مقالات / عروس خلیج فارس

عروس خلیج فارس

دبی عروس خلیج فارس، یکی از مدرن ترین شهرهای جهان است. این شهر پر هیاهو در جنوب کشور عزیزمان، ایران قرار دارد و یک مجموعه زیبا از بهترین و مهیج ترین جاذبه های گردشگری خاورمیانه را در دل خود جای داده است. زیبایی خیره کننده ی این جزیره نه تنها مردم منطقه ، بلکه به گوش جهانیان نیز رسیده است و بسیاری از گردشگران ثروتمند خارجی برای سفری لوکس و خاص، دبی را انتخاب می کنند. همانطور که می دانید، ایرانی ها نیز هر ساله عازم این شهر عربی زیبا در حاشیه خلیج فارس می شوند.

اقتصاد دبی

بد نیست بدانید در ابتدای امر دبی فقط یک منطقه بسیار کوچک بوده که با کشف منابع نفتی در اطراف آن در سال 1966 این شهر از لحاظ اقتصادی پیشرفت چشمگیری پیدا کرد و امروزه در فرودگاه بین المللی دبی ، تمامی پروازها از شهرهای مهم دنیا و سایر کشورها به صورت مستقیم انجام می پذیرد .دبی با وجود منابع نفتی زیادی که در اطرافش قرار دارند ، تنها و تنها6 درصد از درآمدش از صادرات نفت خام است ؛ بنابراین اقتصاد دبی قطعا به منابع نفتی متکی نیست و گردشگری سهم بزرگی از درآمدزایی این شهر را بر عهده دارد .از دیگر منابع درآمد زایی ، می توان به ساخت و ساز ساختمان های تجاری اشاره کرد ، همچنین هتل های دبی هر ساله پذیرای بیش از یک میلیون مسافر هستند و بیشترین تعداد توریست را در روز های اول سال نو میلادی در این شهر می بینیم.

این شهر زیبا ، اماکن تفریحی و دیدنی بسیاری دارد که هر کدام جذابیت منحصربفرد خود را دارند. به همین دلیل است که صنعت نسبتا نوپای گردشگری بهترین و موثرترین منبع درآمدزایی در این شهر به شمار می رود و هر ساله افراد علاقه مند و مسافران زیادی از ایران و سایر نقاط دیگر جهان برای بازدید از مکان های دیدنی زیبا و باشکوه به این شهر رویایی سفر می کنند .البته بهتر است بدانید که اقامت یک هفته ای در برج های بلند و بسیار زیبای داماک با امکانات کامل رفاهی ممکن است آرزوی هر فردی باشد و می دانیم که مناظر ساحلی این شهر، بسیار چشم نواز و بی بدیل هستند.

آب و هوای دبی

 دبی آب و هوای گرمی دارد سفر در تابستان می تواند بسیار آزاردهنده باشد. برعکس فصل زمستان و اوایل بهار هوا گرمای مطبوع و ملایمی دارد. آب و هوای گرم  و بیابانی دبی نه تنها از جذابیت این منطقه کم نکرده بلکه  بر زیبایی سواحل این شهر نیز افزوده است. در رستوران های دبی می توانید انواع غذاهای لذیذ مانند غذاهای دریایی ، عربی ، اروپایی و انواع خوراک میل کنید.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

تفریحات هیجان انگیز در دبی

شهربازی های دبی

دبی ، تلاقی جهانی فرهنگ ها

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه