مقالات / اخذ اقامت امارات و اقامت دبی

اخذ اقامت امارات و اقامت دبی

اولین اقدام برای زندگی در کشور امارات دریافت مجوز اقامت است که پس از آن به شما اجازه می دهد که مجوزکار دریافت کنید وبه همین خاطر تامین امنیت شغلی قبل از سفر به دبی بسیارمهم می باشد. شما می توانید هنگام باز کردن حساب بانکی، ثبت ماشین یا اجاره ملک مجوز اقامت خود را ارائه دهید. برای دریافت مجوز اقامت، باید از شرکتی که شما را استخدام می کند، حمایت مالی کنید.

مسئولیت ارسال کلیه مدارک که شامل فرم درخواست، عکس های مربوط به گذرنامه، اصل گذرنامه شخص حمایت شده، مجوز اشتغال صادر شده که توسط وزارت کار است و سایر مدارک دیگربرعهده کارفرما می باشد.    

ضروری ترین اقدامات برای اخذ اقامت

  1. داشتن گذرنامه ای که حداقل 6 ماه دیگر اعتبار داشته باشد.
  2. درخواست مجوز کار
  3. تاییدیه پزشکی
  4. هر مدرک مربوطه را که در امارات متحده عربی مورد نیاز است، تهیه کنید.
  5. درخواست اخذ اقامت

دریافت اقامت امارات ازطریق کار

به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری در کشور امارات این کشور به مقصد مناسبی برای افراد جویای کار تبدیل شده است. جالب است بدانید نرخ بیکاری در کشور امارات 7/1 درصد می باشد ، و به همین دلیل است که مقصد مناسبی برای افراد جویای کار می باشد.

برای مهاجرت کاری به کشور امارات در ابتدا فرد باید توانایی ها و تخصص خود را ارزیابی کند ، سپس شرایط کشور امارات برای جذب مهاجراز جمله میزان تصیلات، شرایط کار وکاریابی را مورد بررسی قرار دهد. به طور کلی مواردی که برای مهاجرت کاری به کشور امارات باید درنظر داشته باشید اوضاع جسمی، تحصیلات، مهارت و سابقه کاریتان خواهد بود. البته این ها همه در حالی است که فرد متقاضی از طرف یک شرکت و یا کارفرمای اماراتی پیشنهاد کاری داشته باشد.

طبق قوانینی که در کشور امارات وجود دارد کارفرما درصورتی می تواند نیروی کار خارجی بگیرد که نیروی داخلی توانایی انجام آن کار را نداشته باشد که در این صورت کارفرما کتبا از نیروی خارجی درخواست همکاری برای انجام آن کار می دهد و کارگر خارجی می تواند با توجه به آن درخواست از اداره ی کار در امارات مجوز بگیرد و معمولا این مجوز کار در ابتدا 2 ماهه صادر می شود.مراحل استخدام و هزینه های مربوط به آن مانند: معاینات پزشکی، تکمیل مدارک، کارت شناسایی متقاضی برعهده کارفرما می باشد.

لازم به ذکر است که بر اساس تصویب قانون جدید 2020، امارات متحده عربی ورود اتباع 13 کشور را به خاکش ممنوع کرد. این کشور ها که عمدتا اسلامی هستند عبارتند از: ایران، افغانستان، لیبی، یمن، الجزیره، کنیا ، عراق، پاکستان، ترکیه، سومالی، تونس، سوریه و لبنان.

بر اساس قوانین و ضوابط تصویب شده جدید که محدودیت های سختی را برای کشورهای تعیین شده مشخص کرده است، مهم است بدانید مهاجران فقط درصورتی می توانند ویزای امارات را دریافت کنند که ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک داشته باشند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";