مقالات / اخذ شناسنامه امارات برای مهاجران

اخذ شناسنامه امارات برای مهاجران

کلیه شهروندان و ساکنان امارات متحده عربی دارای کارت شناسایی هستند که توسط اداره فدرال هویت و تابعیت  صادر شده است. اگر از نحوه درخواست ، تمدید یا جایگزینی شناسنامه امارات اطلاعات دقیقی ندارید، داماک برترین شرکت ساختمانی جهان، اطلاعات کاملی از این مراحل را برایتان آماده کرده است. ما همچنین در این مقاله ، اسناد مورد نیاز برای درخواست شناسنامه امارات ، هزینه های صدور و زمان پردازش را به طور کامل شرح داده ایم ، پس با ما همراه باشید.

شناسنامه امارات چیست؟

همانطور که قبلاً گفته شد ، شناسنامه امارات متحده عربی ، یک کارت شناسایی است که توسط اداره هویت و تابعیت فدرال صادر می شود. این کارت به عنوان یک پایگاه داده شخصی قابل حمل و برای همه شهروندان و ساکنان امارات متحده عربی اجباری است. هر کسی که در امارات زندگی می کند، باید این کارت را درخواست کند و آن را همیشه با خود حمل کند. هر کارت شناسایی امارات دارای یک شماره شناسه 15 رقمی منحصر به فرد است که به دارنده کارت اختصاص داده شده است. یک تراشه الکترونیکی با اطلاعات شخصی شامل: دارنده بیومتریک انگشت و عکس دارنده در کارت وجود دارد.

چرا به شناسنامه امارات نیاز دارید؟

کارت شناسایی ICA’s Emirates چیزی بیش از یک شناسنامه قانونی برای شهروندان و ساکنان است. شما باید جزئیات کارت خود را برای خدمات مختلف دولتی و غیردولتی مانند: درخواست تلفن و اتصال به اینترنت ، افتتاح حساب های بانکی ، پرداخت قبض های DEWA ، ثبت نام وسیله نقلیه ، پرداخت جریمه های رانندگی و …ارائه دهید. به علاوه ، همه دارندگان کارت امارات می توانند از مزایای ID کارت امارات بیشترین استفاده را کنند. به عنوان مثال : دارندگان کارت می توانند از Smart Gates نصب شده در سراسر ترمینال های فرودگاه بین المللی دبی استفاده کنند تا به جای ایستادن در صف طولانی ، مراحل کنترل گذرنامه را در چند ثانیه انجام دهند.

شناسنامه امارات چقدر اعتبار دارد؟

اعتبار شناسنامه امارات برای افراد مقیم خارج از کشور ، اتباع امارات و شهروندان شورای همکاری خلیج فارس متفاوت است.

  • اقامت مهاجران: به اعتبار ویزای اقامت امارات بستگی دارد.
  • اتباع امارات: 5 یا 10 سال
  • شورای همکاری خلیج فارس:5 سال

افراد مقیم خارج از کشور از کجا می توانند برای یک شناسنامه جدید درخواست کنند؟

شرکتی که از مهاجران حمایت می کند، می تواند به جای آنها درخواست صدور شناسنامه بدهد. مهاجران همچنین می توانند از طریق مراکز  تایید شده در سراسر کشور ، درخواست خود را ارائه دهند. شما می توانید از طریق وب سایت اداره فدرال هویت و تابعیت، برای شناسنامه امارات اقدام کنید. پس از ارسال فرم ، پیامکی  حاوی زمان و مکان دفتر EIDA ، برای بازدید را دریافت خواهید کرد. ساکنان و مهاجران همچنین می توانند برای افراد وابسته خود (همسر یا فرزندان) از طریق وب سایت ICA یا Smart App برای گرفتن شناسه امارات به صورت آنلاین اقدام کنند. پس طی مراحل ، شما یک پیام کوتاه از اداره پست امارات دریافت می کنید که به شما اطلاع می دهد که کارت شما برای دریافت  آماده است ، که معمولاً پنج روز کاری پس از مهر ویزای اقامت شما است. این پیام ارسال می شود. برای جمع آوری شناسنامه جدید امارات متحده عربی ، باید از اداره پستی که در درخواست شما ذکر شده است بازدید کنید. درصورتی که ظرف 90 روز موفق به دریافت کارت خود نشوید ، کارت شما به اداره مهاجرت باز گردانده می شود.

اسناد مورد نیاز درخواست کارت شناسایی امارات برای ساکنان امارات متحده عربی

  • گذرنامه اصلی
  • اجازه اقامت یا ورود معتبر اصلی

اسناد مورد نیاز درخواست کارت شناسایی برای کودکان متولد شده و افراد زیر 15 سال

  • عکس شخصی با پس زمینه سفید
  • شناسنامه اصلی یا گذرنامه پدر یا شناسنامه امارات
  • گذرنامه و ویزای حامی متقاضی ( فقط برای نوزادان تازه متولد شده )

در نهایت ، پس از ارسال درخواست ، رسید به شما تحویل داده می شود.

هزینه های شناسنامه امارات برای مهاجران

هزینه درخواست شناسنامه امارات، برای مهاجران به تعداد سال هایی است که کارت اعتبار دارد . به طور کلی ، هر سال 100 درهم از شما کسر می شود.البته لازم به ذکر است که برای نوشتن دفاتر و برنامه های هوشمند هزینه های خدمات در نظر گرفته خواهد شد.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد.  در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن ، موفق و سودآوری را داشته باشید.تنها هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است. اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی را دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه