مقالات / سند مالکیت هنگام خرید ملک در دبی

سند مالکیت هنگام خرید ملک در دبی

خرید شما از داماک گروپ یعنی از بزرگترین شرکت ساختمانی دنیا

انتقال سند = با پیش پرداخت

منظور از بازداشت املاک چیست؟ منظور از رفع بازداشت املاک چیست؟ منظور از اعیان چیست؟ منظور از اصلاح حدود چیست؟ منظور از اعتبار اسناد مالکیت چیست؟ منظور از املاک موروثی چیست؟

بنا به دلایل مختلف، املاکی که ثبت شده‌اند می‌توانند با تقاضای مراجع قضایی و همچنین دادسراهای عمومی بازداشت شوند که به این کار بازداشت املاک گفته می‌شود.

منظور از رفع بازداشت املاک چیست؟

به طور کلی تمامی املاک ثبتی و غیر ثبتی که توسط نهادی بازداشت شده‌اند، می‌توانند رفع بازداشت شوند. برای رفع بازداشت باید مهر و نشان مرجع قضایی و مشخصات کامل ملک (پلاک ثبتی و…) ذکر شود. ضمن اینکه باید در این رفع بازداشت به نامه قبلی که موجب بازداشت شده است نیز اشاره شود.

منظور از اعیان چیست؟

به طور کلی بر هر چیزی که بر روی زمین ساخته شود اعیان گفته می‌شود. در قانون ثبت منظور از اعیان ساختمان و یا بنایی است که بر روی زمین ساخته شده است.

منظور از دفترچه متمم اسناد مالکیت چیست؟

این دفترچه از دفاتر بهادار است که پس از پر شدن ستون‌های مربوط به نقل و انتقالات متعلق به آن، در بخش انتهایی دفترچه سند مالکیت ضمیمه خواهد شد. لازم به ذکر می‌باشد که با ترویج اسناد تک برگی، این دفترچه ها چندان به چشم نمی‌خورند.

منظور از اصلاح حدود چیست؟

در صورتی که در وضعیت مجاورین املاک، تغییری ایجاد شود که در نهایت به تغییر در وضع حدود اربعه ملک بیانجامد، مالک می تواند در این شرایط درخواست اصلاح حدود دهد.

به عنوان مثال تصور کنید که ابعادی از یک ملک به شخصی تعلق دارد که به خاطر تغییر گذرگاه و یا کوچه دچار تغییرات ناخواسته می‌شود. در این وضعیت مالک می‌تواند با مراجعه به اداره ثبتی نسبت به تغییرات حاصل شده اقدام نماید. به این کار اصلاح حدود گفته می‌شود که در چنین شرایطی مالک می‌تواند یک قطعه زمین را از مالک و یا شهرداری بخرد و آن را به ملک خود وصل کند.

منظور از اعتبار اسناد مالکیت چیست؟

لازم است بدانید که تمامی املاکی که به وسیله ادارات ثبت سند زده می‌شوند، از اعتبار لازم برخوردار می‌باشند. لذا این گونه از اسناد ملکی را می‌توان تنها با حکم قطعی مراجع قضایی و یا قانون ثبت مصوب مجلس باطل کرد.

منظور از املاک موروثی چیست؟

در قانون ثبت کشور در صورتی که ملکی به نام شخصی باشد، در صورت مرگ وی ورثه از آن بهره مند خواهند شد. برای برخورداری از املاکی این چنینی، ورثه باید فرم تقاضای صدور سند مالکیت، فرم گواهی انحصار وراثت، فرم ۱۹ مالیاتی و اصل سند مالکیت متوفی را در دست داشته باشند و نسبت به صدور سند مالکیت جدید اقدام نمایند.

توصیه داماک گروپ به شما قبل از گرفتن سند مالکیت

قبل از شروع هرگونه معامله خرید و فروش، بهتر است با انواع سند خانه و اعتبار قانونی آن‌ها آشنا شوید.

در ماده ۱۲۴۸ قانون مدنی در تعریف سند آمده است که سند عبارت است از هر نوشته که در مقام دعوی یا دفاع قابل استناد باشد.

به سندی که به صورت کامل به یک شخص تعلق داشته باشد، سند شش دانگ گفته می‌شود. این نوع سند رسمی یکی از معتبر ترین اسناد در بین اسناد ملکی است.

اسنادی که در اداره ی ثبت اسناد و املاک و یا دفاتر اسناد رسمی یا در نزد سایر مامورین رسمی، در حدود صلاحیت آن ها، بر طبق مقررات قانونی تنظیم شده باشند؛ رسمی است.

مزیت سند تک برگ در مقابله با سندهای قدیمی چند صفحه ای در درجه‌ی اول اصالت و در درجه‌ی دوم خوانا بودن و شفاف بودن آن است.

از دیگر انواع سند می‌توان به سند مشاعی اشاره کرد. ملک مشاع، ملکی است که همه‌ی مالکان در تمام آن با هم شریک هستند و سند مشاعی دارند.

با وجود  داماک damac بزرگترین سایت املاک دبی بهترین سرمایه گذاری را درشهر زیبا و پر از جاذبه و دیدنی های دبی انجام دهید.

سند وقفی سندی است که صاحبان ملک، زمین، خانه یا هر چیز دیگری، آن‌ها را وقف کرده و اداره این اموال با اداره‌ی اوقاف است.

وارثان می‌توانند با تسلیم نمودن مدارک به اداره ثبت مربوطه، به اندازه سهم الارث خود درخواست صدور سند مالکیت کنند.

مدارک مورد نیاز برای صدور سند خانه ورثه‌ای عبارت است از تقاضای صدور سند مالکیت، گواهی حصر وراثت، فرم مالیاتی ۱۹ و اصل سند مالکیت مورث است.

اگر برای یک خانه مشخص با حد و حدود تعریف شده دو سند با نام ها و تاریخ متفاوت صادر شده باشد، به آن سند معارض گفته می‌شود.

در مورد ملک‌ رهنی، اگر وام گیرنده نتواند در موعد مقرر وام خود را پرداخت کند بانکی که سند در رهن آن است، حق دارد که ملک را تصاحب کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی در ارتباط باشید.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه