مقالات / لاکچری ترین سازه های دنیا

لاکچری ترین سازه های دنیا

سازه های لاکچری دبی چیست ؟ 

یکی از سازه های لاکچری جدید دبی در پالم جمیرا ساخته خواهد شد. جزیره هلالی شکل پالم جمیرا قرار است همچنان به روند لاکچری شدن خود ادامه دهد.

جزیره پالم جمیرا در دبی هفتمین جزیره مصنوعی جهان می باشد. نگاهی کلی به پالم جمیرا دبی یکی از سازه های لاکچری دبی. پالم جمیرا توانسته لقب هفتمین جزیره مصنوعی جهان را به دست آورد.

به طورکل مشاهده جزیره ای دست ساز و مصنوعی که توانسته باشد عنوان هفتمین جزیره مصنوعی جهان را و یکی از سازه های لاکچری را به خود اختصاص دهد می تواند برای هر فردی جذاب و جالب باشد، در واقع به بیان بهتر می توان گفت جزیره پالم دبی چند جزیره زیبا به شکل نخل خرما است که در سواحل خیلج فارس کشور امارات متحده عربی ساخته شده است و البته بد نیست بدانید که این مجمع الجزایر پالم یک جزیره سه گانه است که از جزیره های دیگری به نام پالم جمیرا، پالم جبل علی و پالم دیره تشکیل شده که جزیره جبل علی توانسته لقب پنجمین جزیره مصنوعی وسیع  جهان را به خود اختصاص دهد و در ضمن نا گفته نماند که این مجمع الجزایر تاسیس و ساخت خود را از ابتدا مدیون یک شرکت دولتی دبی به نام شرکت نخیل هستند و البته ناگفته نماند که طراحی کلی مجمع الجزایر سه گانه پالم دبی به دست معمار مشهور جهانی هلمند هرلی چاروات پیکاک انجام شده است.

شاید جالب باشد که بدانید پالم جمیرا توانسته به عنوان اصلی ترین و مهم ترین سازه ی لاکچری اما کوچک ترین جزیره شناخته شود.

چگونگی ساخت جزیره پالم جمیرا دبی:

تا قبل از سال 2001 میلادی هنوز در سواحل کم عمق خلیج فارس خبری از جزیره هلالی شکل جمیرا نبود و تنها چیزی که در این سواحل دیده می شد شن های طلایی بود تا این که دولت دبی تصمیم گرفت با همکاری شرکت نخیل در حدود 100 میلیون متر مکعب از شن های کف خلیج را لایروبی کند و شن های کف دریا را مورد شستشو قرار دهند و در نهایت امر جزیره ای به شکل نخل با 17 شاخه در کنار خط ساحلی دبی ساخته شود.

بخش های مختلف جزیره پالم جمیرا دبی را با داماک damac بیشتر بشناسید.

  1. بخش تنه ی درخت پالم جمیرا:

این بخش از جزیره به وسیله مونوریل و یک تونل 6 مسیره به منطقه الصفوح دبی پیوند می خورد و البته بد نیست بدانید که در سمت شرقی جزیره دو ردیف آپارتمان ساحلی و در سمت غربی جزیره 10 ساختمان و 800 آپارتمان دیگر وجود دارد.

2. قسمت برگ های نخل پالم جمیرا:

علاوه بر تنه درخت که منطقه ای است مسکونی بخش برگ ها نیز کاملا مسکونی است و ویلاهای ساحلی بسیاری در آن دیده می شود.

3. بخش هلالی پالم جمیرا:

در این بخش گردشگران می توانند هتل های لوکس و مجلل این جزیره را که به عنوان موج شکن ساخته شده اند را مورد مشاهده قرار دهند .

داماک damac بهترین معرف برای شما در جهت کسب اطلاعات راجع به لاکچری ترین سازه ها در دبی است.

امکانات کلی پالم جمیرا دبی:

یکی از اصلی ترین امکانات رفاهی که برای جزیره پالم جمیرا از سازه های لاکچری دبی ساخته شد مونوریل نام داشت، این مونوریل که در 6 می سال 2009 میلادی تاسیس شد و از طولی در حدود 5.4 کیلومتر برخوردار می باشد توانسته هتل مشهور جزیره یعنی هتل آتلانتیس را به ابتدای جزیره متصل کند و این امکان را برای افراد ساکن در جزیره فراهم نماید تا با استفاده از خط مترو قرمز به شهر اصلی متصل شوند و در ضمن شاید خوب باشد که بدانید، این منوریل توانسته عنوان اولین مونوریل در خاورمیانه را به خود اختصاص دهد و البته نا گفته نماند که افراد می توانند در این جزیره نخلی علاوه بر مشاهده مونوریل از غذاهای خوش مزه و بی نظیر عربی موجود در رستوران های پرطرفدار دبی هم برخودار شوند و یا برای اقامت از مشهورترین هتل این جزیره یعنی هتل 5 ستاره آتلانتیس دبی بهره ببرند و از این هتل منظره زیبای خلیج فارس را مشاهده کنند و یا در آن به تماشای شنای دلفین ها بنشینند و از نمایش های این حیوانات باهوش نهایت لذت را ببرند.

داماک damac برترین سایت املاک در دبی.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه