مقالات / لوکس و لاکچری

لوکس و لاکچری

سازه (به انگلیسی: Structure):

در معنای وسیع و کاربردی در علوم فنی، عبارتست از نوعی ساختار خلق شده به دست بشر که شامل اجزایی با روابط پیچیده باشد و اهداف مدنظر انسانی را محقق سازد. سازه در مهندسی سازه عبارت است از یک عضو یا مجموعه ‌ای از اعضا که به منظور تحمل و انتقال نیرو به کار می‌رود.

بلندترین ساختمان ها و سازه‌های لاکچری در جهان:

بلندترین سازه ی لاکچری ساخت بشر در جهان، برج خلیفه دبی با ارتفاع ۸۲۸ متر است. این سازه در ۴ ژانویه ۲۰۱۰ عنوان «بلند ترین برج جهان هستی» را کسب نمود. این سازه از هر سازه ساخت دست بشر بلند تر است.

برج خلیفه یا برج دبی آسمان‌ خراشی در شهر دبی امارات متحدهٔ عربی است. این برج با ۱۶۳ طبقه قابل استفاده و ۸۲۸ متر ارتفاع ، در حال حاضر بلندترین سازه ی لاکچری و آسمان‌خراش ساخته شده به دست انسان است. ساخت این برج از ژانویهٔ ۲۰۰۴ (۱۳۸۲ ه‍. ش) آغاز شد و در روز چهارم ژانویهٔ ۲۰۱۰ (۱۴ دی ۱۳۸۸) گشایش یافت.

برج خلیفه در ابتدا با نام «برج دبی» شناخته می‌شد اما در روز افتتاحیه توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، نام آن به افتخار حاکم امارات، خلیفه بن زاید آل نهیان، به «برج خلیفه» تغییر کرد.

برج خلیفه دارای بیش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداری، ۴ استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است. همچنین هتل آرمانی با ۱۶۰ اتاق به طراحی جورجیو آرمانی ، در طبقات اولیهٔ برج واقع است.

رویاهای خود را توسط داماک damac در زیباترین ساختمان های آسمان خراش دبی با سازه های لاکچری  زندگی کنید. داماک damac با چند سال سابقه ی درخشان در زمینه ی املاک بهترین انتخاب برای شما می باشد.

شناخت انواع سیستم سازه های لاکچری امارات

از نظر جهت اعمال بار، دو نوع بار به سازه های لاکچری اعمال می شود:

بار ثقلی یا بار عمودی

بار جانبی یا بار افقی

به مجموعه ای از اعضای سازه که در برابر بارهای ثقلی مقاومت می کنند، سیستم باربر ثقلی میگویند برابر بارهای جانبی به تمامی  سازه ها هم بار ثقلی و هم بار جانبی اعمال می شود. به همین دلیل برای حفظ پایداری سازه، هم به سیستم باربرثقلی و هم سیستم باربرجانبی نیازمندیم.

زندگی خوب با پایه ریزی درست شروع می شود.داماک damac بهترین انتخاب برای شما .با داماکdamac  به راحتی می توانید اطلاعات خود را مربوط به سازه های لاکچری چند برابر کنید.

درهر پروژه ابتدا مهندس معمار شکل کلی ساختمان، تعداد طبقات، اندازه و موقعیت مراکز سرویس دهی رو مشخص می کند، بعد مهندس سازه با توجه به شرایط زیر نوع سیستم باربر سازه رو انتخاب می کند:

1- هندسه سازه

2- نیازهای معماری

3- شرایط محیطی محل احداث ساختمان

4- لرزه خیزی ساختگاه

شناخت انواع سازه های لاکچری از دیدگاه آیین نامه 2800 با داماک گروپ damac معتبرترین سایت املاک در دبی

انواع سیستم سازه های لاکچری  از دیدگاه آیین نامه ۲۸۰۰ ویرایش ۴ که در حال حاظر آخرین ویرایش آن می باشد به صورت زیر دسته بندی شده اند:

سیستم دیوارهای باربر

سیستم قاب ساختمانی

سیستم قاب خمشی

سیستم دوگانه یا ترکیبی

سیستم کنسولی.

دراین میان داماک damac 5 شاهکار دبی با سازه های لاکچری و بی نظیررا برای شما بیان می کند:

 برج خلیفه (Burj Khalifa):

باشکوه ترین و بلند ترین برج جهان می باشد که با مدرن ترین تجهیزات روز دنیا ساخته شده. برج خلیفه دارای بیش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداری، ۴ استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است.

دبی مال (The Dubai Mal):

بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان است که در شهر دبی، امارات متحده عربی ساخته شده‌است. این مرکز خرید بخشی از پروژهٔ ۲۰ میلیارد دلاری برج خلیفه، بلندترین سازهٔ جهان می‌باشد و دارای بیش از ۱،۲۰۰ فروشگاه است.

برج العرب (Burj Al Arab):

برج العرب نام هتلی در دبی، امارات متحده عربی است. ساختمان آن ۳۲۱ متر ارتفاع دارد و در جزیره‌ای مصنوعی ۲۸۰ متر از خشکی بنا شده‌است. کوچک‌ترین اتاق هتل ۱۶۹ و بزرگ‌ترین اتاق آن ۷۸۰ متر مربع مساحت دارند.

هتل آتلانتیس (Atlantis Hotel)

این هتل بی نظیر و لوکس در جزیره نخل جمیرا در دبی قرار دارد و دارای ساحل شنی خصوصی می باشد . هتل آتلانتیس دارای منظره زیبا از خلیج همیشه فارس، آکواریوم در زیر آب ، شنا کردن با دلفین ها و البته دسترسی به پارک آبی Aquaventure می باشد.

زندگی در قلب دبی با سازه های لاکچری را با داماک damac  تجربه کنید.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";