مقالات / اخذ شهروندی در کشورهای موردنظر

اخذ شهروندی در کشورهای موردنظر

 هر ساله متقاضیان زیادی به کشورهای مختلف مهاجرت می کنند. هدف نهایی این مهاجران دریافت اقامت و در نهایت شهروندی کشور مورد  نظرشان است.

در این مقاله قصد داریم به بررسی راحت ترین شرایط شهروندی برای کشورهای مورد نظر بپردازیم . داماک برترین شرکت ساختمانی جهان ، شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کند.

شهروندی باعث می شود فرد، از تمام حقوق و مزایای آن کشور بهره ببرد ؛ حقوقی مانند: حق رای دادن، بهره مندی از خدمات آموزشی رایگان توسط دولت، بیمه های پزشکی و…

شهروند بودن به چه معناست؟

اگر بخواهیم کلمه شهروند را معنا کنیم می توانیم بگوییم شهروند به کسی گفته می شود که دارای حقوق فردی و اجتماعی است که از طرف دولت برای فرد در نظر گرفته شده است . این حقوق برای مهاجران پس از چندین سال زندگی و گرفتن شهروندی کشور مورد نظر به وجود می آید ؛ درواقع فردی که شهروند کشوری می‌باشد، دارای حقوق معینی از طرف دولت آن کشور است.

همچنین از دیگر  وظایفی که یک شهروند در قبال جامعه دارد، این است که سعی کند علاوه بر دفاع از حقوق خود، از حقوق شهروندان کشورش نیز دفاع کند.

پس با توضیحات داده‌ شده در این مقاله، به این نتیجه می‌رسیم که شهروند بودن تنها به معنای سکونت در یک کشور به مدت مشخص نیست بلکه به این معناست که فرد با تمام حقوق خود آشنا باشد و در قبال این حقوق احساس مسئولیت کند.

وضعیت اقامتی متقاضی

فرد متقاضی دریافت شهروندی، باید چند سال در کشور مقصد زندگی کرده و دارای اقامت دائم آن کشور باشد؛ در غیر این صورت نمی تواند برای دریافت شهروندی اقدام نمائید.

مدت زمان مشخص برای حضور در کشور مورد نظر

از دیگر شرایطی که برای درخواست حق شهروندی لازم و ضروری است ، گذراندن مدت زمان مشخص در کشور مورد نظر است. این مدت زمان می تواند بنابر شرایط هر کشور متفاوت باشد ؛ اما متقاضیان باید به این موضوع توجه کنند که مدت زمان حضور در یک کشور، بعد از دریافت اقامت دائم آن کشور محاسبه می شود و معمولا بین سه الی پنج سال است.

مدارک مورد نیاز

  • زبان انگلیسی

برای گرفتن شهروندی، آشنایی کامل با زبان آن کشور و توانایی ارتباط با دیگران از این طریق، بسیار مهم است. معمولاً برای اثبات این توانایی، نیاز به ارائه مدرک زبان می‌باشد نمره زبان شما با توجه به شرایط کشور مقصد سنجیده می شود برای مثال: بعضی از کشور ها مانند کانادا ،به نمرات بالا در آزمون نیاز دارند .

  • نداشتن سابقه کیفری

در کنار شرایط گفته‌شده برای اخذ شهروندی، نداشتن سوءپیشینه نیز از اهمیت خاصی برخوردار است؛ به‌طوری‌که اگر در چند سال گذشته سابقه کیفری به هر نحوی داشته‌اید، امکان درخواست شهروندی برای شما وجود نخواهد داشت و یا بسیار سخت خواهد بود.

شرایط گرفتن اقامت شهروندی

  • داشتن ویزا و مجوز اقامت
  • شرکت کردن در مراسم اخذ تابعیت
  • مدرک زبان متناسب با کشور مقصد
  • قدرت مالی مناسب برای خرج روزمره و گذراندن معیشت

مطالب مشابه:

ویزای امارات

انواع ویزا ها

تحصیل در امارات

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";