مقالات / دریاچه صورتی کشف شده در امارات

دریاچه صورتی کشف شده در امارات

اخیراً یک دریاچه زیبا ، به رنگ صورتی آب نباتی در امارات متحده عربی کشف شده است . با وجود فیلم ها و عکس های منتشر شده از این دریاچه زیبا که باعث مشهور شدن آن  شده است ، ما در این مقاله قصد داریم که به این سوالات پاسخ دهیم پس با داماک برترین شرکت سازنده ساختمانی جهان همراه باشید.

دریاچه صورتی

کنجکاوی یک دانشجو او را به کشف یک مکان بسیار خاص و زیبا هدایت کرد . در اینجا ، به گفته های عمار آل فارسی ، یک جوان 19 ساله دانشجوی رشته دارو سازی  اهل شارجه که این دریاچه را کشف کرده است می‌پردازیم.

« من تردید نکردم . دوربین و پهباد همراهم بود. به تنهایی حدود 1 ساعت و نیم راه رفتم تا به این دریاچه زیبا رسیدم ».

پس از موفقیت در ثبت اثر ، حرف و حدیث های زیادی را در اینترنت به راه افتاد و همه فقط در مورد دریاچه تازه کشف شده در راس الخیمه صحبت می‌کردند. اما فقط رنگ آن نبود که این دریاچه را خاص می‌کرد . به گفته عمار آل فارسی ، این دریاچه طبیعی به نظر می‌رسد و در حفره ای به عرض تقریبی 10 متر و طول 40 متر تشکیل شده است . فارسی گفت که او می‌توانسته هنگام عکسبرداری ، لایه های نمک زیر سطح دریاچه را به وضوح ببیند.

دریاچه صورتی امارات در کجا قرار دارد؟

این دریاچه صورتی در امارات در جزیره SARAYA در منطقه AL RAMS در  RAS AL KHAIMAH قرار دارد . این دریاچه تقریباً در فاصله 100 متری از ساحل در حفره ای طبیعی قرار گرفته است . رسیدن به جزیره SARAYA از فرودگاه بین المللی دبی حدود 1 ساعت و 20 دقیقه طول می‌کشد . از GHANTOOT ، در ابوظبی 2 ساعت طول می‌کشد تا به دریاچه برسید.

چه چیزی باعث می‌شود که رنگ این دریاچه صورتی شود؟

برای همه کسانی که تعجب می‌کنند چرا دریاچه صورتی ، به این رنگ است ، دکتر SAIF AL GHAIS مدیر کل حفاظت و توسعه محیط زیست پاسخ هایی دارد . به گفته وی ، PINK LAKE RAK ممکن است رنگ خود را از وجود جلبک های قرمز در آب بدست آورده باشد . مانند بسیاری از موجودات زنده، جلبک های قرمز معمولاً هر سال در یک فصل خاص ظاهر می‌شوند و تولید مثل می‌کنند ، که باعث تغییر رنگ آب می‌شوند.

دکتر AL GHAISگفت: « بیشتر از 4000 گونه جلبک روی کره زمین کشف شده است . تکثیر جلبک های قرمز ، که اغلب به عناوین شکوفایی و پدیده جزر و مد قرمز نامیده می‌شود عامل رنگ این دریاچه شناخته شده است ».

دکتر AL GHAIS افزود:« پدیده جزر و مد قرمز هر سال دو بار ظاهر می‌شود و هیچ تأثیر منفی بر محیط دریایی ندارد ».

در حالی که ممکن است جزر و مد باعث قرمز شدن رنگ آب دریاچه شود ، اما این یک  فرض قطعی نیست.

ما نیاز داریم که یک نمونه از آب دریاچه را داشته باشیم و روی آن آزمایشاتی را انجام بدهیم تا دلیل رنگ صورتی آب را متوجه شویم.

آیا PINK LAKE RAK تنها دریاچه صورتی دنیا است؟

خیر ، دریاچه های صورتی دیگری نیز در سراسر کره زمین وجود دارند . مشهورترین آنها شامل:

  • دریاچه HILLIER در استرالیا
  • دریاچه MACDONNELL دراسترالیا
  • دریاچه ماسازیر در کشور آذربایجان
  • دریاچه لیپار در چابهار ایران
  • دریاچه RETBA در سنگال

در حال حاضر کلاً 29 دریاچه صورتی در دنیا کشف شده است.

آیا دریاچه های صورتی خطر ناک هستند؟

تاکنون هیچ موردی از آب صورتی که باعث آسیب پوستی یا آسیب دیگری به افرادی که در آن شنا می‌کنند مشاهده نگردیده است . با این حال ، نوع باکتری ها (جلبک ها) که به دریاچه رنگ می‌دهند ، بیش از 4000 شکل مختلف دارد و ممکن است همه آنها ایمن نباشند.

نتیجه گیری:

ما در مورد این پدیده طبیعی زیبا اطلاعات بیشتری را به شما ارائه خواهیم داد زیرا در مورد دریاچه و ایمنی آن برای مردم کشف بیشتری صورت گرفته است . پس با ما در ارتباط باشید.

سخن نهایی:

داماک بزرگترین ، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می‌باشد . در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک‌گروپ ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز ، در خدمت شما عزیزان خواهند بود . اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید ، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه