مقالات / اقامت دائمی با داماک DAMAC در چهل دقیقه در دبی

اقامت دائمی با داماک DAMAC در چهل دقیقه در دبی

اقامت با داماک damac:

اقامت دائمی (انگلیسی: Permanent residency) به وضعیت اقامت افراد در یک کشور اشاره دارد که از حق شهروندی برخوردار نیستند. این اقامت معمولاً برای یک دوره نامحدود است.

مفهوم مقیم دائم از حق اقامت دائم جدا است. این افراد از قانون کنترل مهاجرت مستثنی هستند، افرادی که دارای اقامت دائم هستند، اگر حق اقامت نداشته باشند به قانون کنترل مهاجرت نیاز دارند. با این حال، حق اقامت، خودکار به کسانی که از اقامت دائم برخوردار می‌شوند تعلق می‌گیرد.

چه کشورها یی دارای سیستم اقامت دائم هستند با داماک damac :

به همه کشورها اجازه اقامت دائم اعطا نمی‌کنند و شرایط هر کشور متفاوت هست .

به عنوان مثال کشورهای عضو اتحادیه اروپا از قانون دادن اعطای اقامت دائم به یک فرد برخوردار هستند، زیرا قوانین اتحادیه اروپا این اجازه را به یک ملیت این اتحادیه می‌دهد تا پس از ۵ سال اقامت موقت بتواند اقامت دائم یک کشور اروپایی دیگر را بدست بیاورد. اتحادیه اروپا همچنین حق اقامت دائم برای اقامت طولانی اتباع کشورهای ثالث را به موجب دستورالعمل (EC/2003/109) می‌دهد. این رویکرد جدیدی برای همه کشورهایی است که به این قانون پیوسته اند و این حقوق می‌تواند در سراسر مرزهای ملی کشورهایشان اعطا شود.

سایر کشورها در خصوص اقامت دائم تعاریف مختلفی دارند که روابطشان با سایر کشورها نیر بر این اساس تنظیم می‌گردد.

وضعیت اقامت چگونه ازدست میرود؟ با داماک damac:

کسی که اقامت دائم دارد اگر به وظایف شهروندی اش عمل نکند، وضعیت اقامت خود را از دست می‌دهد مثلاً ترک کشور بیش از حداکثر روزهای مشخص شده . در میان کشورها متفاوت است  اما معمولاً بیش از ۲ سال است . فرد مرتکب جنایات جدی شده و به تبعید رفته یا در صدد از بین بردن کشور باشد و امنیت ملی راتهدید کند.

چگونه با اقامت دائم شهروند شویم ؟ با داماک damac

معمولاً کسی که اقامت دائم دارد پس از یک دوره اقامت موقت معمولاً ۵ سال در کشور مورد درخواست برای شهروندی می‌تواند طبق قانون اجازه تابعیت بگیرد.

تفاوت اقامت و تابعیت ؟ با داماک damac

در حقوق بین الملل با دو اصطلاح تابعیت و اقامت روبرو هستیم . در دیدگاهی قانونی می توانیم به ماده ۱۰۰۲ قانون مدنی اشاره کنیم ، در این ماده قانونگذار از اقامتگاه سخن گفته و آن را محلی برای سکونت و مرکز امور اشخاص بیان نموده است.و اقامتگاه اشخاص حقوقی اعم از شرکت ها ، موسسات و غیره را مرکز عملیات آنها دانسته است. اقامت در لغت به معنای سکونت کردن ،سکون،آرامش ،مسکن و منزل است واقامتگاه عبارت از مقرر،قرارگاه و جای اقامت کردن است. ممکن است شخص اقامت و تابعیت کشوری را داشته باشد ممکن اقامت داشته اما تابعیت را نداشته باشد و یا نه تابعیت و نه اقامت را نداشته باشد وغیر قانونی در آن کشور مقیم باشد . در مورد اقامت ، شخص می تواند دائم و یا موقت دارای اقامت باشد اقامت موقت زمانی است که اشخاص تحت ویزای توریستی وبا قصد سفر در کشوری غیر از کشور مورد نظر اقامت می کنند. و زمانی که تحت ویزاهای متفاوت تحصیلی ،سرمایه گذاری ،ثبت شرکت وکار((اعم از اینکه ویزای جست و جوی کار باشد و یا براسا س پیشنهاد کار) و غیره به کشور مقصد ورود کرده ، سکونت بگیرند. و در صورت اشتغال از طریق ویزاهای مربوطه مالیات پرداخته و طبق قوانین خاص هر کشور در انتها موفق به اخذ اقامت دائم می گردند . البته در نوع دوم اقامت داِئم مدت اقامت معولا در ابتدا ۱ سال و بعد از آن بنا بر قانون هر کشور متفاوت است.

کارت اجازه اقامت چیست ؟ با داماک damac

اگر اجازه اقامت به شما اعطاء شده باشد، یک کارت اجازه اقامت هم به عنوان گواهی مبنی بر اینکه اجازه دارید در کشوری زندگی کنید دریافت خواهید کرد. این کارت یک فرآیند سیستمی دارد. اعم از اثر انگشت و عکس شما است . وقتی به ادارات دولتی یا مراکز خدمات درمانی می​روید باید کارت اجازه اقامت را همراه داشته باشید.

از هرکسی که قرار است اجازه اقامت دریافت کند عکس برداری می شود. نیازی نیست اثر انگشت کودکان زیر شش سال گرفته شود. افرادی که به دلایل جسمانی، ، نمی ​توانند اثر انگشت خود را ثبت کنند مجبور به این کار نیستند.

هر بار باید یک کارت اجازه اقامت جدید برای شما صادر شود. بجز هزینه درخواست اجازه اقامت، برای صدور کارت اجازه اقامت هزینه ​ای مجزا دریافت نمی​ شود.

برای اطلاعات بیشتر باکارشناسان داماک فارسی درارتباط باشید.

www.damaccgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";