مقالات / کوه های طبیعی ومصنوعی امارات

کوه های طبیعی ومصنوعی امارات

امارات از جمله کشور های آسیایی است که به داشتن تکنولوژی و مدرن بودن معروف است. ایجاد کوه های مصنوعی در کشور امارات با استفاده از این تکنولوژی های مدرن از جمله اهداف کلان این کشور محسوب می گردد. طبق تحقیقات انجام شده، قراراست که این ارتفاعات ،هوا را به سمت بالا بفرستند و ابرهایی رابا روش های مصنوعی بارورسازی كند،که باران مورد نیاز را برای زمین های تشنه آن منطقه تامین نمایند. به لحاظ نظری، افزایش بارندگی در منطقه ای خشک و بیابانی می تواند در نهایت باعث سرسبزی آن شود اما باید دید که این پروژه در عمل تا چه اندازه موفق خواهد بود. کوه های امارات نیز از جاذبه های دیدنی گردشگری این کشور به حساب می آیند.

داماک، ابر سازنده املاک دنیا ، کوه های امارات را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

کوه های مصنوعی دبی

امارات ظاهراً در تلاش است که این کوه را بسازد، در حالی که کارشناسان در حال بحث هستند که آیا احداث آن واقعاً موثر خواهد بود یا نه. البته امارات قبلاً پروژه های شگفت انگیز و باور نکردنی زیادی انجام داده است که به عنوان مثال یکی از آنها ساخت جزیره مصنوعی یا ساخت پیست اسکی مصنوعی با احتمال بارش برف مصنوعی بوده است. زمانی که ابرها شکل بگیرند، یک فرآیند هواشناسی موسوم به بارور کردن ابرها باعث افزایش میزان بارش این ابرها خواهد شد.

کوه حجر

کوه های حجر بیابان های امارات را درنوردیده و به عنوان قلب وحشی و ناهموار امارات شناخته می شوند. جاده های پرپیچ و خم، مناظر حیرت انگیز در طول مسیر، روستاهای کوچک این مناطق را به هم متصل می کند. دره های شگفت انگیز برای گشت و گذار و فرصت پیاده روی فراوان در این منطقه وجود دارد.

جبل حفیت

جبل حفیت ، نام رشته کوهی در جنوب شرقی شهر العین امارات است. این کوه مخروطی شکل بوده و جغرافیای طبیعی جبل حفیت نشان می‌دهد که گرچه این کوه از سلسله کوه حجر مجزا است ولی جزئی از رشته‌کوه‌های بزرگ حجر می‌باشد.جالب است بدانید به دلیل عوامل طبیعی و وجود دره ی عمیقی بین این دو کوه جبل حفیت یا کوه حفیت یکی از بلندترین کوه‌های توابع امارت ابوظبی  محسوب می‌گردد ودر فاصله ی 170 کیلومتری سمت مشرق شهر ابوظبی ودر 29 کیلومتری جنوب شرقی شهر العین واقع می ‌باشد.

کوه جیس

ارتفاع کوه جیس، بلندترین کوه امارات از سطح دریا ۱۹۰۰ متر، و در بعضی جاها تا حدود ۲۰۰۰ متر نیز می‌رسد. در بالای قله جِبل جِیس نگاهی 360 درجه به کوه های حجار و پارک دیدنی جِبل جِیس را می توانید تجربه کنید از آن جا که بلند ترین کوه امارات کوه جیس است و از نقاط گردشگری نیز محسوب می شود، افراد زیادی از این کوه زیپ لاین می کنند. این جاذبه تفریحی دارای طولانی ترین زیپ لاین دنیا با هفت مسیر زیپ لاین و جایگاهی برای دیدن مناظر طبیعی است. .در بالای جاده، مجموعه ای از تراسهای پانوراما و منظره های دیدنی، کوه ها را  که به سمت دریا کشیده شده اند مشاهده می کنید. تعدادی سرگرمی فکری و هیجانی برای ماجراجویان در اینجا وجود دارد. باید اشاره کنیم این سرگرمی‌ها شامل طناب های پیچ و خم دار، پل‌های لرزان، حلقه های چرخان و… می باشد. اگر از ارتفاع می ترسید، اصلا نگران نباشید چرا که شما تنها به بالا نمی روید. تیمی برای راهنمایی بازدیدکنندگان و اطمینان از امنیت شما در کنارتان هستند.

زمان مراجعه

برای بازدید از این مجموعه، می توانید روزهای چهارشنبه تا یکشنبه از ساعت ۹:۳۰ صبح الی ۵:۳۰ عصر مراجعه کنید. البته با توجه به تفریحات گوناگون، ساعت های بازگشایی برای هرتفریح متفاوت است.

نتیجه گیری

قبل از سفر به شهر های امارات باید بدانید مناطق و مکان های دیدنی امارات بسیار زیاد هستند. هر چه باشد، دبی یکی از پنج شهر دنیا با بیشترین میزان توریست است، پس طبیعی است که مسئولان امارات به صورت زیربنایی، برنامه‌های زیادی برای توسعه آن از سال‌ها قبل داشته‌ باشند. تفریح و سرگرمی در دبی حداقل در منطقه خاورمیانه حرف اول را می‌زند و در سایر بهترین و پیشرفته‌ترین شهرهای آسیایی نیز، کمتر نمونه‌ای همچون آن را پیدا خواهید کرد.

سخن نهایی

داماک ، بزرگترین، معتبرترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود. اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

www.damacgroup.org

مطالب مشابه