مقالات / بازار کار رشته کامپیوتر در دبی

بازار کار رشته کامپیوتر در دبی

همانطور که می دانید با توجه به افزایش سرعت پیشرفت در زمینه تکنولوژی، تقاضای نیروی کار در زمینه کامپیوتربسیار زیاد است. بازار کار رشته کامپیوتر در دبی به دلیل فرصت های شغلی فراوان مورد توجه بسیاری از متقاضیان خارجی و بین المللی قرار گرفته است.

یکی از تخصص های مورد نیاز در شهر دبی دانش و مهارت های مرتبط با علوم کامپیوتر است و شرکت های بزرگی که نیازمند به متخصصان علوم کامپیوتر می باشند نیروهای مجرب را جذب می کنند.

شرایط بازار کار رشته کامپیوتر در دبی

با گسترش اینترنت، موسسات و صنایع مختلف با آنلاین شدن بسیاری از فرآیند ها تمایل زیادی به دنیای تکنولوژی و بهره برداری از فرصت های این رشته دارند. به همین علت شرایط کار برای مهندسان کامپیوتر در شهر دبی فراهم شده است. شهر دبی در بازار کار خود با کمبود نیروی ماهر و متخصص مواجه شده است؛ به طوری که دولت این شهر همواره به استخدام نیروی کار قوی و کارآزموده می پردازد.

رشته تحصیلی کامپیوتر در گرایش های مختلف ارائه می شود و فرد باید با توجه به تخصص و گرایش تحصیلی خود وارد بازار کار کامپیوتر می شود. برخی از این مشاغل مانند: فناوری اطلاعات، مدیریت پایگاه داده، برنامه نویس کامپیوتر و مهندسی نرم افزار از گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر هستند.

دستمزد در بازار کار رشته کامپیوتر در دبی

میزان حقوق و دستمزد با توجه به تخصص و مدرک تحصیلی فرد متفاوت است. میانگین حقوق مهندسان کامپیوتر در دبی AED 6875 برآورد شده است. کمترین میزان حقوق ارائه شده به مهندسان کامپیوتر AED 400 و بیشترین میزان حقوق ارائه شده  AED 24000است.

ویزای کار در دبی

طبق روند ویزای کار کشور امارات متقاضیان خارجی با پشت سر گذاشتن اولین مرحله و دریافت قرارداد کاری دعوت نامه شغلی می توانند ویزای کار شهر دبی را دریافت کنند. طبق قوانین کار در شهر دبی کارفرمایان موظف هستند مراحل درخواست ویزای کار را بر عهده بگیرند و به نمایندگی از متقاضی به بخش های مربوطه مراجعه نمایند. همچنین لازم است کارفرمایان هزینه مربوط به اخذ ویزا را بپردازند. پس از انجام اقدامات لازم فرد متقاضی باید برای دریافت ویزای کار دبی به سفارتخانه یا کنسولگری شهر دبی مراجعه کند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در دبی:

1.ارائه مدارک شناسایی

2.پاسپورت قانونی با اعتبار حداقل 6 ماه و 2 صفحه خالی و ارائه فتوکپی

3.چند قطعه عکس پاسپورتی

4.ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده

5.تکمیل فرم درخواست اخذ ویزای کاری

6.ارائه فتوکپی مدارک تحصیلی

7.مدارک تایید شده پزشکی

8.ارائه نامه حمایت مالی کارفرما

9.رزومه سوابق کاری دقیق و کامل

10.گواهی عدم سوء پیشینه

ویزای همراه بازار کار رشته کامپیوتر در دبی

افراد متقاضی که قصد ورود به بازار کار شهر دبی را دارند می توانند ویزای همراه را برای همسر و فرزندان خود با شرایط سن کمتر از 18 سال دریافت کنند. اعتبار ویزای همراه دبی مطابق با اعتبار ویزای شخص اصلی است. یکی از شرایط لازم برای دریافت ویزای همراه دبی این است که حقوق ماهیانه فرد متقاضی باید مبلغی بین 3000 AED الی 4000 AED باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای همراه در دبی

1.کپی قرار داد فرد کاری

2.ارائه گواهی دستمزد از مشاغل حامی مالی که در آن دستمزد ماهانه ذکر شده باشد.

3.ارائه عکس از اعضای خانواده

4.ارائه فتوکپی از پاسپورت همراهان

5.ارائه سند و گواهی ازدواج

6.گواهی سلامت

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در دبی

در برخی از دانشگاه های دبی امکان ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر وجود دارد. این دانشگاه ها عبارتند از: دانشگاه ابوظبی، دانشگاه آمریکایی شارجه و دانشگاه عجمان.

دانشجویان جهت ادامه تحصیل در این دانشگاه ها باید موفق شوند پذیرش دانشگاه را کسب کنند  و پس از آن اقدامات لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی دبی را انجام دهند. همچنین می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار دبی تبدیل کنند.

داماک ابرسازنده ترین شرکت سازه ساختمانی در جهان

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه