مقالات / هزینه پاسپورت

هزینه پاسپورت

افراد ساکن کشور های مختلف  برای ورود و خروج از کشور خود و کشورهای دیگه باید گذرنامه یا پاسپورت مربوط  به کشور خود را به همراه  داشته باشند و برای خروج از کشور نیازمند پاسپورت هستند در غیر این صورت نمیتوانند از کشور خارج شوند و وارد کشورهای دیگر بشوند.

به همین منظور همه ی کسانی که متقاضی دریافت پاسپورت هستند میتوانند با مراجعه به دفاتر پلیس +10 و همراه  داشتن مدارک لازم، تکمیل کردن فرم های مخصوص و در اخر پرداخت هزینه پاسپورت که اقدام به ثبت در خواست دریافت پاسپورت خود کنند.

اما سوال های پرشماری  که در این زمینه برای افراد مختلف که برای بار اول تصمیم به گرفتن پاسپورت میکنند درمورد هزینه ی پاسپورت یا گذر نامه است. این مبلغ ها شامل هزینه های پستی، عوارض نیروی انتظامی، عوارض شهرداری و هزینه ی دفتر پلیس+10 مباشد که مقدار مبلغ ها به صورت زیر است:

مبلغ100.000 ریال(برابر100 هزار تومان)بابت درخواست پاسپورت

مبلغ 50.000 ریال(برابر 5هزار تومان) بابت عوارض شهرداری

مبلغ 428.612ریال بابت هزینه های پستی برای فرستادن گذر نامه +خدمات الکترونیکی انتظامی

مبلغ10000ریال(برابر 1000تومان) بابت دریافت شناسه پاسپورت

و اما نکته ای که باید آن را در نظر گرفت این است که تمامی هزینه های مربوط به پاسپورت را فقط باید در دفاتر پلیس +10 پرداخت کرد به همین خاطر واریزی هارو نباید از طریق عابر بانک ، مستقیم از بانک و پرداخت های اینترنتی انجام داد.

هزینه گذرنامه مفقود شده

اگر فردی بنا به دلیلی گذر نامه خود را گم کند اولین اقدام، مراجعه به اداره  گذرنامه شهر خود و شرح گم شدن گذرنامه خود را به انها اطلاع دهید و بعد از آن به دفاتر پلیس+10 مراجعه کنید و یک هزینه ای به مبلغ 428.612ریال بابت گذرنامه جدید خود پرداخت کنید، تا گذرنامه را دریافت کنید.

 گذرنامه یا همان پاسپورت ملیت و هویت افراد را به کشورهایی که سفر کرده اند را نشان میدهد  و یک مدرک معتبر و بین‌المللی است.

شرایط  دریافت پاسپورت(گذرنامه)

اگر فردی بنا به دلایل خاصی اجازه خروج از کشور را نداشته باشد هیچ گذرنامه ای برای او صادر نمیشود. بعضی اوقات این اجازه منوط به رضایت همسر یا والدین است که توسط آنها به فرد داده میشود. در این حالت  این افراد میتوانند با رضایتی که گرفتند اخذ پاسپورت کنند.

همینطور افرادی که پایین 18 سال سن دارند امکان این را ندارند که به تنهایی گذرنامه دریافت کنند. این افراد باید با اجازه قیم قانونی یا والدین خود دریافت  گذرنامه کنند.

خانم های متاهل باید با رضایت همسرشان موافقت کتبی برای دریافت گذرنامه داشته باشند اما در صورت اضطراری بودن وضعیت میتوان با اجازه ی دادستان شهر خود گذرنامه را دریافت کنند.

داماک بزرگترین ، معتبرترین و محبوب‌ترین شرکت ساختمانی جهان می‌باشد. در بزرگترین شرکت ساختمانی جهان ، مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود . اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید ، با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";