دبی، قرارداد اجاره معمولا یکساله امضا می شود که در غیر اینصورت باید در قرارداد ذکر شود. وقتی قرارداد اجاره به اتمام برسد، و می خواهند آن را مجددا تمدید کنند. مالکان حق اضافه کردن نرخ اجاره بیش از 15 درصد را ندارند که در صورت مناقشه و اختلاف باید پرونده ای را در شهرداری تشکیل دهند تا توسط مسئولان بررسی شود.
  • قانون ملک ارثی که از قوانین دیگر خرید ملک پیچیده تر است، اگر مالک ملک ارثی از یک ملیت دیگری باشد، امارات بر اساس قانون همان کشور در باره ملک تصمیم خواهد گرفت.

وکیل معتبر برای خرید ملک در دبی

وکیل معتبر خرید ملک در دبی شما را در مراحل خرید راهنمایی می نماید و نکات حقوقی را از اولین مرحله که پیدا کردن ملک مورد نظر و محل آن است تا آخرین مرحله که انعقاد و امضای قرارداد است را در اختیار شما قرار می دهد و بررسی و تحقیق درباره سوابق ملک، بدهی های احتمالی، صحت سند ملک از جمله کارهای یک وکیل ملکی است.

یک وکیل ملکی شما را از چگونگی پرداخت انواع مالیات و هزینه های خرید ملک آگاه می سازد مانند هزینه های ثبت در دفاتر اسناد رسمی، هزینه محلی و نگهداری ملک، و هزینه سند زدن، مراحل انتقال سند ملک خارجی و شرایط فروش آن، مشاوره با یک  وکیل ملکی معتبر برای خرید ملک دبی را در اولویت قرار دهید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";