مقالات / اقامت دائمی دبی

اقامت دائمی دبی

داماک گروپ جامع ترین و کامل ترین سایت املاک در دبی.

آیا شما آن دسته از افرادی هستید که دوست دارند اقامت دائمی در دبی را بگیرند ؟ 

آشنایی با مفهوم اقامت دائمی در دبی :

کسی که موفق به دریافت حق اقامت دائمی به دبی می شود ، مقیم دائم یا Permanent Resident محسوب می شود. افرادی که اقامت دائم دارند، حق کار و زندگی در کشور دوم را دارند. زمان اقامت این اشخاص بدون محدودیت زمانی است. افرادی که به عنوان مقیم دائم هستند، از حقوق و وظایف دیگر شهروندان برخوردار خواهند شد.

بسیاری از کشورها به افرادی که خواهان اقامت دائمی به دبی در کشور خود هستند، یک کارت اقامت دائم اختصاص می دهند. در سفرهای بین المللی، همراه داشتن کارت اقامت دائم ضروری است. این کارت در ظاهر شبیه کارت های بانکی است و باعث می شود ورود و خروج افراد به کشور دوم به راحتی انجام شود. کارت اقامت  دائم، یک کارت شناسایی است که نشان می دهد فرد غیر بومی و بیگانه بوده ولی به مقیم دائمی کشور تبدیل شده است. در گذشته این کارت شناسایی به کارت سبز یا گرین کارت (Green Card) معروف بوده است. داشتن گرین کارت گواهی می دهد که شخص دارای اقامت دائمی به دبی است و اجازه اقامت و اشتغال در کشور را دارد.

داشتن کارت اقامت دائمی به دبی در صورت رعایت قوانین و شرایط کشور تمدید می شود. اما اگر مقیمان دائم مقررات و شرایط مهم را رعایت نکند، کارت اقامت دائمی او باطل شده و از آن کشور خارج می شود.

اقامت کوتاه مدت و بلند مدت را با داماک گروپ بیشتر بشناسید.

برای ورود به کشور مقصد و دریافت اقامت به دبی، راه های مختلفی وجود دارد. اقامت در کشورهای خارجی به دو دسته اقامت دائمی به دبی و اقامت موقت دسته بندی می شود.

دریافت اقامت کوتاه مدت و غیردائمی: برای اخذ اقامت کوتاه مدت به دبی، شما از طریق ویزای توریستی به کشور مقصد می روید. طول مدت اقامت در این روش کوتاه مدت است و بنا به قوانین کشور بین 3 تا 6 ماه خواهد بود.

دریافت اقامت بلند مدت و دائمی به دبی: اداره مهاجرت و شهروندی بعضی از کشورها، به متقاضیان واجد شرایط، اجازه اقامت در کشورشان را می دهد. کارت اقامت دائم افراد، هر چند سال یک بار تمدید می شود. برای تمدید اقامت دائم، فرد متقاضی باید ثابت کند که در طول مدت موردنظر در آن کشور حاضر بوده است.

برای اخذ اقامت دائم در شهر دبی می توان از روش های زیر اقدام کرد:

1 : دریافت اقامت به دبی از طریق سرمایه گذاری

2 : دریافت اقامت دائم از طریق کارآفرینی

3 : دریافت اقامت دائم از طریق استارتاپ ویزا

4 : دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج

5 : دریافت اقامت دائم از طریق ویزای تحصیلی

6 : دریافت اقامت دائم از طریق استخدام نیروی کار خارجی.

نکات مهم برای اقامت به دبی:

– در برخی موارد ممکن است افسر ویزا از شما مدارک معاینه پزشکی بخواهد که ممکن است بیش از 3 ماه به پروسه پرونده شما اضافه کند. و گاهی در برخی پرونده ها به درخواست آفیسر گواهی عدم سوء پیشینه برای شما و اعضای خانواده ای که بالای 18 سال دارند الزامی است.

– دسترسی کامل به فرد متقاضی تا زمان اعزام برای انگشت نگاری الزامی می باشد.

– کپی برابر اصل تمامی مدارک تهیه گردد.

– مسئولیت ارائه مدارک جعلی و ترجمه غلط مدارک بر عهده فرد متقاضی می باشد. در انتخاب دارالترجمه رسمی بسیار دقت داشته باشید.

نکته ای که باید در اقامت دائم به دبی بدانید این است که اقامت با تابعیت فرق دارد. اقامت در یک کشور به معنای تابعیت آن کشور نیست. اقامت به معنی سکونت کردن و منزل گرفتن در کشور است. صرفا سکونت در درون مرزهای جغرافیایی یک کشور نیز با اقامت در آن کشور فرق دارد. ممکن است شخصی اقامت و تابعیت کشوری را به صورت همزمان داشته باشد؛ حالت بعدی این است که فرد اقامت داشته باشد؛ اما تابعیت آن کشور را نداشته باشد. حالت سوم هم این است که فرد نه تابعیت و نه اقامت داشته باشد که در این صورت، اقامت او در آن کشور، غیرقانونی خواهد بود.

البته روش دیگری هم برای اقامت دائمی به دبی وجود دارد و آن هم روش پناهندگی است. ما به شما پناهندگی سیاسی را پیشنهاد نمی کنیم؛ زیرا هیچ گونه امنیتی برای جان و پول شما وجود ندارد. از طرفی دیگر به هیچ وجه، امکان بازگشت به کشور خودتان را ندارید و ممکن است بعدها تاسف بخورید. به همین دلیل بهتر برای گرفتن اقامت دائم به سراغ دیگر روش های گفته شده بروید که در این زمینه می توانید به سایت املاک داماک گروپ مراجعه کنید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";