مقالات / وام و تسهیلات خرید ملک در دبی

وام و تسهیلات خرید ملک در دبی

وام و تسهیلات

اغلب ما فکر می کنیم وام و تسهیلات بانکی یکی هستند درصورتی که اینطور نیست. مطالعه ی این نوشته ، برای افراد متقاضی دریافت وام و تسهیلات ، دانشجویان اقتصاد ، صاحبان کسب و کار و هر فرد مرتبط با بانک ، مفید خواهد بود. پس با ما همراه باشید.

 وام چیست ؟

به بیان ساده ، وقتی کسی مبلغ یا دارایی مشخصی را از کسی قرض بگیرید و وعده کند که آن مبلغ یا دارایی را به همراه سودی مشخص به او باز می گرداند ، وام گرفته است. در زبان انگلیسی برای این عمل واژه ی Loan را به کار می برند.

تسهیلات چیست ؟

تعریف تسهیلات به روشنی تعریف وام نیست.  ساده ترین تعریف ممکن برای تسهیلات این است که یک بانک با فردی حقیقی یا حقوقی، در یک پروژه ی اقتصادی شریک می شود و این دو با توافقی دوطرفه، سود حاصل از سرمایه گذاری و فعالیت را تقسیم می کنند. از آن جا که تسهیلات دنیای وسیعی دارد، در زبان انگلیسی برای آن معادل فراوان یافت می شود، اما رایج ترین عبارت، Bank facilities است.

بررسی دقیق تفاوت وام و تسهیلات

برای فهم دقیق تر چگونگی ارائه وام و تسهیلات، باید یک جایگاه معتبر به نام بانک را دقیق تر بشناسیم. تا به حال از خود پرسیده اید بانک ها چطور کار می کنند؟ یک بانک پول و سرمایه ی افراد را جمع می کند. گاهی در قبال نگاه داشتن دارایی به افراد سود میپردازد و گاهی – اگر فرد اعتبار بالایی داشته باشد – نقش محافظ و یا قلک را ایفا می کند.

حال یک بانک از دو طریق با سرمایه ی جمع آوری شده کار می کند. یا پول را در حجم مشخص، بسته به اعتبار طرف مقابل، وام می دهد و یا اگر احساس کند شرکت، مجموعه یا ارگانی بازده مناسب دارد، در ازای سرمایه گذاری، در سود آن فعالیت شریک می شود.

بانک ها هم برای وام و هم برای تسهیلات ضمانت کافی دریافت می کنند، تقریبا همیشه برنده ی هر معامله ای هستند. در صورتی که شخص دریافت کننده وام یا تسهیلات موفق باشد، بانک سرمایه خود را با سود تحو䛌ل گرفته، اگر هم کار آن طور که باید پیش نرود، ضمانتی که بانک بابت ارائه سرمایه دراختیار داشته ثبت و ضبط می شود.

 وام و تسهیلات از نگاه بومی

در بانکداری اسلامی یا آنچه به عنوان بانکداری و وام بدون ربا مطرح است، تعیین کردن مبلغ مشخصی به عنوان سود حرام می باشد. حال آن که در عمل و علم فعلی اقتصاد، این مساله تا حدودی نادیده گرفته می شود.

افراد دست اندرکار این حوزه، برای برطرف ساختن مشکلات شرعی، مبلغ وام یا تسهیلات را نوعی در اختیار قراردادن سرمایه – نه پول-  تلقی کرده اند که به ذات درآمد و سودی مشخص به فرد در اختیار دارنده آن می رساند.

همچنین در بحث تسهیلات و وام، گاهی تفاوت های مشهودی بین آن چه در ایران وجود دارد و روش جاری بانک های بین المللی مشاهده می شود. به عنوان مثال: گاهی شرط دریافت وام و حتی تسهیلات تنها خوش حسابی است اما در بانک های این دیار خیلی نمی توان با چنین ویژگی هایی امید به دریافت وام و تسهیلات داشت.

 خلاصه کلام؛ تفاوت وام و تسهیلات  در چیست؟

در این نوشته، ابتدا مفاهیم وام و تسهیلات به صورت کلی و ابتدایی بیان شد، سپس در هر یک دقیق شدیم. در گام بعدی بررسی کردیم که وام یا تسهیلات هر کدام برای چه کاری مناسب است. در وهله ی آخر توضیحاتی پیرامون بانکداری اسلامی بیان شد.

وام بگیریم یا تسهیلات ؟

حالا که با مفاهیم آشنا شده اید، انتخاب بین وام و تسهیلات کار ساده ای است. در صورتی که برای فعالیتی به مقداری پول یا سرمایه ی معین احتیاج دارید، باید سراغ وام بروید. اما اگر کسب و کاری دارید که آینده ی روشنی دارد اما به تنهایی و با یک یا چند وام نمی توان آن را راه اندازی کرد، باید سراغ تسهیلات بروید.

برای مثال در صورتی که قصد ازدواج دارید، می خواهید خانه بخرید، کالا یا خودرو مد نظر شماست و یا اینکه برای کاری قرض الحسنه می خواهید، گزینه ی پیش روی شما وام است.

حال یک شرکت پیمانکار را تصور کنید. این شرکت برآورد کرده که اگر جاده ای قدیمی را نوسازی کند، پس از بهره برداری می تواند با دریافت عوارض، در طول چند سال سرمایه اولیه را بازگرداند و به سوددهی نیز برسد. علاوه بر این، در مدت ساخت آپارتمان اشتغال زایی کرده و پس از آن، معبری به شبکه ی راه های کشور افزوده است. این پیمانکار می تواند برای مجموعه فعالیت های خود (دریافت مواد اولیه، ارز برای واردات ماشین آلات و غیره) تسهیلات دریافت کند.

مشابه این شرکت پیمانکاری، کارخانه ها، صنایع، معادن و غیره می توانند مطالبه ی تسهیلات داشته باشند. شرکت بزرگ ساخت و ساز املاک لوکس . لاکچری مثل شرکت داماک گروپ!

با 245000 کارشناسان مجرب و خرید ملک از شرکت داماک درمدت اقامت شما و خانوادتان در عرض 40 دقیقه بخواهید مهاجرت رویایی در عین حال واقعی را داشته باشید . داماک damac  در نظر دارد با وام هایی با بهره بسیار کم خانه ای لوکس و لاکچری و فول فرنیش را  در اختیار مردم قرار دهد.

املاک و مستغلات داماک

DAMAC group از سال 2002 در صدر بازار املاک و مستغلات لوکس خاورمیانه قرار گرفته است – تجارب لوکس زندگی را برای ساکنان از سراسر جهان به ارمغان می آورد. DAMAC group با ایجاد نشان خود در بالاترین سطح زندگی شیک ، جایگاه خود را به عنوان پیشرو در توسعه لوکس در منطقه ، با ارائه طرح نمادین و با بالاترین کیفیت فراهم آورده است. اکنون ردپای این شرکت با پروژه هایی در امارات، قطر ، عربستان سعودی،اردن ،عمان ،لبنان و انگلیس در سراسر خاورمیانه گسترش یافته است.

با داماک گروپ Damac group آینده را امروز زندگی کنید.

داماک گروپ چیست؟

ِDamac groupِ بزرگترین و معتبرترین سایت املاک شهر دبی و ارائه دهنده انواع ویلاهای لوکس در دبی است. تیم متخصین داماک در هر لحظه از شبانه روز فایل های بروز شده را در اختیار مشتریان قرار می دهند تا سرمایه گذاری مطمئن انجام دهند.

این شرکت همچنین در حال توسعه دو مجموعه مستعد لوکس ترین در دبی – Damac Hills و Akoya است. این دو پروژه با مساحت تقریباً 100 مترمربع ، خانه های مجلل را در محوطه ای سرسبز به آستان کسانی که به دنبال فرار از چراغهای شهری در یک محیط خصوصی و بی سر و صدا هستند، می رساند.

وام مسکن شرکت داماک گروپ damac group

این یک راه حلی است که تا حدودی نیازهای شما را به عنوان خریدار برطرف میکند. DAMAC به عنوان یک رهبر بازار، برند و اهرم تجاری را برای ایجاد مشارکت مطلوب با موسسات برتر مالی دارد. این به ما امکان دسترسی به شرایط وام استثنایی ، تخفیف های سخاوتمندانه و راه حل های انعطاف پذیر تأمین اعتبار را می دهد – که ما به شما انتقال می دهیم، ما همچنین مستقل هستیم ، به این معنی که می توانیم توصیه های بی طرفانه و بهترین تأمین کننده وام برای نیازهای شما ارائه دهیم .داماک برای رفاه حال مشتریان با بهره بسیار پایین از این وام استفاده کرده است .

شرکت داماک damac برای مثال پرژه از قبیل بلا ویستا وگلف تاون و فیلد و هتل رادیسون وپروژه های دیگر برای رفاه حال مشتریان اقساط با بهره بسیار کم بکار برده است .شرایط استثنایی پیش پای شما گذاشته است .

بستن قرار داد = یک سکه طلا و تور رایگان دبی

برای اطلاعات بیشتر از طریق وب سایت ویا تماس با مشاوران فارسی زبان داماک گروپ در ارتباط باشید .

مطالب مشابه:

شهر های امارات

شهرک داماک هیلز در دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه