مقالات / اخذ اقامت 4 ساله دبی

اخذ اقامت 4 ساله دبی

کشور امارات سالیان سال است که برای حفظ حقوق شهروندانش اقامت دائم را به مهاجران نمی دهد . اما با خرید ملک در امارات امکان اخذ اقامت چهار ساله وجود دارد .

این ویزای 4 ساله پس از هر دوره قابل تمدید می باشد و امکان زندگی و اقامت دبی برای همسر و فرزندان متقاضی نیز وجود دارد.

شرایط اخذ اقامت 4 ساله دبی

  • برای فرزندان پسر حداکثر 18 سال و برای فرزندان دختر محدودیت سنی وجود ندارد .
  • هزینه و زمان انجام کار
  • مدت زمان اخذ ویزای اقامت دبی از شروع تا اخذ کمتر از 2 ماه خواهد بود .

ویژگی های خاص ویزای اقامت دبی

ویزای اقامت دبی 4 ساله بوده و پس از منقضی شدن می توان آن را تمدید نمود. کسانی که اقامت دبی را دریافت می کنند، یک کارت شناسایی برای آن ها صادر می شود که این کارت شناسایی در دبی اعتبار دارد و می توان از آن استفاده کرد.

 توجه داشته باشید اگر می خواهید که ویزای اقامت شما منقضی نشود باید هر 6 ماه یک بار به دبی سفر کنید و اگر این کار صورت نگیرد ویزای خارجی شما مسدود می شود و برای رفع مسدودی باید هزینه جداگانه ای پرداخت شود.

روش های اخذ اقامت دبی

  • دریافت اقامت دبی با خرید ملک و مستغلات
  • اخذ اقامت دبی از طریق قرارداد کاری
  • اخذ اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

برای اخذ اقامت دبی از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری روش راحتی است . به دلیل رشد اقتصادی پیشرفته ای که دارد و پایین بودن نرخ پایین مالیات می توان سرمایه گذاری موفقی در دبی داشته باشید.

  • اخذ اقامت دبی از طریق ازدواج

برای دریافت اقامت در امارات از طریق ازدواج باید دریافت اقامت امارات به این شکل باشد که یک زن خارجی با مرد اماراتی ازدواج کرده و سه سال با یکدیگر زندگی کنند و بعد از آن فرد می تواند اقامت دائم امارات را دریافت کند به شرط آنکه تابعیت قبلی خود را ترک کرده باشد.

  • اخذ اقامت دبی از طریق تحصیل

شهر دبی با توجه به طیف وسیع دانشگاه‌های بین المللی، رنکینگ، و سطح علمی بالا، شرایط مناسبی را برای ادامه تحصیل و اخذ اقامت دبی برای افراد متقاضی فراهم کرده است.

هزینه های زندگی دردبی

شهرهای بزرگ امارات مانند: شارجه، ابوظبی و دبی جزو شهرهای گران و باهزینه بالا هستند. به گونه ای که هر فرد برای زندگی در کشور امارات باید حدود 4000 هزینه کند و هرچه تعداد اعضای خانواده بیشتر باشد این مبلغ هم افزایش می یابد. هزینه های زندگی بستگی به نوع زندگی افراد دارد .

لازم به ذکر است که  بر اساس قانون جدید تصویب شده درسال 2020، امارات متحده عربی ورود اتباع 13 کشور را به خاکش ممنوع کرد . این کشور ها که عمدتا اسلامی هستند عبارتند از: ایران، افغانستان، لیبی، یمن، الجزیره، کنیا ، عراق، پاکستان، ترکیه، سومالی، تونس، سوریه و لبنان.

بر اساس قوانین و ضوابط تصویب شده جدید که محدودیت های سختی را برای کشور های تعیین شده مشخص کرده است، مهم است بدانید مهاجران فقط درصورتی می توانند ویزای امارات را دریافت کنند که ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک داشته باشند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه