مقالات / كتابخانه محمد بن راشد در دبی

كتابخانه محمد بن راشد در دبی

 وجود کتابخانه عمومی، در تمام شهرها امری ضروری است، چرا که در وهله اول بحث اطلاعات صحیح و درست و قابل استناد است و سپس ارتقاء فرهنگ مردمان. منابع اطلاعاتی که در کتاب خانه ها قرار دارند و مورد استفاده قرار می گیرند، منابعی مشخص و دارای درجه بالایی هستند. در کتاب خانه ، کتابداران متخصص و افرادی که مهارت کافی در این زمینه دارند، تمام تلاش خود را در برخورد با مراجعین انجام می‌دهند تا آن‌ها را در رسیدن به بهترین ، کامل‌ترین و صحیح‌ترین اطلاعات یاری کنند.

داماک، ابر سازنده املاک جهان ، كتابخانه محمد بن راشد را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

نمای متفاوت این کتابخانه

معماری این کتابخانه بسیار بزرگ و زیبا ، توجه همگان را به خود جلب می کند . در سال ۲۰۱۶ طرح ساخت بزرگترین کتابخانه دبی ارائه شد. در آن زمان اعلام شده بود، یک کتابخانه بزرگ ، در سطح جهانی در دبی ساخته خواهد شد. ساختمان هفت طبقه کتابخانه، به گونه ای طراحی شده که شبیه یک کتاب باز می باشد که بر روی یک کتابخانه نشسته و با نوشته های قرآنی مزین شده است. قرار بود این کتابخانه در سال 2018 افتتاح شود اما روند ساخت آن تا 2019 به طول انجامید. برای دسترسی راحت به کتابخانه می توانید خود را با مترو به ایستگاه دبی کریک برسانید.

ویژگی های کتابخانه محمد ابن راشد

مساحت این کتابخانه ۶۶۰۰۰ متر مربع می باشد و در منطقه الجداف دبی واقع شده است. این کتابخانه ویژگی های متعددی دارد. از ویژگی های اصلی این کتابخانه می توان به : مرکز همایش ، نمایشگاه فضاها ، کتابفروشی در طبقه همکف ، سالن های مطالعه ، مناطق خدماتی ، کتابخانه مشاغل وبخش آموزش اشاره کرد. یکی از امکانات مجموعه ، وجود پارکینگی با گنجایش هزار اتومبیل می باشد که خیال شما را از بابت جای پارک آسوده می کند. ا‌‌ین کتابخانه شامل: هشت مجموعه تخصصی از جمله یک مرکز اطلاعات ، یک مرکز رسانه ای ، یک کتابخانه عربی ، کتابخانه بیشن المللی ، کتابخانه عمومی ، کتابخانه تجارت ، کتابخانه جوانان ، کتابخانه کودکان ، کتابخانه خانوادگی و گوشه خواندن می باشد. لازم به ذکر است که این مجموعه سالانه میزبان بیش از 100 رویداد فرهنگی و فکری به همراه یک گالری هنری دائمی است.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین ، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد.  در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن ، موفق و سودآوری را داشته باشید.تنها هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";