مقالات / اصول سرمایه‌ گذاری

اصول سرمایه‌ گذاری

سرمایه ‌گذاری به معنای اختصاص دادن سرمایه با هدف بدست آوردن پول و سرمایه بیشتر در آینده است، در سرمایه گذاری فاکتورهای متعددی وجود دارد، مشخص کردن زمانی که در اختیار دارید و میزان ریسک پذیری، فاکتورهای مهمی براي سرمايه گذاری هستند.

هنگامی که قصد سرمایه گذاری در بازارهای مختلف و اتخاذ راهبردی مناسب در این حوزه را دارید، باید در ابتدا به ظرفیت های خود توجه کنید. پشتوانه مالی و مدیریتی از جمله فاکتورهای لازم برای اتخاذ راهبردی مناسب در سرمایه گذاری به شمار می‌روند. بدین ترتیب می‌توان میزان کلی سود و خطرات احتمالی پیش رو در این مسیر را مورد ارزیابی قرار داده و سپس اقدام به سرمایه گذاری کرد.

گزینه های مختلف سرمایه گذاری شامل مواردی مانند : سهام، صندوق های سرمایه گذاری مشترک، املاک و مستغلات، سبد اختصاصی، بازار کالا و اوراق مشارکت است .

هماهنگی اهداف و روش سرمایه ‌گذاری

برای اینکه سرمایه گذاری موفقی داشته باشید باید هدف های خود را هماهنگ و در راستای راهبرد اتخاذ شده تعریف نمایید و به این نکته توجه کنید که تحقق اهداف مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است و به بازه های زمانی مختلفی نیاز دارند. اگر روش سرمایه‌ گذاری که انتخاب کرده اید یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است، تعین اهدافی که در سرمایه گذاری‌ های کوتاه مدت کاربرد دارند سود زیادی برای شما ندارد.

پنج گام مهم برای سرمایه گذاری موفق

  1. اهداف و نیاز های خودرا بشناسید.
  2. میزان تحمل ریسک خود را بدانید.
  3. اهداف خود را بودجه بندی کنید.
  4. گزینه های مختلف سرمایه گذاری را ارزیابی کنید.
  5. طبق استراتژی متناسب با وضعیت خود سرمایه گذاری کنید.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین، و برند ترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هرساعت از شبانه روز در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیال راحت سرمایه گذاری مطمئن و سود آوری مطمئنی را داشته باشید

هدف  ما جلب رضایت شما عزیزان است.

www.damacgrou.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه