مقالات / شرایط زندگی در دبی

شرایط زندگی در دبی

در امارات متحده عربی تقریباً ۵۰٪  از کل جمعیت را مهاجران تشکیل می دهند. دبی لاکچری ترین پدیده های دنیا را درخود جای داده است، از جزیره های مصنوعی گرفته تا تاکسی های بوگاتی و هتل 7 ستاره ، همگی از ویژگی های جذاب دبی محسوب می شوند . نکته‌ای که باید در مورد زندگی در امارات متحده عربی و شهر دبی بدانید این است که افراد ىر دبی از هرگونه مالیاتی معاف می‌باشند و همین امر می‌تواند زندگی را برای افراد مقیم دبی آسان تر سازد. اما در افراد مهاجر این موضوع متفاوت است و افراد مهاجر تمامی مالیات‌ها را باید پرداخت کنند. به‌علاوه امتیازاتی که دولت برای افراد مقیم دبی در نظر می‌گیرد بی‌شک برای مردمان مهاجر لحاظ نمی‌ گردد.

داماک، ابر سازنده جهان ، سبک زندگی در دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

فرهنگ و سنت در امارات و دبی

درست است که شهر دبی بسیار مدرن و سیستماتیک است اما قوانین و مقرراتي نیز ىر اين شهر برقرار است. این کشور یکی از کشورهای مسلمان و عربی زبان است و به همین دلیل، قوانینی که در این کشور رایج است قوانین مربوط به دین اسلام است. برخی از این قوانین مانند: ممنوعیت نوشیدن شربت های الکلی در محیط های عمومی و غیره چارچوبی مقید ایجاد کرده اند. از جمله دیگر آداب مردم این شهر، صدای اذانی که هر روز پنج بار به گوش می رسد و سرازیر شدن اهالی به سمت مساجد برای نماز خواندن است. مردم ایران از آنجایی که در کشور خود هم با این شرایط زندگی کرده اند به راحتی می‌توانند در شهر دبی نیز زندگی کنند و به همین دلیل زندگی در این شهر برای آنها دشوار نیست.

هزینه زندگی در دبی

یکی از مهم ترین نکته هایی که باید در زندگی در دبی به آن توجه کنید بحث خرج وهزینه های زندگی در دبی است . این شهر یکی از شهرهای لوکس و مدرن محسوب می شود قطع به یقین هزینه زندگی در این شهر به مراتب بیشتر از دیگر شهرها خواهد بود. در حالت کلی هزینه اجاره خانه در دبی بسیار بالا است و نکته‌ای که وجود دارد این است که قرارداد اجاره خانه در دبی سالانه است. به‌علاوه در ابتدای قرارداد با صاحب‌خانه، شما موظفید کل اجاره سالانه خود را همان ابتدای قرارداد پرداخت کنید اما نگران نباشید در دبی حقوق دریافتی، به نسبت بالا است و هزینه اجاره خانه در دبی حدود ۳۰ درصد درآمد خانواده است. همچنین هزینه مدارس ابتدایی از ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار درهم در سال شروع می شود که می‌توان گفت هزینه بسیار بالایی است، اما ناگفته نماند که متد تدریس در دبی بسیار جدید و به سبک اروپا، آمریکا و انگلیس است. شما با تحصیل در این کشور و حتی کار و سرمایه گذاری نیز تنها می توانید اقامت موقت این کشور را دارا باشید و این اقامت هر ساله قابل تمدید می باشد اما در نهایت منجر به اقامت دائم و حتی پاسپورت امارات نیز نخواهد شد.هزینه خوراک و مواد غذایی در دبی مناسب و برای همه معقول است به طوری که برای یک خانواده ۳-۴ نفره حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درهم در ماه است. لازم به ذکر است که تمام خانواده ها در دبی موظف هستند که بیمه درمانی، بیمه منزل و بیمه خودرو داشته باشند. قیمت بیمه خودرو در دبی حدود ۵تا ۷ درصد ارزش خود خودرو است. به‌علاوه افرادی که بیمه درمانی دارند، می‌توانند به‌صورت رایگان برای افراد مقیم از خدمات پزشکی و دارویی استفاده کنند.

پوشش زنان در دبی

در دبی زنان آزادی برای پوشش خود دارند اما پوشش زنان عرب در اماکن عمومی ، عبای مشکی یا همان چادرعربی است. بعلاوه بعضی از زنان ، از نقابی نازک و مشکی برای پوشاندن صورت خود استفاده می کنند.

ساعت کاری در دبی

شرایط کاری دردبی به اين صورت است كه میانگین ساعت کاری در طول هفته 40 الی 48 ساعت است، البته تا حدودی به کارفرما و شغل شما هم  بستگی دارد.باید بدانید در دبی کار کردن به این شكل نیست که شما دارای کار پاره وقت یا نیمه وقت باشید، بلکه ساعات کاری در این شهر به طور کامل مشخص است.

نتیجه گیری

شهر دبی یکی از شهرهای مدرن دنیا به‌حساب می‌آید که روزبه‌روز بر جمعیت مهاجران به این شهر از سراسر دنیا به‌خصوص چین، هند، ایران، اروپا و … افزوده می‌شود. در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن ، موفق و سودآوری را داشته باشید. اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود. تنها هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه