مقالات / تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا

تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا

کشور ایتالیا از نظر نظام آموزشی و ارائه بورسیه بسیار مقرون به صرفه است و با این تفاسیر گزینه ی مناسبی برای تحصیل در رشته های مختلف می باشد. اگر شما هم تمایل به ادامه تحصیل در این کشور را دارید با ما همراه شوید.

برای تحصیل پزشکی در ایتالیا می توان یکی از روش های زیر را انجام داد که عبارت است از:

  • تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی
  • تحصیل به زبان ایتالیایی

برای ورود، به هر کدام از این روش ها ، باید مدرک زبان مورد نظر را ارائه کنید. کسانی که می خواهند به زبان ایتالیایی تحصیل کنند، حداقل باید مدرک زبان B2 و کسانی که می خواهند انگلیسی تحصیل کنند ، باید آیلتس آکادمیک 6 را اخذ کرده باشند.

دانشجویانی که از اتباع اتحادیه اروپا می باشند، بدون هیچ محدودیتی میتوانند برای آزمون ورودی پزشکی در دانشگاه های این کشور ثبت نام کنند؛ اما دانشجویان خارجی اول باید شرایط پذیرش در آزمون ورودی را داشته باشند، که البته این آزمون ها هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ایتالیایی برگزار می شود.

اغلب دانشجویان علاقه مند به تحصیل در ایتالیا، به زبان انگلیسی  هستند؛ اما  دانشگاه های کمی در این کشور به زبان انگلیسی  وجود دارد و با انتخاب زبان انگلیسی شانس ورود به دانشگاه های پزشکی محدودتر می شود.

تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی

اگر تقاضا کنندگان بخواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند باید مدرک زبان انگلیسی ارائه بدهند و بتوانند در آزمون انگلیسی موفق شوند؛ چرا که دانشگاه هایی که در آن امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد محدود است. به همین دلیل فضای رقابتی بسیاری برای افراد به وجود می آید؛ زیرا فرد باید در آزمون های پزشکی این دانشگاه موفق شود و قطعا هر چقدربه زبان انگلیسی مسلط تر باشد، به مراتب راحت تر میتواند در این آزمون موفق شود.

تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی

 دانشجویانی که به دلیل یادگیری راحت تر زبان انگلیسی نسبت به زبان ایتالیایی، متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی در این کشور هستند، باید دقت کنند که تحصیل در رشته پزشکی در اروپا و بیشتر دانشگاه های دولتی و معتبر به زبان اصلی آن کشور ارائه می شود، که در این صورت باید کاملا به زبان ایتالیایی مسلط باشید.

مدارک مورد نیازبرای تحصیل پزشکی در ایتالیا

  • گواهی اخذ مدرک دیپلم
  • ریز نمرات دوره 3ساله دبیرستان
  • اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی
  • گواهی نمره آزمونIMAT
  • گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی
  • ریزنمرات دوره 4ساله دبیرستان برای دانش آموزان نظام جدید
  • مدرک تسلط به زبان انگلیسی یا ایتالیایی
  • مدرک تحصیلی دوره 4ساله نظام جدید

محتوای برنامه تحصیل پزشکی در ایتالیا

 دوره های پزشکی در ایتالیا مانند بیشتر کشورها 6 سال طول می کشد و شامل 360 واحد عملی وتئوری می باشد. دروسی که در طول 6 سال تحصیل در این رشته با آن ها روبه رو می شوید، شامل:علوم زیست پزشکی، علوم پایه، اولویت و مراقبت پرستاری، خانواده جامعه و سلامت، علوم اعصاب بالینی، تست بین المللی پزشکی، تعدادی پروژه اختیاری می باشد. در نهایت پروژه و تست نهایی صورت می گیرد که در صورت موفقیت در آن ها به شما مدارک نهایی اعطا می شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه