مقالات / آرایشگری در دبی

آرایشگری در دبی

امروزه شاهد استفاده طیف گسترده ای از افراد از آرایش و لوازم آرایشی هستیم. چه برای حضور درمقابل رسانه ها و چه برای مجالس مختلف و …از این رو حضور آرایشگران  چیره دست، برای خدمت رسانی در زمینه آرایش و زیبایی از لزومات است.

در مقاله زیر سعی داریم ،کالج ها و مدارس آموزش آرایش دبی را مورد برسی قرار دهیم؛ اما قبل از آن به علل تقاضای این حرفه در امارات می پردازیم:

امارات و به طور اختصاصی تر دبی، همواره میزبان ستاره های هالیوودی در عرصه های مختلف بازیگری و موسیقی بوده  ،همین امرتقاضای روز افزون آرایشگری را به دنبال داشته است ؛ اما گذشته از این موضوع، مردم عادی که در رسانه ها حضور ندارند به خاطر تاثیر آن در زیبایی ، به دنبال آرایشگران زیبایی هستند؛ البته دبی هم با داشتن مراکز آرایشی متعدد و کالج های آرایشی به این نیاز پاسخ می دهد.

شایان ذکر است درمقابل برگزاری این دوره ها با هزینه اندک ، گواهی بین المللی معتبری ارائه می گردد.

حال به معرفی انواع کالج ها و مدرسه های آرایشی دبی می پردازیم.

  1. کالج آرایشی لندن- دبی : این کالج انگلیسی در دبی مستقر است و دوره های کاملی را در خصوص آرایش تئاتر، تلویزیون وآرایش مو برگزار می کند. تمامی مدارک دریافتی از این کالج بین المللی است.
  2. مرکز آموزش آرایش حرفه ای بستون: این مرکز توسط یک زوج روسی در زمینه آرایش معاصر و مدل مو بوجود آمد. در این مکان دوره های مختلف آرایش هندی ، عربی و … برگزار می شود.
  3. مرکز آموزش و زیبایی: این مرکز یکی از بزرگترین مراکز در دبی است که 3 بخش مختلف داشته و شما میتوانید با شرکت در دوره هایی همچون : آرایش یک روزه، دوره آرایش اساسی و … آموزش های لازم را کسب کنید.
  4. مرکز آموزش راز زندگی دبی: در این مرکز خیلی بیشتر از آموزش آرایش کوشش می شود. تمرکز اصلی این مرکز بر خدمات مشاوره ای و فعالیت های انگیزشی بوده  که منجر به افزایش رضایت مشتریان می شود.
  5. استودیو آرایش رسانه ای : همان طور که از نامش پیداست به آموزش آرایش رسانه ای یا studio make up، می پردازد و با ثبت نام در دوره های این مرکز اعم از : دوره های کامل آرایش رسانه ای حرفه ای یا دوره کامل آرایش و مو؛ میتوانید به تسلط کامل برسید.
  6. موسسه ناخن دبی: در این مرکز نه تنها خدمات مانیکور ، پدیکور آموزش داده می شود ؛ همچنین خدماتی در زمینه مراقبت پوست و مو و ماساژ صورت نیز انجام می گیرد.

تا به اینجای کار با انواع مراکز آموزش آرایش آشنا شدید؛ در ادامه مطالبی را در رابطه با چگونگی کار در امارات (آرایشگری  یا هر حرفه دیگر )، ارائه می کنیم.

اولین چیزی که در رابطه با کارکردن در امارات قابل توجه است؛ داشتن ویزای کاری است؛ که خود این ویزای کاری دو نوع  دارد:

  1. Job offer  یا  پیشنهاد شغلی : در ویزای شغلی job offer  به فردی به عنوان کفیل یا کارفرما نیاز داریم ، تا مهارت یا حرفه شغلی ما از طرف وی تقاضا شود؛که این امر توسط موسسات کاریابی مختلف انجام شدنی است. در نهایت با ارسال پیشنهاد شغلی و بررسی شرایط و امکانات، فرد می تواند ، با داشتن ویزایjob offer در امارات کار کند.
  2. ویزای کاری job seeker یا جست و جوی کار: در این نوع ویزا فرد 6 تا 1 سال وقت میگیرد تا بتواند شغل مناسب خود را پیدا کند؛ اگر فرد موفق به پیدا کردن شغل شد می تواند ویزای جست و جوی کاری خود را به ویزای کاری تبدیل کند ؛ در غیر این صورت باید به کشور خود بازگردد.

اگر به طور جدی خواستار اقامت و اخذ ویزای کاری در امارات هستید، می توانید مدارک مورد نیاز و سایر شرایط را به طور دقیق در سایر مقالات سایت damacgroup.org مشاهده کنید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه