مقالات / گذر نامه

گذر نامه

کسانی که اقدام به درخواست گذر نامه میکنند باید تمامی مدارک مورد نیاز را در دست داشته باشند یکی از این مدارک که اهمیت زیادی دارد عکس گذرنامه است. برای اینکه عکس شما مورد قبول در مدارک  مورد نظرارائه شده باشد باید نکاتی را رعایت کنید. اگر قوانین مربوط به عکس را رعایت نکنید در ارائه مدارک خود دچار مشکلاتی میشوید که موجب تاخیر در صدور گذر نامه میشود.

با  رعایت تمامی نکات شما میتوانید از اتلاف زمان خود برای دوباره عکس گرفتن و هزینه های  بی جهت جلو گیری کنید.

نکاتی برای عکس گذر نامه(پاسپورت):

*عکسی که  توسط عکاس گرفته میشود باید پس زمینه روشن داشه باشد این روشن بودن زمینه برای این است که  اگر روی آن  مهر زده شد مشخص و واضح باشد.

*عکسی که گرفته میشود باید تمامی صورت به سمت روبه رو باشد  و همه جای صورت کاملا مشخص باشد. (تمام رخ )

*تمامی عکس هایی که انداخته میشود و ارائه میدهید باید شبیه به هم باشد.

*افرادی که نابینا هستند فقط میتوانند حین عکاسی عینک بزنند.

*عکس هایی که  جنس کاغذشان طوری است که آثار مهر روی آن ثبت نمیشود و زمینه ای تیره دارد عکس قابل قبول نیست.

*عکس هایی که مرتبط  با نظام وظیفه باشند باید طبق قوانین ارائه شده از طرف سازمان نظام وظیفه  گرفته شود. این قوانین اغلب اطلاعیه، بخشنامه و… از مرکز ارسال می شود.

*عکسی که شما برای گذر نامه ارائه میدهید باید مشابه و چهره الان شما باشد .امکان دارد  که شما عکس را چند ماه پیش انداخته باشید ولی چهره شما شاید  در این بازه زمانی  تغییراتی کرده باشد در این حالت شما باید عکس جدید بگیرید.

*در قسمت پشت عکس باید مشخصات شناسنامه ای خود را بنویسید.(نام، نام خانوادگی، نام پدر، محل صدور،شماره شناسنامه تاریخ تولد)

*عکس بانوانی که بالای 9 سال هستند حتما باید با حجاب کامل باشد (مقنعه ساده و بدون چانه، چادر،روسری غیر سفید و رنگی) مواردی مثل آرایش، کلاه و عینک ایراد دارد.

*هنگام عکس گرفتن آقایان باید  موهایی مرتب و لباسی یقه ای داشته باشند و مواردی همچون گوشواره، عینک،گردنبند،شال گردن و کلاه نداشته باشند با خود.

*عکس بزرگتر از سایز4×6 مورد پذیرش نیست.

*عکس های خانوادگی، دسته جمعی و قدیمی برای انجام امور کنسولی قابل پذیرش نیست.

مراحل گرفتن عکس گذر نامه در خانه:

*باید در یک مکانی که پس زمینه ساده دارد و نور پردازی درستی دارد عکس گرفته شود و اینکه رنگ پس زمینه عکس بستگی به کشور دارد. در هر کشور این موضوع متفاوت است اما در اکثر کشور ها زمینه باید روشن باشد هنگام عکس گرفتن باید دقت کرد هیچ چیزی به جزء نور مناسب وجود نداشته باشد.

*هنگام عکس گرفتن یک لباس معمولی باید پوشیده شود عینک نزنید.( عینک رنگی، عینک آفتابی)

* اگر موهایی دارید که صورت شمارا میگیرد باید کاملا موهای خورا جمع کنید با گیره مو تا به صورت کامل صورتتان معلوم  و قابل مشاهده باشد.

*برای ژست عکس شما صورتتان کاملا باید صاف به سمت روبه رو باشد سرتان را نچرخانید( نه به سمت چپ نه به سمت راست ) دوربین خود را باید در همان ارتفاع سر نگه داشت.

*باید از تلفن همراه هوشمند یا دوربین دیجیتال استفاده کنید .

 عکس باید از روبه رو باشد عکس سلفی برای گذر نامه  قابل قبول نیست.

صورت حین عکاسی باید بدون هیچ لبخند و اخمی باشد و باید تماما خنثی باشد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه