مقالات / لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021

یکی از مهم ترین مسائل ، برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری به کانادا دارند، داشتن لیست مشاغل مورد نیاز است.افراد در رشته های مختلف  دانشگاهی و غیر دانشگاهی باید قبل از اقدام به مهاجرت، این لیست را بررسی کرده و طبق تخصص خود در آن زمینه اقدام کنند.در این مقاله پس از توضیحی مختصر درباره شرایط محیطی ، لیست مشاغل مورد نیاز را ارائه می کنیم.

شرایط محیطی:

کانادا در شمال قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور بزرگترین کشور بعد از روسیه ( از نظر وسعت) می باشد. آب و هوای آن سرد و قطبی بوده و در بیشتر فصل های آن زمستان حاکم است. با وجود وسعت زیاد این کشور جمعیت بسیار محدودی داشته ، در نتیجه دولت آن در پی افزایش جمعیت از طریق جذب مهاجران است.

حال به ارائه لیست مورد نظر می پردازیم:

حوزه پزشکی

با توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت نامناسب کادر درمان تقاضای بخش های درمانی و مراقبتی به پزشکان و پرستاران با تجربه افزایش پیدا کرده است. در حوزه ی پزشکی علاوه بر پرستار و پزشک ، داروساز، روانشناس بالینی و فیزیوتراپ، از سایر مشاغل مورد نیاز محسوب می شود.

حوزه فناوری IT

IT از فعالیت های رو به رشد در سراسر جهان است و با توجه به تقاضای زیاد این رشته در کانادا، امسال در لیست مشاغل مورد نیاز قرار گرفت.مشاغلی چون :برنامه نویس کامپیوتر،تکنسین شبکه های اجتماعی، تحلیلگر و کارشناس پایگاه داده، مشاور و تحلیلگر فناوری اطلاعات ، هوش مصنوعی و طراح وب ، همگی در زیر مجموعه IT  قرار دارند.

حوزه مالی- حسابداری

نه تنها در کشور کانادا ، بلکه در بیشتر کشور های دنیا مشاغل حوزه مالی از پردآمد ترین ها محسوب می شوند. پیشبینی شده است تا سال 2030، فرصت های شغلی متعددی برای حوزه مالی ایجاد خواهد شد ؛ در حال حاضر تحلیلگر کسب و کار و مشاور مالی درامد زیادی در بین سایر کار ها دارند.

حوزه ی مهندسی

در طی سال های متمادی، حوزه ی مهندسی از بخش های پرتقاضا بوده و با توجه به صدمات بیماری کرونا به بخش های صنعتی امسال نیز در این لیست قراردارد؛ مهندس عمران، مهندس صنایع و مهندس کنترل پروژه درخواست زیادی دارند.

حوزه منابع انسانی

جذب منابع انسانی از این جهت قابل توجه است که استخدام نیروی کار مختلف نیازمند توسعه و آموزش دارد. کارشناس توسعه منابع انسانی ، کارشناس آموزش و توسعه ، هماهنگ کننده نیروی انسانی ، استخدام کننده و مدیر منابع انسانی همگی از مشاغل حساس برای شرکت ها و سازمان ها به شمار می آیند.

جالب است بدانید عکاسی و آرایشگری امسال در لیست کانادا قرار دارند، که در ادامه توضیح می دهیم:

  • عکاسی: در این رشته فرد علاوه بر داشتن مدرک دانشگاهی ، باید از ذوق و قریحه خاصی برخوردار باشد.عکاسی نیز مانند مشاغل بالا درامد زیادی داشته و دارد؛ از جمله گرایش های مختلف عکاسی میتوان به عکاسی صنعتی ، هنری ، پرتره و طبیعت اشاره کرد.
  • آرایشگری:در رشته ی آرایشگری شما احتیاج به داشتن مدرک دانشگاهی یا گذراندن کالج نیستید و صرفا با تسلط و مهارت خود می توانید مشغول به کار شوید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه