مقالات / دانشگاه جمیرا دبی

دانشگاه جمیرا دبی

 شهر دبی، در کشور امارات متحده عربی  قرار دارد و از نظر داشتن امکانات تفریحی و جاذبه های توریستی بسیار معروف است. میلیون ها توریست از سرتا سر دنیا به این شهر زیبا و پیشرفته می روند و از امکانات تفریحی جذاب و مدرن این شهر استفاده می کنند. دبی به لطف سرمایه گذاری های بسیار گسترده ای که در این شهر صورت گرفته ، تبدیل به یکی از پیشرفته ترین شهر های دنیا شده است.

اما آیا در مورد دانشگاه های بزرگ دبی چیزی شنیده اید؟

آیا تا به حال نام دانشگاه جمیرا دبی را شنیده اید؟

با ما در این مقاله همراه باشید تا در رابطه با دانشگاه جمیرا توضیحاتی ارائه کنیم.

علاوه بر امکانات بسیار بالای تفریحی و گردشگری ، در دبی مسئولین کشور امارات متحده عربی به فکر گسترش شهر دبی درسایر زمینه ها نیز بوده اند. به همین دلیل  در سال های اخیر، تمرکزشان بربخش تحصیل و امکانات آموزشی افزایش یافته است؛ به طوری که درسال های گذشته چندین دانشگاه بزرگ و معتبر بین المللی در دبی تاسیس شده است.

دانشگاه های دبی در رشته های مختلف، دانشجو می پذیرند و با فراهم کردن بهترین امکانات آموزشی و پیشرفته ترین تجهیزات، فارغ التحصیلانی با دانش و مهارت بالا به جامعه معرفی می کنند. یکی از بزرگ ترین و بهرتین دانشگاه ها در میان مراکز آموزش عالی در دبی دانشگاه جمیرا  می باشد.

معرفی دانشگاه جمیرا دبی

دانشگاه جمیرا دبی یکی از معروف ترین دانشگاه های دبی برای تحصیلات در سطح بسیار بالا است. این دانشگاه فعالیت رسمی خود را در زمینه آموزش دانشجویان از سال 2012 میلادی آغاز کرده است. در همین مدت سرعت پیشرفت این دانشگاه بسیار بالا بوده است و توانسته موفقیت زیادی بدست آورد به همین دلیل دانشگاه جمیرا مورد توجه دانشجویان سایر کشورهای عربی قرار گرفته و هزاران نفر مشتاق ورود به این دانشگاه محبوب هستند.

تعداد و شرایط ورودی به دانشگاه جمیرا دبی

دانشگاه جمیرا هر ساله 4 هزار دانشجو را می پذیرد. برای ورود به این دانشگاه نیاز به دریافت ویزای تحصیلی امارات و ارائه مدارک لازم برای مقطع مورد نظر را دارید، همچنین باید نمره شما در آزمون تافل 5.5 به بالا باشد. این موضوع به این دلیل است که آموزش برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی انجام می شود.

رشته های تحصیلی برتر در دانشگاه جمیرا دبی

این دانشگاه فعالیت‌های خود را بسیار گسترش داده است اما در بعضی از رشته موفقیت های بسیاری بدست آورده است. از جمله رشته‌های برتر در دانشگاه جمیرا دبی می توان به علوم و مطالعات اسلامی، علوم بهداشتی- درمانی ، علوم دارویی ، علوم مدیریت و علوم بازرگانی اشاره کرد. دانشگاه جمیرا دبی در این رشته ها برترین اساتید و کادر آموزشی را در امارات متحده عربی دارد.

آیا امکان کار همزمان با تحصیل در دبی هست؟

شاید جالب باشد بدانید که برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دبی اجازه کارآموزی نیز وجود دارد؛ طبق قوانین امارات اگر چه دانشجویان نمی‌توانند کار نیمه وقت یا تمام وقت داشته باشند با این حال می توانند در دوره های کارآموزی مشغول یادگیری شوند.

 در دانشگاه جمیرا دبی به فرهنگ اسلامی نیز اهمیت زیادی داده شده، ضمن آن که برنامه های آموزشی دانشگاه با این هدف طراحی شده اند که دانشجویان بتوانند به رشد و پیشرفت جامعه انسانی امارات کمک کنند.

برای سرمایه گذاری یا مهاجرت به دبی با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ تماس گرفته و از خدمات مشاوره ای آن ها استفاده کنید .

مطالب مرتبط:

مهاجرت به دبی

تحصیل در دبی

سرمایه گذاری در دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه