مقالات / برج جمیره (جمیرا) دبی

برج جمیره (جمیرا) دبی

شهر دبی را باید مملو از خاص ترین سازه های دنیا دانست. خاص بودن این سازه ها همیشه به دلیل ارتفاع زیاد آن ها نیست، بلکه برخی از آن ها دارای معماری خاص و متفاوتی هستند. کمپانی دولتی دبی شرکت (Dubai Holding) که در عرصه ساخت و ساز فعال است ، ساخت این پروژه را برعهده دارد. منحصر به فرد ترین ویژگی این هتل مربوط به پایه آن است که با طرحی از اثر انگشت حاکم دبی، شیخ محمدبن راشد ساخته خواهد شد. قرار است ساخت این پروژه به سرعت شروع شود، و اولین فاز آن در سال 2023 افتتاح می شود.

معرفی برج جمیره دبی

برج جمیرا با ارتفاع 550 متر، طرح عجیبی دارد که از شن های صحرا الهام گرفته شده است. در نمای خارجی ساختمان نمایشگرهای دیجیتالی به کار رفته که از آن ها برای جشن ها و نمایش چشم انداز پارانومیک 360 درجه دبی نیز استفاده می شود. در قسمت انتهایی ترین قسمت برج به نام “تاج” ، رستوران ها و نمایشگرهای وسیعی در نظر گرفته شده اند. همچنین در جوار فواره های آب، یک آمفی تاتر و فضای خرده فروشی ساخته می شوند.

موقعیت جغرافیایی برج جمیره دبی

برج جمیره، در منطقه الصفوه و در نزدیکی برج العرب واقع شده است و نقشه ها نشان می دهند که اطراف این برج را مراکز تجاری و مسکونی با عنوان “مرکز شهر جمیره” (Downtown Jumeria) احاطه کرده است. لازم به ذکر است که نباید این محله را، با محله (Downtown Dubai) که در اطاف برج خلیفه و در شمال شهر دبی واقع شده، اشتباه گرفت.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه