مقالات / آخرین تغییرات در بازار املاک امارات در ماه پیش

آخرین تغییرات در بازار املاک امارات در ماه پیش

همزمان با ورود به ماه June ، باید ماه های قبل را مورد بررسی قرار دهیم، تا نوساناتی که در بازار املاک ایجاد کرده اند را بیشتر بشناسیم. از راه اندازی اولین خانه های متحرک شناور در  امارات متحده عربی تا معرفی معاملات در بازار املاک و مستغلات دبی با DOGECOIN ، در این مقاله همه اخبار املاک و مستغلات در امارات متحده عربی  را که در ماه May 2021 خبرساز شده اند برای شما آورده ایم.

اخبار برتر املاک و مستغلات در امارات متحده عربی برای ماه May 2021

ما مهمترین تحولات قابل توجه در بازار املاک و مستغلات امارات متحده عربی را، از راه اندازی پروژه تا مقررات جدید و موارد دیگر برایتان آورده ایم پس با داماک برترین شرکت سازنده صنعت ساختمان همراه باشید تا درمورد این تحولات بیشتر بدانید.

RERA و ETIHAD ESCO تفاهم نامه همکاری امضا می کنند: 

اخیراً شرکت خدمات انرژی اتحاد (ETIHAD ESCO) و RERA (آژانس تنظیم املاک و مستغلات) تفاهم نامه همکاری (MOC) را امضا کردند که هدف آن دستیابی به چندین هدف مشترک است. MOC توسط معاون اجرایی توسعه و تعالی تجارت DEWA ، ولید سلمان و مدیرعامل RERA ، جناب مهندس مروان بن غلیتا امضا شد. MOC در کارهای مختلف همکاری داشته است. به عنوان مثال می توان به کاهش هزینه های خدمات مالکان در دارایی های آزاد خود و شفاف سازی صورتحساب در خدمات مشتری اشاره کرد. MOC همچنین شامل اهداف زیر می باشد:

  • پرداخت به موقع خدمات سیستم خنک کننده
  • نصب ، نگهداری و خواندن کنتورهای انرژی از طریق ESCO و پرداخت به DEWA
  • بررسی گزینه ها و معرفی راه حل های کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها برای کاستن از هزینه ها

ولید سلمان گفت : « ما مشتاقانه منتظر این همکاری با RERA هستیم تا به نتایج و اهداف مشخص برسیم. مطابق با MOC ، اتحاد ESCPO متعهد به انجام مطالعه در مورد مواردی همچون  هماهنگی بازدیدهای میدانی ، ایجاد و پیشنهاد فرم فاکتور و ایجاد مدل تأمین مالی پروژه است ».

گزارش های DLD در مورد رشد متقابل در بازار املاک دبی از آغاز سال 2021

طبق گزارش دپارتمان اراضی دبی (DLD) ، بازار املاک و مستغلات دبی در نیمه اول سال 2021 افزایش ارزش  معاملات را تجربه کرده است. این امر به جذابیت مداوم بازار املاک و رهبری استراتژیک آن نسبت داده شده است ، که اعتماد به نفس سرمایه گذاران را افزایش داده است. سایر عوامل مانند انعطاف پذیری و توانایی سازگاری در طی بیماری همه گیر COVID-19 نیز در رشد املاک  موثر بوده اند. طبق مستندات DLD ، معاملات ملکی ثبت شده به ارزش بیش از 92 میلیارد درهم از ژانویه تا آوریل 2021 گزارش شده است ، 51 درصد افزایش در معاملات در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال 2020.

گزارشات حاکی از آن است  که در دوره ذکر شده 8،749 سرمایه گذار جدید وارد بازار شده اند که در مقایسه با جدول زمانی مشابه در سال 2020 رشد 54 درصدی داشته است. علاوه بر این ، گزارش مناطقی را که مورد توجه سرمایه گذاران قرار دارند برجسته نموده  و نشان داده است.

وقتی نوبت به فروش ویلا می رسد، جاده شیخ محمد بن راشد مورد علاقه سرمایه گذاران  قرار می گیرد ، Palm Jumeirah ، Wadi Al Safa 5 ، Wadi Al Safa7 و Al Yelayiss 2 نیز از مناطق برجسته و مورد توجه بوده اند.

همچنین انتظار می رود که بخش املاک و مستغلات امارات با برگزاری نمایشگاه Expo 2020 دبی افزایش فعالیت داشته باشد، اما به دلیل همه گیری ویروس کرونا برگزاری این نمایشگاه به تاخیر افتاده است.

طبق گزارشات،  املاک 200٪ رشد فروش در طی چهار ماه را ثبت خواهند کرد

در دیگر اخبار، املاک و مستغلات امارات متحده عربی ، (Reportage Properties) طی چهار ماه گذشته 200٪ افزایش فروش ملک را تجربه کرده است. براساس اخبار املاک و مستغلات در امارات متحده عربی ، معاملات فروش گزارش شده توسط Reportage Properties در سه ماهه اول 2021 به ارزش کل 369 میلیون درهم رسیده است ، در مقایسه با Q1 2020 ، 180 درصد رشد می کند.

کارخانه کشتی سازی  SEAGATE اولین خانه های متحرک شناور را در امارات راه اندازی می کند

نکته مهم دیگر در بخش املاک امارات متحده عربی، راه اندازی اولین واحدهای تفریحی کاخ دریایی شناور نپتون توسط شرکت کشتی سازی SEAGATE بود. واحد اول به یک تاجر بنام Balvinder Sahani به مبلغ 20 میلیون درهم فروخته شد. این خانه از بندر ال حمرا در راس الخیمه راه اندازی شده و تا جمیرا شناور خواهد بود. این خانه منحصر به فرد و سازگار با محیط زیست ، جدا از اینکه یک ویلای شناور و قابل جابجایی است ،بلکه  از امکانات رفاهی فوق العاده لوکس برای یک سبک زندگی شاهانه برخوردار است! این خانه شناور به مساحت 900 متر مربع ، دارای بالکن ، آشپزخانه ، اتاق نشیمن ، استخر شنای شیشه ای ، چهار اتاق خواب با حمام اختصاصی و دو اتاق اضافی برای کمک به خدمه بوده و در دو طبقه ساخته شده است.

پذیرش DOGECOIN توسط سرمایه گذاران در معاملات املاک دبی

در اخبار املاک و مستغلات دبی ، سرمایه گذاران  SAMANA رمزارز DOGECOIN را برای پروژه مسکونی آینده خود واقع در Jumeirah Village Circle (JVC) می پذیرند. سرمایه گذارانی که رمزارز را انتخاب می کنند از 5٪ تخفیف توسط سازندگان  برخوردار می شوند. تمام معاملات با DOGECOIN از طریق صرافی رمز ارز BINANCE انجام می شود که در  جزایر CAYMAN   مستقر می باشد. این  روش پرداخت جدید با هدف شرکت برای پذیرش سرمایه گذاران جدید مطابقت دارد.

به گفته عمران فاروق ، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری SAMANA ، من رمزارز را به طور کلی یک فرصت و به طور خاص یک روش جدید توافقات رسمی می دانم. با نگاهی به مقبولیت فزایند رمزارز و گنجاندن آن در صنعت اصلی جریان مالی ، اکنون می توانم به وضوح ببینم که زمان شروع استفاده از رمزارز پایه در مشاغل ، به ویژه در بخش املاک و مستغلات در دبی فرا رسیده است. به گفته عمران فاروق ما به عنوان یک سرمایه گذار املاک و مستغلات باید آن را تشخیص دهیم.

وضعیت بازار املاک و مستغلات دبی چیست؟

همانطور که در گزارش های منتشر شده توسط سازمان اراضی  دبی DLD مشاهده شد ، بخش املاک و مستغلات دبی عملکرد خود را با ارزش بالای معاملات فروش در نیمه اول سال در سال 2021 نشان داد. گزارشات بازار املاک فروش برای سال 2021 نشان می دهد که علاقه سرمایه گذاران همچنان در بخش Jumeirah Village Circle, Downtown Dubai and Dubai Marina. همچنان ادامه دارد.

طبق آخرین اخبار املاک دبی ، بازار اجاره املاک لوکس این شهر نیز در سال 2021 رشد داشته است. تجزیه و تحلیل بازار اجاره 2021 نشان می دهد که Jumeirah and Dubai Marina شاهد بهبود اجاره بها بوده اند ، در حالی که محله هایی مانند Al Nahda and Deira مقرون به صرفه تر شده اند.

افرادی که مقیم دبی نیستند چگونه می توانند در این شهر ملک بخرند

سرمایه گذاران خارجی می توانند بدون اقامت در دبی ، املاک و مستغلات را خریداری کنند ، به شرطی که این پروژه به صورت آزاد در اختیار آنها قرار گیرد. شما می توانید آپارتمان و ویلا را در مناطق آزاد در دبی مانند DAMAC Hills ، Business Bay و Arabian Ranches خریداری کنید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه