مقالات / زندگی در امارات

زندگی در امارات

شرایط زندگی در دبی

برای زندگی در امارات قادر خواهید بود تا یکی از هفت امارت را انتخاب نمایید؛ ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، ام القوین، راس الخیمه یا فجیره تقریبا %90 کشور از مناطق بیابانی و کوهستانی تشکیل شده است. امارات متحده عربی آب و هوایی بیابانی نیمه گرمسیری دارد.

کشور امارات متحده عربی یکی از کشورهای پر رونق در جهان است که به طور قابل تو جهی در تجارت بین المللی و گردشگری پیشرفت چشمگیری کرده است. در بعضی از شهرهای این کشور همانند دبی و ابوظبی سرمایه گذاری قابل توجهی در زیر ساخت ها انجام شده است، و اکنون آسمان خراش های بسیار وسیع و هتل های بسار لوکس و شیک در این مناطق وجود دارند.

بهترین شهرهای امارات برای زندگی

شهرهای ابوظبی، دبی و شارجه به عنوان بهترین شهرها برای زندگی در امارات شناخته شده اند. عوامل اقتصادی، عوامل کارآفرینی، حقوق کارگری، عوامل محیطی، زندگی روزمره، عوامل فرهنگی اجتماعی و کیفیت زندگی از فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب این شهرها به عنوان بهترین شهرهای امارات برای زندگی به شمار می روند. در ادامه به موارد حائز اهمیت در این فاکتورهای تاثیرگذار اشاره خواهیم کرد.

عوامل اقتصادی: در دسترس بودن شغل در سراسر منطقه

عوامل کارآفرینیسهولت راه اندازی مشاغل جدید

حقوق کارگری: رضایت کارکنان از حقوق پایان کار

عوامل محیطی: میزان تمیزی هوا و کمترین میزان آلودگی

زندگی روزمره: در دسترس بودن پارک ها و مناطق تفریحی و مفرح

عوامل فرهنگی اجتماعی:  کمترین میزان جرم و جنایت و جوامع چند فرهنگی

کیفیت زندگی: رضایت مردم از کیفیت زندگی خوب

ابوظبی

ابوظبی پایتخت و دومین شهر پرجمعیت کشور امارات می باشد. با توجه به فاکتورهایی که به آنها اشاره شد، شهر ابوظبی به عنوان یکی از برترین شهرهای امارات برای زندگی به شمار می رود. افراد در صورت مهاجرت به کشور امارات از روش های گوناگون، قادر خواهند بود تا این شهر را به عنوان هدف نهایی برای زندگی انتخاب نمایند.

پایتخت مدرن امارات متحده عربی ترکیبی جذاب از معماری سنتی و مدرن را به نمایش می گذارد. این شهر بیشتر یک جزیره کوچک مثلثی به همین نام را اشغال می کند، درست در کنار ساحل خلیج فارس و با یک پل کوتاه به سرزمین اصلی متصل می شود. ابوظبی در گذشته یک شهر توسعه نیافته بود و فقط از اهمیت محلی برخوردار بود، اما درآمد نفتی امارات این کشور را قادر ساخت تا به شهری مدرن با زیرساخت های کاملاً پیشرفته تبدیل شود.

دبی

دبی بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور است. دبی با مساحت بیش از ۴۱۰۰ کیلومتر مربع ، بزرگترین شهر در امارات متحده عربی است. به عنوان شهری که به نوآوری ادامه می دهد، نیازهای منابع انسانی همچنان در چندین زمینه در دسترس است. زمینه های خاصی مانند ساخت و ساز ، مراقبت های بهداشتی ، فناوری اطلاعات و امور مالی به طور مداوم به دنبال متخصصان ذی صلاح بوده اند.

دبی دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی کاملاً پیشرفته است. هنگامی که به دبی نقل مکان کردید، اگر از مسیر حمل و نقل عمومی اطلاع ندارید، نگرانی در مورد چگونگی رفتن به برخی از مکان ها وجود ندارد. تاکسی های مدرن شما را به محل مقصد می رسانند. مترو سیتی مقرون به صرفه ترین و سریع ترین راه برای گشت و گذار در شهر است. 

شارجه

شهر شارجه به عنوان یکی از برترین شهرهای امارات برای زندگی است. از همین رو مهاجران زیادی برای تحصیل و زندگی در امارات، این شهر را انتخاب می کنند. شارجه به لطف سبک زندگی راحت و آسان و همچنین هزینه زندگی مقرون به صرفه تری نسبت به دبی یا ابوظبی ، مقصد جذابی برای مهاجران است. متوسط هزینه های زندگی در شارجه به مراتب پایین تر از شهرهای ابوظبی و دبی است.

شارجه واقع در شمال دبی ، مرکز فرهنگ در امارات متحده عربی است. از جمله دلایل متعددی که می توان زندگی در شارجه را در نظر گرفت، ماهیت فرهنگی آن است. شارجه به عنوان پایتخت فرهنگی امارات متحده عربی در نظر گرفته می شود و دارای فعالیت های متعدد و مکان های تفریحی برای سرگرمی افراد در هر سنی است.

تجربیات زندگی در امارات

برای آگاهی بیشتر و بهتر از شرایط و نحوه زندگی در امارات، اطلاع از تجربه سایر افرادی که قبلا در این کشور زندگی کرده اند و یا مدتی را در این کشور سپری نموده اند، می تواند کمک شایانی به اشخاصی که به تازگی قصد اقامت در این زمینه را دارند، نماید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه